Chorwacja. Wybrzeże Adriatyku

Travelbook
Bezdroża
2022-05-31
2022-05-31

Przewodnik jest bardzo fajnie i przejrzyście napisany ponieważ na samym początku znajdziemy ogólne informacje, które mogą się przydać przed pierwszym wyjazdem do Chorwacji oraz powinny rozwiać większość standardowo pytań, które mogą się pojawić przed wyjazdem zagranicę. Dalsza część przewodnika jest podzielona na regiony Chorwacji gdzie znajdziemy opisy miast nie tylko pod względem historii i opisanych miejsc, które warto odwiedzić wraz z ich krótką historią. W tej części autorzy dzielą się również informacjami gdzie znajduje się informacja turystyczna, gdzie i co warto zjeść, aby było smacznie i w rozsądnej cenie, znajdziemy tutaj też opisy plaży co jest szczególnie pomocne dla tych, którzy chcieli by się wybrać na te nieliczne piaszczyste plaże w Chorwacji. Mamy też opisy bazy noclegowej i myślę, że to też jest przydatna informacja jeśli postanawiamy jechać na wakacje "w ciemno". Dodatkowo w przewodniku znajduje się wiele ciekawych informacji na temat fauny i flory, jak również kultury chorwackiej, obyczajów i symboli narodowych. Na końcu znajdziemy też krótki słowniczek z którym moim zdaniem warto się zapoznać, bo chociaż z własnego doświadczenia wiem, że nie ma problemu z tym, aby porozumieć się Chorwatami to poznanie podstawowych zwrotów nie tylko ułatwi tą komunikację, ale także zdecydowanie zaskarbi ich sympatię do nas. Dopełnieniem treści jak zawsze są piękne zdjęcia, przez które jeszcze bardziej zatęskniłam za Chorwacją i myślę, że mam już przez to plan na kolejne wakacje.

Dodaj cytat z książki Chorwacja. Wybrzeże Adriatyku