Biedronka szuka przyjaciela

2022-02-15
32 min.
#ksiazkidladzieci; #biedronkaszukaprzyjaciela; #wiktoriajuszczel

„Biedronka szuka przyjaciela”
Nietypowo zacznę od papieru. Książka z okładki jest bardzo niepozorna, a tak doskonale wydana. Papier jest gruby, aż mięsisty dzięki czemu bardzo przyjemnie się ją czyta.
Kolorowe, ale nie natarczywe ilustracje nadają jej ciepły ton. Wyciszają i zachęcają dzieci do śledzenia historii na ilustracjach.
Co do samej historii to uważam, że powinna być czytana każdemu dziecku. Od razu ją wpiszcie na listę obowiązkową.
Na pozór wydawać by się mogło, że Biedronka posiada wszystko. Ma piękny kubraczek, wygodne mieszkanko, mszyc pod dostatkiem. Czego może jej brakować?
Biedronka czuje się samotna i postanawia odnaleźć przyjaciela. Nie wie jednak na czym przyjaźń ma polegać.
Na swej drodze spotyka różne owady, które są dalekie od prawdziwej przyjaźni.
Motyl chce, aby go podziwiać, mrówka szuka pracowitych przyjaciół, stonka tylko lubiących to co ona.
Biedronka pomimo tego, że nie było jej dane jeszcze zaznać przyjaźni szybko orientuje się na czym nie powinna ona polegać.
Nie będę Was trzymać w niepewności i napiszę, że odnajdzie prawdziwego przyjaciela.
Książka będzie idealnym drogowskazem dla dzieci. Wskaże im drogę w przyjaźni. Pokaże, że nie polega ona na tym, aby się zmieniać, dostosowywać, bać, albo tylko ofiarowywać.
Przyjaźń to piękne uczucie, którym mam nadzieje każdy z Was został obdarowany.
Serdecznie Wam polecamy przyjrzeć się bliżej niepozornej Biedronce ❤️

„Biedronka szuka przyjaciela”
Co do samej historii to uważam, że powinna...

W dzisiejszych czasach przyjaciele są skarbem, wnoszącym wiele do naszego życia. Wspólne celebrowanie wyjątkowych momentów jak również przeżywanie trudnych chwil ma ogromne znaczenie - szczere i zdrowe relacje poprawiają nasz dobrostan.🌞

🐞Tytułowa Biedronka w związku z niechcianym uczuciem samotności wybiera się na poszukiwanie przyjaciela.🐞
🌺Spotyka po drodze owady, które w prosty sposób uświadamiają jej jakie cechy powinien mieć przyjaciel. Niestety napotkane osobowości ich nie posiadają.🌺
🍄Czy Biedronka osiągnie upragniony stan szczęścia i znajdzie bratnią duszę pozostawię w słodkiej tajemnicy, zapraszając Was do lektury.🍄

🍀🌺@wydawnictwobis wydało książkę autorstwa Wiktorii Juszczel pod tytułem "Biedronka szuka przyjaciela", zabierając Nas w towarzystwie pięknych ilustracji na wiosenny spacer po łące i lesie oświetlonym promykami słońca niczym uśmiechem przyjaciela.🌺☘️
📖Pozycja ta jest idealnym pretekstem do rozmów o przyjaźni, akceptacji i szczęściu.📖
💕 Niesie też ze sobą prostą życiową prawdę, że miłości i przyjaciół nie szuka się na siłę...💕

🌺Spotyka po drodze owady,...

Ig: co_my_dzis

Czy macie z kim porozmawiać? Czy czujecie się samotni?

Biedronka właśnie czuła się samotna. Postanowiła znaleźć przyjaciela. Ale tak do końca nie wiedziała kogo szuka. Jeśli chcecie wiedzieć, czy jej się udało, zajrzyjcie do książki:
Biedronka szuka przyjaciela- Wiktorii Juszczel, wydawnictwa @wydawnictwobis

Dla wszystkich poszukiwaczy książek o emocjach, relacjach i akceptacji. Autorka pięknie i w prosty sposób pokazuje dzieciom poprzez ta opowieść jakich ludzi możemy spotkać na na własnej drodze. I choć będziemy potrzebować drogiej osoby, przyjaciela, czasem nie warto poświęcać mu uwagę. Pokazuje, że świat to nie tylko miło i dobre osoby, ale także niesie inna lekcje. Czasem jeśli czegoś mocno potrzebujemy i szukamy tego, nie jesteśmy w stanie tego odnaleźć i dostrzec, mimo, że mamy to przed nosem. Pewnych rzeczy nie da zrobić się na siłę. Czasem wystarczy czekać, a czasem warto nabrać dystansu, uspokoić się i spokojnie rozejrzeć dookoła.

Pewnego dnia Biedronka mieszkająca spokojnie w trawie, poczuła brak czegoś. Mimo idealnych warunków do życia, czuła się samotna. Uświadomiła siebie, że potrzebuje znaleźć przyjaciela. Po spotkaniu z Chrabąszczem uświadomiła sobie, że nie wie dokładnie kim jest przyjaciel, ale wiedziała, że gdy go spotka będzie już to wiedzieć. Spotykając kolejne zwierzęta w lesie, poznawała cechy, których przyjaciel na pewno mieć nie powinien. Przez niektóre zwierzęta była niesłychaną, inni nie mieli dla niej czasu, albo chcieli ją tylko wykorzystać. Po długich poszukiwaniach czuła się okropnie. Poznała tyle zwierząt i wszystkie ja zawiodły. I kiedy postanowiła juz nie szukać więcej przyjaciół, stało się coś niezwykłego.
Jesteście ciekawi kogo Biedronka spotkała na własnej drodze? Zapraszam do czytania😍

Ig: co_my_dzis

Czy macie z kim porozmawiać? Czy czujecie się samotni?

Biedronka szuka przyjaciela- Wiktorii Juszczel, wydawnictwa @wydawnictwobis

Dla wszystkich poszukiwaczy książek o...

Książka jest piękna nie tylko w warstwie graficznej przygotowanej przez Katarzynę Bukiert, ale również w warstwie tekstowej. Autorka książki Wiktoria Juszczel wspaniale opisała studium ludzkich charakterów uosobionych tutaj przez owady. Cała historia zaczyna się od tytułowej Biedronki, która wybiera się w podróż po łące, aby znaleźć przyjaciela. Mieszkając na łące i mając wszystkiego pod dostatkiem biedronka czuje, że czegoś jej brakuje. Niestety to zadanie nie było wcale takie proste. Owady, które widzi na swojej drodze, są specyficzne i nie bardzo chcą się przyjaźnić. Biedronka spotyka między innymi Pszczołę, która zbiera nektar i ma litry złotego miodu. Widząc, że Biedronka nic ciekawego nie ma, oznajmia jej, że nie mogą się przyjaźnić... Biedronce nie pozostaje nic innego tylko szukać dalej. Wtedy spotyka Stonogę, która nawet nie zwraca na nią uwagi. Recenzja na blogu: https://mamaizabawa.blogspot.com/2022/05/biedronka-szuka-przyjaciela.html

Tytułowa bohaterka odkrywa, że czegoś jej brakuje, a dokładnie brakuje jej przyjaciela. Postanawia go poszukać. Wędruje wśród krzewów i traw napotykając różne stworzenia. Każde po kolei pyta czy chce zostać jej przyjacielem. Okazuje się, że każde z nich ma swoje warunki, których biedronka nie potrafi lub nie chce spełnić. Kiedy już się poddaje na jej drodze pojawia się pasikonik. W myślach powtarza sobie jaki on nie jest i czego mu brakuje. A jednak wcale już nie pytając siada obok niego. Są obok siebie, dla siebie bez żadnych wymagań i oczekiwań. Są przyjaciółmi.

Wydanie jest bardzo ładne. Ilustracje są ciekawe i kolorowe, dobrze oddają klimat opowieści. Tekstu nie ma bardzo dużo i przyjemnie się go czyta.

Jesteś w gronie szczęśliwców, którzy posiadają przyjaciela?
A może bardziej cenisz bycie samotnikiem?

Poszukiwania przyjaciela to nie łatwa sprawa. Przekonała się o tym, na własnym czerwonym kubraczku Biedronka, główna bohaterka książki autorstwa Wiktorii Juszczel: "Biedronka szuka przyjaciela ".

Spragniona szczęścia rozpoczyna pozornie prostą, choć głęboką podróż by w przyjaźni znaleźć swoją zagubioną radość. Na kartkach książki zdobywa wiedzę o świecie i przykrych prawdach, które rządzą zwierzęcymi wyborami. Największe znaczenie ma interesowność, dominacja i czerpanie korzyści z relacji.

W Biedronce obserwujemy dziecięcą ciekawość i chęć do odkrycia niezwykłego. Jednak im więcej zwierząt poznaje i im więcej się o nich dowiaduje, tym bardziej spada jej motywacja do poszukiwań. Wydaje się nawet pogodzona z losem i zupełnie samotna.

Na szczęście opowieść ta dodaje także nadziei, ponieważ często tam, gdzie nie szukamy pojawia się odpowiedź na nasze pytania i potrzeby.

Przyjaciel słucha.
Ma czas i dostrzega.
Akceptuje.
"Bo czasem przyjaciel poprostu jest."

Książka jest wspaniałe dopasowana do dziecięcego języka. Nie operuje na nieznanych słowach i w prostu sposób tłumaczy zachowania i emocje, które widoczne są w książce.
Perfekcyjnym ich dopełnieniem jest szata graficzna, o którą zadbała Katarzyna Bukiert, utrzymana w delikatnych, stonowanych kolorach, podkreślająca delikatność i kruchość świata, który otacza Biedronke.
Jednocześnie cechy negatywne są jasno nakreślone i przerysowane, aby młody czytelnik oglądając strony książki rozumiał przekaz bez znajomości treści.

Dziś, dla nas, przyjaźń czasem może być luksusem. Naszym światem rządzi konsumpcjonizm, potrzeba przynależności i użyteczności. Często pierwotne instynkty sprawiają, że zapominamy o tym, co naprawdę jest ważne.

Ta książka ma jednak przypomnieć nam, że świat nie jest czarno biały. A tam gdzie nie spodziewamy się niezwykłości, może kry się cos, co odmieni nas i nasze życie.

Jesteśmy najlepszym przykładem dla swoich dzieci.
To jakich uczymy ich zachowań ma wpływ na to, co będą dawać sobie nawzajem i światu.

Jesteś w gronie szczęśliwców, którzy posiadają przyjaciela?
A może bardziej cenisz bycie samotnikiem?

Spragniona szczęścia rozpoczyna pozornie prostą, choć głęboką podróż by...

Co to jest przyjaźń? To pytanie nurtuje pewną Biedronkę, która postanawia znaleźć przyjaciela. Nie wie, czym jest przyjaźń, ale im dłużej szuka, tym bardziej przekonuje się, kim przyjaciel nie powinien być…

Mała Biedronka Siedmiokropka czuje się bardzo samotna. Pragnie mieć przyjaciela. Wyrusza więc na poszukiwania kogoś, z kim będzie mogła spędzać czas. Okazuje się, że nie jest to takie proste, jak mogło jej się wydawać. Niestrudzona niepowodzeniami, wędruje wśród traw i wypatruje odpowiedniego kandydata na przyjaciela. Czy zostanie nim Żuk Gnojarz? A może piękny Motyl? Biedronka spotyka również Stonogę, Chrabąszcza i wielu innych… Jednak żadne z napotkanych owadów nie okazuje się bratnią duszą. Bo czy przyjacielem może zostać ktoś, kto nie słucha, stawia warunki, myśli tylko o sobie i jest interesowny?

Opowieść o poszukującej Biedronce jest niezwykle cenną lekcją o tym, czym jest przyjaźń. Każde spotkanie Biedronki z kolejnym owadem, przybliża naszą bohaterkę do zrozumienia istoty przyjaźni. Biedronka nie wie, ale czuje, że przyjacielem nie może być ktoś, kto nie akceptuje, nie poświęca swojego czasu, nie potrafi słuchać czy nie dostrzega problemów drugiej osoby. Podglądając dwóch roześmianych Kowali Bezkrzydłowych, Biedronka zaczyna rozumieć, że wystarczy, by przyjaciel po prostu był…

"Biedronka szuka przyjaciela" to przemyślana i wartościowa historia, która niesie ze sobą mądrość i skłania do refleksji. Dzięki przeniesieniu zachowań i postaw ludzkich do świata owadów, wiedza, która płynie z książki staje się bardziej przyswajalna dla najmłodszych. To tak naprawdę opowieść o każdym z nas, o emocjach, relacjach międzyludzkich, o istocie przyjaźni i o tym, że los często podsuwa sam najlepsze rozwiązania.

Biedronka marzyła o tym, by znaleźć przyjaciela. Czuła się bardzo samotna i jej pragnieniem było spotkać kogoś, z kim będzie mogła przyjemnie spędzać czas.

Wyruszyła więc na poszukiwania.

Niestety, napotykane owady nie chciały się z nią przyjaźnic. Żuk Gnojarz był zbyt zajęty, Rusałka Pawik chciał być non stop podziwiany, a Mszyca na siłę pragnęła ją zmienić.

Czy Biedronce uda się spełnić marzenie i znaleźć przyjaciela?

"Biedronka szuka przyjaciela" to piękna opowieść o przyjaźni. Na podstawie spotkań Biedronki z innymi owadami pokazuje jaki powinien być (a raczej jaki nie powinien) prawdziwy przyjaciel.

Przyjaciel to ktoś kto wspiera, akceptuje nas takimi jakimi jesteśmy, nie szuka poklasku i się o nas troszczy.

To bardzo wartościowa pozycja, która może stanowić wspaniały wstęp do rozmowy o przyjaźni.

Wyruszyła więc na poszukiwania.

Czy...

Niezwykle poruszająca i wartościowa opowieść, która składnia do refleksji.

Mała biedronka z siedmioma kropeczkami jest bardzo samotna i wyrusza w podróż, by znaleźć przyjaciela. Okazuje się, że to wcale nie jest takie proste. Napotkane owady stawiają jej różne warunki, są interesowne, nie mają dla niej czasu lub chcą, by była kimś innym. Biedronka przy każdym spotkaniu przekonuje się, jaki przyjaciel nie powinien być. A jaki być powinien? Czy biedronce uda się go znaleźć?

Książka jest fantastycznym odzwierciedleniem naszych ludzkich zachowań, dlatego to co chciała przekazać Autorka małemu czytelnikowi jest dla niego łatwo przyswajalne i zrozumiałe. A co chciała przekazać? Przede wszystkim to, po czym poznać, że ktoś jest albo może stać się prawdziwym przyjacielem. Podpowiada też czego powinniśmy unikać i jakie cechy bądź zachowania świadczą o tym, że ktoś jest interesowny, bo jak wiemy przecież prawdziwa przyjaźń jest po prostu bezinteresowna. Historia, którą stworzyła Autorka może być punktem wyjściowym do rozmów z naszymi pociechami na temat relacji z rówieśnikami, a wiemy, że te pierwsze relacje tworzą się już w przedszkolu.

Szatę graficzną przygotowała Katarzyna Bukiert i muszę przyznać, że ciężko od pięknych, całostronnych i kwiecistych ilustracji oderwać wzrok. Twarda okładka dodaje książce uroku i wytrzymałości, w związku z tym można ją czytać w nieskończoność. Książka zdecydowanie warta polecenia!

Niezwykle poruszająca i wartościowa opowieść, która składnia do refleksji.

Książka Wiktorii Juszczel to piękna i mądra opowieść o przyjaźni i o tym, że często szukamy czegoś, co jest bardzo blisko. Historia Biedronki może być świetnym punktem wyjścia do rozmów z dziećmi na temat relacji z rówieśnikami. Autorka subtelnie podpowiada małym czytelnikom co w przyjaźni jest najważniejsze, a czego powinni unikać....

• PRZECZYTANE 2022
  • Pożyczone (praca)
  • L-owe
  • Wypożyczone z biblioteki
  • Samodzielne
  • literatura dziecięca

Dodaj cytat z książki Biedronka szuka przyjaciela