Jak to działa? TRAKTOR

Wilga
2022-01-01
2022-01-01
Patrycja Zarawska

"Traktor składa się z wielu różnych części. Zobaczmy, jak działa!"

Jestem pod wrażeniem takich publikacji, jako dziecko wielokrotnie bym do nich zaglądała. Ale i teraz, jako dorosła osoba, z przyjemnością je przeglądam. A już najbardziej cieszy obserwowanie jak duże wrażenie robią na maluchach. Książeczka znakomicie przemyślana, okienka wycięte w stronach dopasowane do treści. Młodziutki czytelnik jest bardzo ciekaw, co będzie dalej, na jakie elementy jeszcze się natknie. A tematyką książeczki jest wszystko to, co młody odkrywca, a może nawet przyszły inżynier, powinien wiedzieć o traktorach.

Więcej na: https://bookendorfina.blogspot.com/2022/07/jak-to-dziaa-traktor.html

"Traktor składa się z wielu różnych części. Zobaczmy, jak działa!"

Fajna, baaardzo estetyczna książka o działaniu traktora.

Uważam, że to idealny zamiennik dla książek z okienkami dla dzieci, które okienka urywają (jak moja dwulatka). Elementy są mocne i grube.
Cała książka w ogóle jest bardzo przyjemna wizualnie

Ale wróćmy do treści. Pokrótce omówiona budowa traktora, różne elementy, które można do niego doczepiać i możliwości działania.
Proste, ale nie prostackie podejście do tematu. Mały fan motoryzacji będzie zadowolony (choć nie ukrywam, można było trochę więcej napisać od strony technicznej)

Nam się podoba. Wy - sprawdźcie sami :)

Fajna, baaardzo estetyczna książka o działaniu traktora.

Cała książka w ogóle jest bardzo przyjemna wizualnie

Czy znacie serię "Jak to działa?" @wydawnictwo_wilga? Przyznaję, że pierwszy raz mam ją w rękach i jestem totalnie oczarowana!

🪵 Najnowsze tomy opowiadają o traktorze i dinozaurze. Dowiemy się więc jak jest zbudowany i jak działa traktor oraz jakie ma zadania do wykonania. Poznamy także anatomię tyranozaura i przeczytamy o nim wiele ciekawostek.

🪵 Ogromnym atutem książeczek są wykrojniki, dzięki którym strona po stronie zaglądamy wgłąb traktora czy tyranozaura. To tworzy niesamowity efekt!

🪵 Strony wykonane są z bardzo grubego kartonu, dzięki czemu nie ma niebezpieczeństwa, że książka się zniszczy przy zwyczajnym użytkowaniu, nawet małych i sprytnych rączek. Są naprawdę solidne!

🪵 No i sama tematyka to oczywiście top of the top. W pełni zgodna z zainteresowaniem naszych milusińskich, w genialnej formie i z dawką wiedzy tak dostosowaną, że po książeczki sięgną chętnie zarówno maluchy, jak i starszaki. Trust me, testowane na dzieciach 😉

Bardzo polecam i sama z niecierpliwością czekam na kolejne tytuły!

🪵 Ogromnym atutem...

Grube, kartonowe strony, wycięte otwory, kolorowe i ciekawe ilustracje – to maluszki znajdą w tej książce. Dowiedzą się jak zbudowany jest traktor i co do czego służy. A dzięki wyciętym otworom mogą zajrzeć do wnętrza ciągnika. Wszystkie ważne elementy są zaznaczone i opisane, tekstu nie jest dużo, więc młody czytelnik otrzymuje ilość wiadomości łatwą do przyswojenia. Pojawiają się też napisy dźwiękonaśladowcze, więc dziecko może też wydawać dźwięki zgodne z tym, co widzi na kolorowych obrazkach.

Gdzie jest powiedziane lub napisane, że tylko chłopcy lubią duże pojazdy mechaniczne np traktory? Moja Zośka je uwielbia i gdy tylko jakiś jedzie ulicą bądź po polu jej zachwyty nie mają końca.

Dzięki tej książeczce wie już nie tylko jak to auto działa, ale też z czego się składa.
I nie myślcie, że lektura ją nudziła. O nie. Z wielką chęcią powtarzała za mną i pokazywała jego elementy. 😊

Rewelacyjna lektura dla naszych małych, ciekawskich pociech.

Dzisiaj kilka słów o serii "Jak to działa?" I dwóch jej częściach.
Pierwsze co rzuca się w oczy to oczywiście dziury 😁 dzięki specjalnie wyciętym otworom dzieci mogą zajrzeć do wnętrza traktora czy dinozaura. Każda strona to inne elementy/części ciała. Książeczki są stworzone w bardzo interesujący sposób i myślę,że taka forma zaciekawi nawet te dzieciaki,które zbytnio nie interesują się książeczkami.
Znajdziecie tu też mnóstwo ciekawostek I informacji i pod tym względem uważam,że seria może służyć nawet 3-4 latkom,choć dedykowany wiek to 0-2. Maluszki niewątpliwie zainteresuje sama budowa książki,obrazki i mnóstwo kolorów i szczegółów.
"Jak to działa?" jest porządnie wydane: ma bardzo grube strony i solidną okładkę,więc myślę,że może długo posłużyć.
W części o traktorze na każdej stronie należy odszukać małą myszkę,która się gdzieś skryła. Z kolei w części o dinozaurach myszka jest profesorem i serwuje mnóstwo ciekawostek!

Sama z chęcią oglądam takie książeczki 😁 chłopaki,gdy byli malutcy uwielbiali książki z dziurami- po tej serii widzę,że ta miłość nie minęła im do dziś! Tym bardziej,gdy mowa o takiej tematyce 😉

Dzisiaj kilka słów o serii "Jak to działa?" I dwóch jej częściach.

Świetna książeczka dla maluchów. Pięknie wykonana, z dokładnością i starannością. Karton bardzo dobrej jakości, piękne wycięte elementy, wszystko śliczne wygląda i wciąga malutkiego traktorzystę. Jestem bardzo zadowolona z tej pozycji... a teraz zdradzę wam sekret.
Tę książeczkę podaruję komuś dużemu, komuś kto bardzo lubi traktory, bo sam ma dwa i jego całe życie jest związane z rolą. To oczywiście prezent z przymrużeniem oka, ale uważam, że jest słodki i zabawny - jednak dla dziecka, które uczy się, poznaje nowe rzeczy, wszystko chce dotknąć i zobaczyć - to jest wprost idealna pozycja.
Najbardziej urzekł mnie temat TRAKTOR, ale również urzekło mnie wykonanie. Podkreślam - książka została świetnie wydana, jedna z najładniejszych kartonówek. Bardzo polecam wszystkim, którzy mają maluchy.
Tekst Amelii Hepworth jest prosty i zrozumiały, można też bawić się w odnajdywanie np. myszki. Ilustracje Davida Sample urzekają, są wyraziste, mają dobry dla dziecka styl i spełniają rolę edukacyjną. JAK TO DZIAŁA? TRAKTOR, to po prostu super książeczka. Polecam!

brum brum, bum bum
7/10