Dziadkowie. Emocje i uczucia

"Dziadkowie. Emocje i uczucia" to kartonówka dla młodszych dzieci, którą jednak z pomyślnością można czytać także ze starszakami.

Książka opowiada historię bliźniąt, ich rodziny oraz tego jak poznali swoich dziadków.

Poza podstawową fabułą, zawiera na bokach stron także zdania odnoszące się do emocji bohaterów. Dzięki temu pozwala na głębsze rozważania treści oraz uczuć, które towarzyszą przedstawionym postaciom.

Jak sugerują autorzy, książkę można czytać wielotorowo. Począwszy od zapoznania się z historią, przez odkrywanie emocji po dyskusje dotyczące zawartej w książce treści.

Co ciekawe, książka została wydana także w języku angielskim. Można ją więc czytać naprzemiennie, symultanicznie i w ten ciekawy sposób zaprzyjaźniać dzieci z językiem obcym.

Urzekły mnie także ciepłe i nastrojowe ilustracje. Są zdecydowanie w moim guście. Ich kolory, subtelna kreska sprawiają, że czuć bijące z nich ciepło.

Zdecydowanie polecam ❤️

Pierwsze dziecko rodzinnego wydawnictwa to całokartonowa książka bez ostrych kantów, która doskonale nada się dla maluszka, ale i dla dociekliwego przedszkolaka.

Ba wzruszy niejednego dorosłego, rodzica, czy babcię i dziadka!

W książce znajdziemy niewiele tekstu, ale wiele treści. Wnuczkowie nie spotkali jeszcze swoich dziadków, czekają z niecierpliwością na pierwsze spotkanie. Kiedy okazuje się, że dziadkowie odbiegają od ich wyobrażeń.. To.. A to pozwolę doczytać wam samym.

Jesli mamy kupować książki, to kupujmy właśnie takie, przemyślane, z emocjami, doskonałej jakości ♥️

Dziadkowie bawią, uczą i angażują. Ilustracje są kolorowe i przyciągające, a finał historii z morałem.
Idealna na dzień babci i dziadka, do pomocy w nauce angielskiego oraz by utrwalić emocje i uczucia.
@zaczytanapsychomama

Ba wzruszy niejednego dorosłego, rodzica, czy babcię i dziadka!

Dziadkowie to książeczka niezwykła, która rośnie wraz z dzieckiem. Opowiada historię dwójki rodzeństwa - bliźniaków, które początkowo nie mają szczęścia mieszkać w bliskim sąsiedztwie swoich Dziadków. Kiedy wreszcie mają okazję się poznać, wizerunek Seniorów Rodu dosyć mocno odbiega od poznanych w bajkach zmęczonych i schorowanych ludzi. Dziadkowie naszych bohaterów są aktywni, sprawni, przebojowi, zabawni i stosunkowo młodzi. Bliźnięta są zachwycone i zdziwione, ale mają także pewne obawy. W przedszkolu zbliża się Dzień Babci i Dziadka - czy wszyscy uwierzą im, że to naprawdę są ich Dziadkowie? Jak myślicie? Przekonajcie się sami. Zachęcam to naprawdę zabawna, a przy tym wielowymiarowa propozycja.

Dla Maluszka będzie świetną historyjką o relacji Dziadkowie - Wnuki, wprowadzi również w świat pierwszych słówek, a to za sprawą licznych wyrazów dźwiękonaśladowczych ukrytych na ilustracjach. A skoro jesteśmy przy ilustracjach to mimika bohaterów jest genialna i ma tu ogromne znaczenie. Nie bez przyczyny podtytuł brzmi "Uczucia i emocje". Nie są potrzebne podpisy z boku stron, mój Przedszkolak (który notabene lubi grać w grę jakie to uczucie) nie miał najmniejszego problemu, aby odczytać z ilustracji jakie emocje towarzyszą w danym momencie bohaterom. To też świetny punkt wyjścia do rozmowy z naszym dzieckiem co czuje w różnych sytuacjach.

Dodam jeszcze tylko, że ta książka ma bezpieczne zaokrąglone rogi, jest niewielkiego formatu ideałnego dla małych rączek, jest całokartonowa, a do tego wszystkiego występuje w dwóch wersjach językowych. Po polsku i po angielsku, gdzie Starszaki mogą ćwiczyć czytanie i poznawać słówka. Czy może być lepiej?

“Dziadkowie. Emocje i uczucia” wydawnictwa Alulalu to świetna pozycja kształtująca rozwój emocjonalny i społeczny nie tylko najmłodszych, ale również starszych dzieci. To książeczka, która oprócz rewelacyjnej opowieści, poruszającej kwestie stereotypów i wynikających z nich oczekiwań, zawiera na brzegach stron niespotykane w innych książeczkach opisy emocji. Choć “Dziadkowie. Emocje i uczucia” to niedługa opowieść to prezentuje nam wachlarz łatwych i trudnych emocji. Przedstawiają nam je zarówno bohaterowie, jak i zamieszczone ilustracje, które w sposób wyraźny oddają stany emocjonalne postaci. Książka pomaga w opanowaniu nazewnictwa emocji oraz wspiera proces uczenia się powiązań między emocją, a jej ekspresją. Zamieszczone onomatopeje pobudzają wyobraźnie, a fabuła opowieści skłania do refleksji i kształtuje procesy poznawcze. “Dziadkowie. Emocje i uczucia” to książeczka, którą warto mieć w swojej biblioteczce i sięgać po nią w celach: rozrywkowych, rozwojowych i wychowawczych.

Psychotka Daria Kaźmierczyk - Romańczyk
psycholog, biblioterapeuta i bajkoterapeuta

31 stron kartonowej uczty dla dzieciaków + 1 strona wskazówek dla rodziców lub "innych współczytaczy" (jak zaznaczono we wstępie), co mogą z książeczką zrobić. Historyjka jest prosta - poznajemy bliźniaki - od narodzin, po wiek przedszkolny, a razem z bliźniakami - poznajemy ich dziadków, którzy różnią się nieco od tych bajkowych. Wesoła opowieść, napisana prostymi, krótkimi zdaniami, które pozostawiają jeszcze wiele miejsca rodzicom/współczytaczom na ich własne dopowiedzenia. Książeczka stwarza też okazję do rozmowy o uczuciach i emocjach, wśród których, ku mej radości, jest parę niesztampowych. Rewelacyjne dopełnienie tworzą ilustracje w pięknych kolorach - i to ca najbardziej mnie urzekło - różnorodne (mamy obok siebie zarówno obrazki bardzo szczegółowe, jak i takie, które pozwalają skupić się na bohaterach - mowie ciała, mimice). Podsumowując - świetna pozycja już od pierwszych miesięcy, a dla mnie będzie w przyszłości wesołym przypomnieniem okresu karmienia piersią - bliźniaki uwielbiają mleczko (rysunek mamy z odpowiednimi krągłościami:)))).

Książeczka dla dzieci z pięknymi ilustracjami, świetną treścią (rodzicielstwo bliskości) i wytrzymałymi kartkami ;) czekam na więcej

Piękna książeczka o bardzo wartościowym treści, ucząca maluchy emocji i reakcji na nie. Do tego przepiękne ilustracje! Polecam gorąco!

Dodaj cytat z książki Dziadkowie. Emocje i uczucia