Dziadkowie. Emocje i uczucia

Młodsze maluszki zainteresują wyraziste ilustracje i wyrazy dźwiękonaśladowcze, nieco starsze dzieci skoncentrują się na emocjonalnej stronie książeczki. Na każdej stronie na marginesie zamieszczono informację o tym, co czuje osoba na ilustracji obok. Wraz z pomocą dorosłego, mali czytelnicy będą mogli zastanowić się nad tym czy zdarza im się czuć to samo, co bohaterowie książki, a są nimi bliźnięta - chłopiec i dziewczynka, którym towarzyszymy od dnia ich narodzin aż do wieku przedszkolnego i pewnej uroczystości.
Dzieci z biegiem czasu dorastają, poznają otaczający je świat oraz ten z książek. Z nich właśnie dowiadują się jak wyglądają dziadkowie. W pewnym momencie sami pragną poznać swoich dziadków mieszkających gdzieś daleko. Gdy przychodzi dzień spotkania dziadków i wnuków, dzieci nie mogą uwierzyć, że to naprawdę ONI! Przecież są młodzi, pełni energii i wysportowani. Mając w głowach zupełnie inny obraz dziadków, dzieci obawiają się uroczystości Dnia Babci i Dziadka, który już niedługo ma odbyć się w przedszkolu.

Czy obawy bliźniąt sprawdzą się? A może okaże się, że są zupełnie niepotrzebne, bo rzeczywistość okaże się nieco inna niż ich wyobrażenia...

Mnie jako osobę dorosłą szczególnie zainteresował aspekt dotyczący właśnie wspomnianego wyobrażenia dziadków. Książeczka obala nieaktualny już od kilku dekad stereotyp dziadków w postaci starszych ludzi z siwymi włosami, często z nadwagą - babcia z ciasnym kokiem na głowie, w podomce, z drutami w dłoni, a wąsaty dziadek z laską, fajką i gazetą. Obraz ten zupełnie nie przystaje do obecnego wizerunku wielu dziadków, którzy są aktywni zawodowo, mają mnóstwo ciekawych pasji i zainteresowań oraz przywiązują dużą wagę do zdrowego stylu życia.

Książka nie zawiera zbyt dużo tekstu, ale jednocześnie niesie sporo treści. Zdecydowanie stanowi bazę do rozmów z dzieckiem na temat cyklu życia, emocji oraz różnorodności panującej w otaczającym nas świecie.

Zbliża się święto babci i dziadka, a ja mam dla Was idealną książkę w tym temacie. A właściwie dwie książeczki, bo historię możecie przeczytać również w języku angielskim. "Dziadkowie. Emocje i uczucia" lub "Grandparents. Emotions and feelings" to uroczo zilustrowana kartonówka, którą można czytać wielowymiarowo dostosowując jej treść do wieku, możliwości i potrzeb dziecka....

Przepięknie zilustrowana przez Aleksandra Jasińskiego książka dla dzieci, która pokazuje nam, że współcześni dziadkowie mogą być młodsi niż zazwyczaj pokazują to inne bajki. Brakowało mi tego tematu w biblioteczce mojej córki. Lekki i przyjemny tekst Urszuli Kuncewicz-Jasińskiej urzeka oryginalnością. Dodatkowo, z boku stron, nazwane zostają nastroje i emocje bohaterów, które pozwolą na rozmowę o nich z dzieckiem. Książka jest kartonowa, nadaje się nawet dla młodszych dzieci. Wydana została także w języku angielskim, przez co można oswajać z nim pociechę od najmłodszych lat bądź wręcz wykorzystać ją do nauki przez zabawę.

Dziadkowie nie muszą kojarzyć się ze staruszkami o lasce, mogą być dobrze ubranymi i wysportowanymi rodzicami rodziców. Książka łamie stereotypy, jednocześnie podkreślając jak ważni w życiu dziecka są babcia i dziadek.

Towarzyszenie dziecku w odkrywaniu świata to istny kalejdoskop.
Czasem pełen światła, czasem napełniony szarością, ale zawsze edukujący bo niesie receptę na to jak radzić sobie w dorosłości.😊

I taka też będzie dzisiejsza publikacja, prosto od wydawnictwa, które chwyta za serce słowem i ilustracją w niemal identycznym stopniu- @wydawnictwo_alulalu
.Wyjątkowa, bo dopasowana tematycznie do nadchodzących dni- Dnia Babci i Dnia Dziadka ale także dlatego, że została wydana w dwóch językach- polskim i angielskim.

Poznajcie "Dziadkowie. Emocje i uczucia"/ "Grandparents. Emotions and feelings", autorstwa duetu: Urszuli Kuncewicz-Jasińskiej i Aleksandra Jasińskiego.

Historia, która jest przedstawiona na kartkach książki jest opowieścią o świecie dzieci.👶
Prostym, barwnym, dosłownym.
Bohaterami są brat i siostra.
Odkrywają nie tylko cudowne momenty dzieciństwa, beztroskę i szczęście, ale także garść innych emocji, które kształtują je jako młodych ludzi.

Podążając za kolejnymi stronami trafiamy na wspólne odkrycie bajki o najprawdziwdziwszej babci i dziadku.
Staruszkach.
Pomarszczonych- jak jabłuszka. 😊

Dziecięcą wyobraźnia zna tylko te granice, których skrzętnie pilnujemy, dlatego też rodzeństwo które poznaje swoich własnych dziadków nie mając świadomości kim są i jak wyglądają powątpiewają w możliwość rodzinnego powiązania.

Świat dziecka jest bardzo prosty.
Jest też pełen ciepła i zrozumienia, dlatego musicie zaufać mi, że kontynuację tej historii poznałam że spokojem i lekkim sercem.

Książka wzbogacona jest opisami każdej występującej na kartach historii emocji, którą czują bohaterowie.
Oswajają trudy, pozwalają uczyć się uważności.

Wprowadzenie dwóch języków wydania otwiera na różnorodność i jednocześnie dba o wzbogacenie języka, zarówno polskiego jak angielskiego.

Czas z najbliższymi jest najwspanialszym pomysłem na prezent.
Ten z okazji ich święta, jak i ten bez okazji.
Wspólne czytanie zacieśnia więzi i łączy mimo różnicy pokoleniowych, dlatego też z całego serca polecam Wam te publikacje.

Nigdy nie wiadomo co przyniesie nam życie, ale uparcie wierzę, że czas i literatura to coś co ma magiczną moc, gdy mowa o relacji. ❤️

Towarzyszenie dziecku w odkrywaniu świata to istny kalejdoskop.

.Wyjątkowa, bo dopasowana...

Kartonówka dla najmłodszych, czyli Dziadkowie ( i jej anglojęzyczny odpowiednik Grandparents),jest zaproszeniem do świata uczuć i emocji, towarzyszącym dzieciom od pierwszych chwil.

Tam gdzie są małe dzieci pojawia się mnóstwo pytań, ciekawości i chęci do odkrywania, a bohaterowie tych książek to właśnie takie radosne osóbki, które czerpią radość ze wszystkiego. Najbardziej natomiast ciekawią ich jedne z najważniejszych osób w życiu dzieci, czyli Dziadkowie, których jeszcze nie mieli okazji poznać.

Książki dają im pewne wyobrażenie na ich temat, więc oczekiwanie tym bardziej budzi rozmaite emocje. Gdy jednak nadszedł ten długo wyczekiwany dzień pierwszego spotkania, dziadkowie okazali się znacznie odbiegać od książkowych opisów, co budziło kolejne emocje, uczucia i zabawne rozważania.

To książki o dziadkach, ale zupełnie inne niż wszystkie i to jest fantastyczne, bo przecież nie wszyscy są tacy sami.
Autorzy wprowadzili w książeczkę wiele elementów, które umożliwiają poznawanie tej prostej, ale jakże pogodnej i zabawnej historii na kilka sposobów. Niech Was nie zmyli skromna okładka, bo kryje urocze wnętrze, pełne ciepła, miłości, śmiechu i wybornych ilustracji.

Angielska wersja książeczki pomaga wspieranie nauki języka od najmłodszych lat.

To pięknie wykonane kartkówki, w których łatwo się zakochać, a zbliżające się okazje tym bardziej kuszą, aby je poznać

Współcześni dziadkowie....
Jacy są?
Starzy, schorowani, przygnieceni zębem czasu i doświadczeniem życiowym czy może młodzi duchem, pełni witalności i wigoru tryskający pozytywną energią oraz niesłabnącym optymizmem?

Mam dla was książkę która łamie stereotypy i daleko odbiega od obrazu dziadków przedstawianych w klasycznej literaturze.
To już nie podpierający się laseczką schorowani staruszkowie zakopani głęboko w domowych pieleszach, a nowocześni, aktywni ludzie dbający o wygląd oraz zdrowie.

Bliźniaki, główni bohaterowie książki "Dziadkowie..." wydawnictwa Alulalu na własnej skórze przekonały się, że stereotypowy, obraz dziadków naznaczonych zębem czasu można włożyć głęboko między bajki.
Okazuje się, że to co znają z literatury niewiele ma wspólnego z rzeczywistością, a ich dziadkowie są młodzi, modni i wysportowani.
Tylko czy ktokolwiek uwierzy, że ta elegancko ubrana pani w szpilkach i misternie ułożonym koku to ich babcia, a ten wysportowany pan w modnych okularach i z perfekcyjnie zawiązanym szalikiem to dziadek?

Książkę można czytać na kilka sposobów.
Skupiając się na ilustracjach, tekście i wyrazach dźwiękonaśladowczych lub koncentrując na emocjach i uczuciach uwzględniając wskazówki zapisane na marginesie. Niewątpliwy plus stanowi wydanie w dwóch wersjach językowych - po polsku i angielsku. Czytając równolegle możemy zapoznać malucha z nowymi słówkami, konstrukcją zdań oraz wymową w języku obcym.

Ilustracje autorstwa Aleksandra Jasińskiego podkreślają wyjątkowość tytułów. Momentami zabawne innym razem wzruszające, przedstawiają prawdziwy obraz rodzinnych więzi tak ważnych dla prawidłowego rozwoju dziecka.

Dziadkowie stanowią ważną część życia dziecka, zupełnie nie istotnym jest to czy wpisują się we współczesne trendy. Jedno z pewnością nie ulega zmianie, bezwarunkowa miłość okazywaną wnukom.

Współcześni dziadkowie....
Jacy są?

To już nie podpierający się laseczką...

"Dziadkowie. Emocje i uczucia" to książka, a w zasadzie książki, bo w dwóch wersjach językowych- polskiej i angielskiej, których autorami jest małżeństwo: Urszula Kucewicz- Jasińska i Aleksander Jasiński czyli Wydawnictwo Alulalu.

Są to publikacje, które można czytać na różne sposoby: zapoznając się z opowieścią, z zabawą dźwiękonaśladowczą, czy ucząc się i rozpoznając emocje.

Są to książki kartonikowe dla najmłodszych, pięknie wydane, a mój największy zachwyt kieruje się szczególnie ku ilustracjom.

Książka jest pozytywna, bliskościowa, rodzinna. Wspiera w rozwoju, wychowaniu i zabawie.

W tej publikacji szczególnie podoba mi się, zwrócenie uwagi na emocje, uczenie się ich rozpoznawania w sytuacjach życia codziennego i dzięki ekspresji ciała, twarzy.
Oprócz tego książka porusza kwestie stereotypów i oczekiwań społecznych, dzięki czemu jest doskonałą pozycją wychowawczą i edukacyjną. Zwraca uwagę na więzi rodzinne i bliskość najbliższych.

Jest to zdecydowanie piękna i mądra książka dla najmłodszych.

Polecam każdemu rodzicowi z małymi dziećmi. Jest doskonała dla dzieci dwujęzycznych.

Młodzi dziadkowie.... Szczęście, gdy dzieci posiadają młodych wiekiem i duchem dziadków, którzy często swoim wyglądem budzą w nas wątpliwość czy to aby na pewno dziadkowie? Czy może jednak nieco stresująca i nietypowa sytuacja dla dzieci, która delikatnie wywołuje zakłopotanie a może nawet wstyd?

Nieważny jest wiek czy wygląd a serducho... Najpiękniejsze jest zawsze ukryte w sercu... A serducho dzieci jest bardzo pojemne i z pewnością znajdzie się tam miejsce na fantastyczna książkę- a w zasadzie dwie ksiazeczki- które ostatnio mieliśmy przyjemność poznać.

,,Dziadkowie. Emocje i uczucia'' od @wydawnictwo_alulalu to kartonowa książeczka, która u nas idealnie się sprawdziła! Dlaczego? Powiem szczerze,że to chyba pierwsza książka, którą można jednocześnie wykorzystać z 1,5 rocznym dzieckiem i 5 latkiem.
Na początku takie rozwiązanie mnie bardzo zaskoczyło ale po pierwszych testach przyznaje,że to genialne rozwiązanie.

Z młodszymi słuchaczami skupiamy się na ilustracjach, krótkim tekście oraz słowach dźwiękonaśladowczych. Zaciekawienie mojego juniora wzrastało z każdym słowem ,dzidzia, czy ,mama,. Z kolei że Starszakiem dochodzą tematy zawarte na marginesach- dotyczące emocji i uczuć, do których bardzo często wracamy i nawiązujemy.

Dodatkowym atutem jest wydanie książki w języku angielskim więc można również przegadać emocje że Starszymi dziećmi posiłkując się dwujęzycznością.

Jestem bardzo pozytywnie zaskoczona takim rozwiązaniem i po raz kolejny widzę, jak @wydawnictwo_alulalu staje na wysokości zadania!
Pięknie dziękujemy.

Wydawca: @wydawnictwo_alulalu
Wiek: 1-6
Data premiery: 02.12.2021

Książka, o której chce Wam dziś opowiedzieć została wydana w dwóch wersjach językowych - polskiej i angielskiej. Autorzy postanowili przełamać schemat dziadków, zmęczonych życiem, schorowanych staruszków podpierających się laseczką. Brzmi interesujaco?

Prosta historia dwójki rodzeństwa - bliźniaków, które nie miały jeszcze okazji poznać dziadków. Kiedy wreszcie to się staje, okazuje się, że wizerunek babci i dziadka znacznie odbiega od poznanych chociażby w bajkach dziadków. Bohaterowie poznają sprawnych i aktywnych seniorów, zadbanych i do tego przebojowych no i najważniejsze w ich oczach młodych. Czy tak wyglądają dziadkowie? Rodzeństwo jest zdziwione, a dodatkowo mają obawy, czy w przedszkolu wszyscy im uwierzą, że to ich dziadkowie?

Zacznę od tego, że to pięknie wydana kartonowa książka dla najmłodszych czytelników, opatrzona pięknymi ilustracjami, z których bije ciepło. Jest też zabawna, co znacznie ułatwia jej odbiór przez dzieci. To przede wszystkim pozycja, która rośnie razem z dzieckiem, zachwyca lekkością, zachęca do nazywania emocji oraz urzeka oryginalnością.

Bardzo się cieszę, że Autorzy postanowili pokazać najmłodszym czytelnikom babcię i dziadka, którzy są ludźmi pełnymi wigoru, dbającymi o swoje zdrowie i wygląd. Uważam że trzema łamać stereotypy tym samym poszerzając horyzonty naszych pociech.

To już trzecia książka Wydawnictwa Alulalu, którą miałam okazję czytać i muszę stwierdzić, że kolejny raz jestem oczarowana świeżym podejściem do tematu, lekkością odbioru przez synka i pozytywnym wydźwiękiem jakim książka zostawiła po sobie. Takie książki chce czytać mojemu dziecku. Polecam!

Dawno, dawno temu wnuczęta słuchały cichego babcinego głosu siedząc u stóp odzianej w długą spódnicę kobieciny, której twarz znaczyły liczne zmarszczki, a włosy siwizna oprószyła tak starannie, że nikt nie pamiętał już ich naturalnej barwy.

Dawno, dawno temu po drugiej stronie izby przygarbiony, oparty o laskę dziadek ćmił fajkę trzymając ją w bezzębnych ustach. Nadstawiał uszy, by uchwycić coś urywki dziecięcego trajkotania.

Dawno, dawno temu… A dziś? Dziś jest zgoła inaczej. Babcia pomyka do pracy w szpilkach i nim uraczy wnuki wieczorną opowieścią zahaczy jeszcze o salon fitness lub kosmetyczkę. Dziadek wieczorami już nie ćmi fajeczki (bo nie zdrowa),a z wnukami rozmawia przez komunikator przebywając w zagranicznej delegacji.

Jaka jest prawda o babciach i dziadkach? Różna. Jednak nie da się ukryć, że ich stereotypową, naznaczoną zębem czasu i niemocy postać można włożyć pomiędzy bajki. Dziś duża część dziadków to aktywni ludzie pełni wigoru, dbający o swój wygląd i zdrowie. I właśnie taką babcię i dziadka poznajemy w kartonowej książeczce „Dziadkowie” od Wydawnictwa Alulalu.

To prosta historyjka o spotkaniu wnuków z dziadkami, którzy okazali się tacy… normalni. Jej celem jest stworzenie wśród maluchów rzeczywistego obrazu bliskich, przystającego do współczesnych realiów. I choć wydaje się nam to tak oczywiste, to jednak niewiele jest książek, które nie powielają schematycznego obrazu zmęczonych życiem, posuniętych w latach seniorów rodu. Świetnie, że Urszula i Aleksander Jasińscy postanowili przełamać ten schemat.

I to w jaki sposób! Połączyli go z nauką nazywania emocji (umieszczono je na marginesach),które idealnie wpletli w opowieść i nie pozostawiając odrobiny wątpliwości, odmalowali w postawie i mimice twarzy bohaterów. Tekst jest bardzo prosty, wtórują mu ilustracje, jednak przepełnia je ciepło i lekkość. Są niczym otulający ciało ciepły koc. Mają moc rozczulania i zachwycania.

Książeczka jest całokartonowa i wręcz stworzona do ukochania przez najmłodszych czytelników. Co więcej, dostępna jest również jej anglojęzyczna wersja.

"Dziadkowie. Emocje i uczucia" to urocza książeczka dla najmłodszych, która zachwyca od pierwszego spojrzenia w jej strony. Wydana została w dwóch wersjach językowych - polskiej i angielskiej.
Na kartach tejże książki opisana została zabawna historia, która pokazuje naszym dzieciom, że wyobrażenia o drugiej osobie mogą być mylące. Bohaterowie książki, bliźniacze rodzeństwo, wyczekują spotkania ze swoimi dziadkami. Od narodzin minęło trochę czasu, a oni nie mieli jeszcze okazji poznać babci i dziadka. Wyobrażają ich sobie dokładnie tak, jak zostali opisani w jednej z książek, którą przeczytali. Wyczekiwane spotkanie okazuje się być nieco zaskakujące.
Bardzo podoba mi się w tej książce to, że można ją czytać aktywnie i to na kilka sposobów, a spotkanie z jej bohaterami nie jest wówczas jednorazowe. Najmłodsi czytelnicy mogą przyglądać się pięknym, barwnym ilustracjom. Dzieci nieco starsze zapoznają się z treścią, zaś przedszkolaki mogą dodatkowo odkryć w tej książce całą gamę uczuć i emocji.
Wspaniałe rozwiązanie!
Ponadto mały odbiorca utrwala znaczenie wielu słów m.in. takich jak: brat, siostra, rodzeństwo, mama, tata, rodzice, babcia, dziadek, rodzina itp.
Ilustracje współgrają z treścią i doskonale odzwierciedlają stan emocjonalny bohaterów.
Warto zajrzeć do tej niepozornej, ale jakże interesującej publikacji.

• Dla dzieci
  • Dla dzieci