Niektórzy wolą życie po grecku

Okładka książki Niektórzy wolą życie po grecku Sue Roberts
Okładka książki Niektórzy wolą życie po grecku
Sue Roberts Wydawnictwo: Świat Książki literatura obyczajowa, romans
Świat Książki
2022-07-13
2022-07-13

Lekki romans, idealny do przeczytania po ciężkim dniu. Główna bohaterka jest kobietą po 30-stce, jednak nie brakuje jej spontaniczności. Wątek romantyczny również jest, chociaż jak dla mnie nie ma on dobrego podłoża, a relacja bohaterów wydaje się być zbudowana na niczym. Podobała mi się towarzyszka głównej bohaterki, która mimo swojego wieku ma w sobie wiele energii. Najbardziej urzekł mnie wątek przyjaźni między dwoma paniami, a także wątek rodzinny, który jest po prostu przecudowny. Zakończenie także na plus, chociaż książka nie jest z tych które zostaną w mojej pamięci na dłużej.

Opinia dotyczy polskiego przekładu książki pod tytułem "Niektórzy wolą życie po grecku". Nie wiem czemu, ale z poziomu laptopa nie mogę dodać książki na GR. Ktoś wie, co jest grane?

Kolejna książka Sue Roberts za mną. To jedna z tych autorek, które zabierają mnie w przyjemną, zazwyczaj dość lekką podróż do innego kraju. Tym razem wraz z bohaterami wybrałam się na grecką, słoneczną Kefalonię podczas #wyspiarskimaraton. Były oliwki, sery i wina. Były plaże, monastyry i urocze, małe miejscowości. Poczułam się, jakbym sama wybrała się w podróż kamperem i zwiedzała tę piękną wyspę.

Główna bohaterka to młoda kobieta na rozdrożu życia, której niedawno zmarł ojciec przez co postanawia wyruszyć jego młodzieńczym śladem. W swoją podróż zabiera grecką sąsiadkę, która od dawna nie była w rodzinnym domu. Co skrywa starsza pani? Jakie tajemnice wyjdą na wierzch?

Oczywiście w książce nie zabrakło wątku miłosnego, który jest przewidywalny, ale bardzo wakacyjny. Czuć w nim te wszystkie emocje towarzyszące letnim znajomościom.

To nie była jakaś bardzo porywająca i wybitna lektura, ale dobra jako chwilowa odskocznia od codzienności. Pobocznych bohaterów dało się lubić, widoki zostały całkiem zgrabnie opisane a ja po prostu dobrze się na niej bawiłam. Tylko tyle i aż tyle.

Nie wiem jak opisać tę książkę, długo nad tym myślałam, bo z jednej strony jest wszystko co powinno.

Historia sama w sobie i tak uważam, że warta przeczytania, bo pokazuje, że w każdym wieku i czasie warto iść za marzeniami, i o tym, że nigdy nie jest za późno na pojednania, naprawdę super przesłanie 😊

Ale coś mi osobiście tu nie zagrało tak do końca, chyba nie poczułam klimatu "żyli długo i szczęśliwie" bo jakoś za łatwo to poszło, ale może to po prostu nauczka, że w życiu nie wszystko się tak łatwo rozwiązuje i podświadomie oczekujemy więcej problemów a czasem po prostu sprzyja nam szczęście tylko musimy w to uwierzyć 🤔

Jest kobieca przyjaźń, ciekawa historia, podróż kamperem śladami rodzica, piękne opisy odwiedzanych miejsc, i oczywiście cudowna Grecja a jednak nie poczułam tej książki... jakby wszystko szło za idealnie, niby pojawiają się problemy, a za chwilę magicznie się rozwiązują....

Nie jest to klasyczna komedia romantyczna, raczej książka obyczajowa. To powieść drogi, gdzie bohater szuka celu w życiu. Nasza bohaterka Anna jedzie w podróż życia by pożegnać się ze zmarłym ojcem, ale też kontemplować własne przeszłe i przyszłe życiowe wybory.

Podróżuje śladami ojca jego kamperem przez Europę by dostać się do Grecji. Ponieważ nie zna greckiego w podróż zabiera swoją sąsiadkę i przyjaciółkę, 69-cio letnią greczynkę Demetrię.

Podczas podróży napotyka przystojnego irlandczyka Darę, z którym jak się okazuje bardzo przyjemnie spędza czas na rozmowach i wspólnych kolacjach. Ich relacja nie za bardzo ma szansę powodzenia na dłuższą metę, ale Dara nie daje o sobie zapomnieć i nawet gdy ich drogi się rozdzielają on znajduje sposób by znów się z nią spotkać, choćby na jeden wieczór 😊

To bardzo ciepła historia, pokazuje jak ważna w życiu jest rodzina, ale też że nigdy nie wiadomo kiedy na Twej drodze pojawi się szansa na miłość 😉

• Lit. obyczajowa i romans💏
  • CzytamzLegimi/ EmpikGo
  • Nieprzeczytane
  • Chce mieć!

Dodaj cytat z książki Niektórzy wolą życie po grecku