Co to jest ten śnieg?

Okładka książki Co to jest ten śnieg? Yuval Zommer
Okładka książki Co to jest ten śnieg?
Yuval Zommer Wydawnictwo: Dwukropek, Wydawnictwo Juka-91 opowieści dla młodszych dzieci
32 str. 32 min.
2021-11-10
32 min.
Katarzyna Biegańska
śnieg zwierzęta

Dwaj przyjaciele - lis i zając - bohaterowie książki pt.: "Co to jest ten śnieg" mają nie lada zagwozdkę. Dorastają w rytmie zmieniających się pór roku, od wiosny, poprzez gorące lato, wietrzną jesień, aż po zimę, która przyniosła im nieznany dotąd chłód. Wtedy właśnie spotykają rybitwę i to od niej po raz pierwszy słyszą o śniegu. Czym jest ten śnieg? Nie mają pojęcia. Postanawiają to zmienić. Ramię w ramię wyruszają na poszukiwanie wszelkich informacji na temat śniegu, bo przecież ktoś MUSI coś o nim wiedzieć...
Pytają mądrzejszych od siebie leśnych zwierząt, a każde z nich opisuje śnieg w inny sposób:
- zimowa, biała kołderka;
- mokre i zimne drobinki podobne do rosy;
- miękki dywan;
- skrzy się i błyszczy.
Lis i zając są skołowani. Ale następnego ranka okazuje się, że wszystko to, co usłyszeli o śniegu jest najprawdziwszą prawdą. Maluchy cieszą się i szaleją radośnie witając biały puch.

Przepięknie ilustrowana książka napisana rymowanym tekstem, który czyta się bardzo lekko, a rytm wpada dzieciom w ucho niczym melodia.

Autor książki - Yuval Zommer jest jednocześnie jej ilustratorem i trzeba przyznać, że jego ilustracje są wyjątkowe i bardzo charakterystyczne, co można zauważyć poznając inne jego książki. Mnie zdecydowanie oczarowały.

Gdy za oknem pojawia się pierwszy raz zdecydowana większość z nas cieszy się tym wydarzeniem i popada w wyjątkowo melancholijny nastrój.
W końcu to zwiastuje cudowne momenty. ❤️

A co gdy Wasze dzieci widza go po raz pierwszy?🥰❄️
Czy to pierwszy raz w roku, czy w życiu... jest niesamowicie?
Jak to wspominacie?

Poznajcie dwójkę uroczych bohaterów, wykreowanych znakomitym piórem @yuvalzommer w opowieści "Co to jest ten śnieg?" wydanej nakładem @wydawnictwo_dwukropek .😊

Lis i Zajac znają się od zawsze.
Wspólnie spędzali czas odkrywając możliwości jakie daje świat i to jak wygląda.
Słysząc po raz pierwszy o śniegu i obserwując ochłodzenie zastanawiają się jednak, czym tak właściwie jest?
Znali już okoliczne lasy, łąki a nawet potoki. Poznali wiele zwierząt i ich zwyczajów jednak owianego tajemnicą śniegu jeszcze nigdy...

Książka prowadzi z lekkością przez czas oczekiwania i jednoczesne poznawanie rytuałów, którym poddają się zwierzęta aby przetrwać zimowy czas.
Okazuje się, że nie każde zwierzę będzie cieszyło się skrzeniem, miękkością i zimnem białego puchu.
W końcu jedni rozpoczną migrację, inni okryją się liściastym kocem i prześpią obniżenie temperatury a inni... z rozkoszą zatopią się w jego blasku podczas cudownej zabawy!😉

Książka to kapitalny picturebook.
Tekst jest tutaj zaledwie dodatkiem a obrazy, jak to w przypadku autora zdecydowanie bronią się same.
Wydanie robi wrażenie na mnie każdorazowo!
Książki Wydawnictwa dopasowane do młodszych odbiorców są wydawane na grubszym i lekko połyskującym papierze, co zyskuje na oryginalności i wyjątkowości. ☃️

Jeśli chcesz pokazać dziecku różnorodny świat, pełen magii zimowej pory to ogromnie Was zachęcam do odkrycia tej publikacji!🤩

W końcu to zwiastuje cudowne momenty. ❤️

A co gdy Wasze dzieci widza go po raz pierwszy?🥰❄️
Czy to pierwszy raz w roku, czy w życiu... jest niesamowicie?
Jak to wspominacie?

Poznajcie dwójkę uroczych bohaterów, wykreowanych znakomitym...

Jak wytłumaczyć komuś, kto nigdy nie widział świata w bieli, co to jest śnieg? Zaskakująca historia.

• XBiblio łopaciński - dzieci
  • Dla Dziecka
  • Dla szkrabów
  • Wspomnienia z dzieciństwa
  • Dziecionkowe
  • Święta
  • Literatura angielska, walijska, szkocka, irlandzka

Dodaj cytat z książki Co to jest ten śnieg?