Bardzo dużo kiełbasek

Okładka książki Bardzo dużo kiełbasek Yuval Zommer
Okładka książki Bardzo dużo kiełbasek
Yuval Zommer Wydawnictwo: Dwukropek Seria: Kopciuch Superpies opowieści dla młodszych dzieci
40 str. 40 min.
2023-04-19
40 min.
Katarzyna Biegańska
psy rasy psów kiełbaski

Tym razem będziemy śledzić poczynania Kopciucha w wytropieniu Złodzieja kiełbasek. Pewnie Kopciuch nie przejąłby się tą sytuacją gdyby nie fakt, że uwielbia kiełbaski i to on został oskarżony o ich kradzież. Zatem bierzcie książkę do ręki i ruszajcie tropić złodzieja.

Tak samo jak poprzednia część bardzo nam się podoba. Jest ciekawa, zabawna, oryginalnie zilustrowana i przyjemnie napisana. Książka ma duży format, twardą oprawę i śliskie strony. Dołącza do kolekcji zabawnych książek na poprawę humoru ☺️

W tej kwestii lubienia kiełbasek niewątpliwie dogadałabym się z psem Kopciuchem. On też jest ich ogromnym wielbicielem. A najbardziej lubi te, które leżą na wystawie u rzeźnika. Niestety często musi obejść się smakiem. Taki psi los. Wszyscy wiedzą o tym jego wielkim zamiłowaniu, więc gdy pewnego dnia kiełbaski znikną ze sklepu, to właśnie Kopciuch staje się głównym podejrzanym. Och, nie. Kopciuch wzywa na pomoc psich przyjaciół i razem ruszają na detektywistyczne poszukiwania prawdziwego sprawcy.
Dobry detektyw jak wiadomo, musi wpaść na odpowiedni trop. W przypadku kiełbasek, psi węch to najlepszy doradca, dlatego choć zagadka trudna, doczeka się szczęśliwego rozwiązania.

---
Pies Kopciuch to niewątpliwy smakosz. Wie co najlepsze w pieskim życiu, ale wie też, że są pewne zasady, których łamać nie wolno. Nigdy by nie ukradł kiełbaski, choć nie raz miał na to ochotę, więc gdy ktoś posuwa się do tego karygodnego czynu, musi działać. Nie tylko w imię kiełbasek, ale przede wszystkim sprawiedliwości.

Zabawna opowieść, którą czyta się bardzo przyjemnie. Oryginalnie ilustrowana przez Yuval Zommer'a, jednego z bardziej charakterystycznych rysunków. Pełna intensywnych barw i kolażowych aranżacji.

Istnieje duże ryzyko, że podczas lektury narobi Wam apetytu... może nie od razu na kiełbaski, ale na przykład na pierwszą część przygód Kopciucha "Bardzo dużo kości" 😉.

Czy znacie już Kopciucha? Po przeczytaniu jego historii “Bardzo dużo kości”, wiedziałam, że musi do nas trafić jego kolejna historia. Będzie tutaj dość pysznie, bo znajdzie się on wśród wielu wymarzonych kiełbasek, co niestety doprowadzi do niezłych tarapatów.

Ach te kiełbaski! Są one po prostu wszędzie, a przynajmniej wydaje się tak Kopciuchowi. U rzeźnika, w restauracji, na pikniku…Zauroczenie nimi przez tytułowego bohatera sprawia, że staje się on pierwszym na liście podejrzanych, gdy jego ulubione smakołyki znikają. Co teraz będzie? Czy udowodni on swoją niewinność, a może jednak popełnił przestępstwo? Jak myślicie? Jak potoczy się akcja? Podpowiadam, że będzie tutaj nieco detektywistycznie 🕵️‍♂️

Książka świetnie pokazuje, że nie warto oceniać innych pochopnie oraz że wystarczy odrobina śmiałości i współpracy, by w razie potrzeby udowodnić swoją wartość. Z przyjaciółmi zaś można pomagać sobie nawzajem.
Z młodymi czytelnikami poruszymy tu tematykę kradzieży i niesłusznych oskarżeń, więc warto o tej książce pamiętać. Wzajemna życzliwość daje siłę i pomaga tworzyć więzi.

Opowieść jest zabawna, ale pouczająca, a ilustracje - oryginalne, wesołe i wymowne. Treść i wielkość czcionki sprawiły, że polecam to wydanie już przedszkolakom.

"Bardzo dużo kiełbasek" to fantastyczna książka dla dzieci, która wciąga od pierwszej strony. Opowieść skupia się na Kopciuchu, psie, który najbardziej na świecie kocha kiełbaski. Pewnego dnia ze sklepu rzeźnika zaczynają znikać wszystkie kiełbaski, a podejrzenia padają na Kopciucha. Zaniepokojony pies obawia się, że zostanie zamknięty za kratami, zwłaszcza gdy w mieście pojawiają się plakaty z jego wizerunkiem.

W obliczu tego oskarżenia, Kopciuch postanawia oczyścić swoje imię i wraz z pomocą wiernych przyjaciół rozpoczyna własne śledztwo, mające na celu ujęcie prawdziwego złodzieja. Autor zgrabnie buduje napięcie, kiedy bohaterowie rozwiązują zagadkę detektywistyczną. Ich odwaga i spryt okazują się kluczowe w schwytaniu złodzieja, jednak czy to naprawdę jedyny winowajca kradzieży?

Książka nie tylko zapewnia dawkę humoru, ale również kryje w sobie subtelne przesłanie, ostrzegające przed pochopnymi osądami. Autor doskonale ukazuje trudności związane z fałszywymi oskarżeniami o kradzież oraz wskazuje, jak istotne jest zachowanie umiaru i powściągliwości w wyciąganiu pochopnych wniosków.

"Bardzo dużo kiełbasek" to opowieść o psiej przyjaźni i niezłomnej determinacji.
Barwna galeria psich bohaterów o oryginalnych pomysłach i niebanalnym spojrzeniu na rzeczywistość sprawia, że ciężko oprzeć się kolejnym wybuchom śmiechu. Ciekawe ilustracje o charakterystycznej kresce oddają niepowtarzalny styl i atmosferę opowieści, wzbogacając lekturę o dodatkowy wymiar wizualny. To krótka opowieść z detektywistycznym zacięciem, która emanuje humorem i optymizmem, gwarantując niezapomniane chwile wyśmienitej rozrywki.

Lepszej książki na sezon grillowy nie znajdziecie! Pełna smakowitych i soczystych kiełbasek, od których może zakręcić się w głowie 😉

Kopciuch to kiełbaskowy amator, który wszędzie wypatruje swojego ulubionego smakołyku, a nocami o nich śni. Pewnego dnia okazuje się jednak, że jego ulubiona miejscówka, czyli sklep u rzeźnika został okradziony, a podejrzenie pada oczywiście na niego.

Jednak nasz bohater ani myśli iść za kratki, za czyn, którego nie popełnił. Namawia więc swoich towarzyszy, aby pomogli mu wytropić i schwytać sprawcę. Zaczyna się prawdziwe kiełbaskowe śledztwo, pełne humoru i absurdalnych pomysłów, gdzie węch gra pierwsze skrzypce.

Nie zdradzę Wam jak kończy się ta historia, licząc, że sami zechcecie poznać finał tej opowieści 😉

Ta detektywistyczno mięsna historia wyszła spod ręki Yuvala Zommera, którego pewnie poznaliście po charakterystycznej kresce. Mamy tu humor, kiełbaski, wątek kryminalny, kiełbaski, trochę niesprawiedliwości, kiełbaski, pozory, które mogą mylić i jeszcze trochę kiełbasek 😁

Pamiętacie przezabawną książkę dla młodszych dzieci, jaką w ubiegłe wakacje zaserwowało nam @wydawnictwo_dwukropek ,,Bardzo dużo kości"? Dziś wracam do Was z kolejną psią pozycją - Bardzo dużo kiełbasek"!

Uwielbiam tą grafikę, ilustracje są dla mnie przepiękne a tekst opowiastki idealny dla 3- 5 latków!

Poznajcie Kopciucha, który kocha kiełbaski. Zwłaszcza te prosto od rzeźnika. Kocha je do tego stopnia, że ciągle widzi je przed oczami i czuje w nosku. Śnią mu się nawet w nocy!

Pewnego dnia sklep u rzeźnika zostaje okradziony a na liscie gończym widnieje... ktoś bardzo podobny do Kopciucha. Pieska ogarnia lekkie przerażenie ale dość szybko dochodzi do wniosku, że musi znaleźć prawdziwego winowajcę.. Liczy tutaj na pomoc swoich przyjaciół!

Czy naszemu bohaterowi uda się rozwiązać tę zagadkę i z całej sytuacji wyjść z ... pyszczkiem i na dodatek pełnym pysznych kiełbasek?

Zapraszam do lektury!

Dla nas 10/10 :)

Wydawca: @wydawnictwo_dwukropek
Data premiery: 19.04.2023
Wiek: 3-5

#kids #booksforkids #bookstagram #bookstagrampl #kidsbookstagram #książki #ksiazkidladzieci #książkidladzieci #ksiazeczkidladzieci #dladzieci #instadziecko #instamama #kids #dlamaluszków #dlamaluchów #pierwszaksiążka #polecam #polecajka #czytamdziecku #czytamcodziennie #dwukropek #wydawnictwodwukropek #psy #pieski #bardzoduzokosci

Poznajcie Kopciucha, który kocha kiełbaski. Zwłaszcza te prosto od...

• Dla dzieci
  • Lit. dziecięca
  • Chcę przeczytać Lilce
  • Cztery 🐾 dla 👧👦
  • Do biblioteki

Dodaj cytat z książki Bardzo dużo kiełbasek