Jak to działa? DINOZAUR

Wilga
2022-01-01
2022-01-01
Patrycja Zarawska

"Dinozaury to fascynujące stworzenia. Do tej pory odkryto aż trzy tysiące gatunków!"

Kolejna znakomita publikacja z serii "Jak to działa", w poręcznym formacie dla małych rączek czytelników. Grube i sztywne kartki dzielnie znoszą wielokrotne przewracanie. Takie atrakcyjne przygody nieustannie przyciągają młodych odkrywców. Mnóstwo fascynujących informacji podanych we wciągającej narracji i przyjaznej oprawie graficznej. Oprócz głównego nurtu wiedzy o dinozaurach profesor Myszka oprowadza po ciekawostkach wynikających z badań nad prehistorycznymi stworami. Dzieci dowiadują się o budowie zwierząt, wielkości jaką potrafiły osiągnąć, stopniu siły i drapieżności. Interesująco śledzi się sposoby polowania i ulubione składniki diety.

Więcej na: https://bookendorfina.blogspot.com/2022/07/jak-to-dziaa-dinozaur.html

Fajna, baaardzo estetyczna książka o dinozaurach. A głównie o T. Reksie

Uważam, że to idealny zamiennik dla książek z okienkami dla dzieci, które okienka urywają (jak moja dwulatka). Elementy są mocne i grube.
Cała książka w ogóle jest bardzo przyjemna wizualnie

Ale wróćmy do treści. Mam porównanie z inną książką w serii i wiem, że tutaj treści merytorycznych jest więcej i są ciekawsze. Na 12 stronach zmieściło się tych informacji naprawdę dużo. Jestem w pełni usatysfakcjonowana
Mój syn (7l) - ekspert od dinozaurów - również docenia :D

Nam się podoba. Wy - sprawdźcie sami :)

Fajna, baaardzo estetyczna książka o dinozaurach. A głównie o T. Reksie

Cała książka w ogóle jest bardzo przyjemna wizualnie

Czy znacie serię "Jak to działa?" @wydawnictwo_wilga? Przyznaję, że pierwszy raz mam ją w rękach i jestem totalnie oczarowana!

🪵 Najnowsze tomy opowiadają o traktorze i dinozaurze. Dowiemy się więc jak jest zbudowany i jak działa traktor oraz jakie ma zadania do wykonania. Poznamy także anatomię tyranozaura i przeczytamy o nim wiele ciekawostek.

🪵 Ogromnym atutem książeczek są wykrojniki, dzięki którym strona po stronie zaglądamy wgłąb traktora czy tyranozaura. To tworzy niesamowity efekt!

🪵 Strony wykonane są z bardzo grubego kartonu, dzięki czemu nie ma niebezpieczeństwa, że książka się zniszczy przy zwyczajnym użytkowaniu, nawet małych i sprytnych rączek. Są naprawdę solidne!

🪵 No i sama tematyka to oczywiście top of the top. W pełni zgodna z zainteresowaniem naszych milusińskich, w genialnej formie i z dawką wiedzy tak dostosowaną, że po książeczki sięgną chętnie zarówno maluchy, jak i starszaki. Trust me, testowane na dzieciach 😉

Bardzo polecam i sama z niecierpliwością czekam na kolejne tytuły!

🪵 Ogromnym atutem...

Jak skutecznie zainteresować ciekawego świata malucha? Pokazać mu książkę z serii "Jak to działa. Dinozaur" z wyciętymi otworami, dzięki którym będzie mógł zajrzeć do wnętrza dinozaura. Na 12 grubych, kartonowych stronach każdy miłośnik dinozaurów będzie mógł poznać anatomię tych fascynujących, prawdawnych mieszkańców Ziemi, dowie się też co jadł i jak szybko się poruszał tyranozaur.

Dodatkowym atutem z pewnością są zaokrąglone rogi, dzięki czemu książka jest bezpieczna dla maluszka. Ta niewielka książka to połączenie zabawy i edukacji, więc jeśli Wasze pociechy niezbyt chętnie zaglądają do książek to pokażcie im książeczkę z serii "Jak to działa", a gwarantuje, że nie przejdą obok niej obojętnie :)

Ta książka to zbiór podstawowych informacji na temat dinozaurów i tyranozaura. Całość opatrzona ciekawymi ilustracjami oraz zwięzłymi opisami. Najważniejsze elementy budowy dinozaura są odpowiednio zaznaczone. Dzięki wycięciom maluch może zajrzeć do wnętrza dinozaura ;) Pojawia się tez kilka fajnych ciekawostek na temat tych pradawnych stworzeń. Dodam tylko, że grube strony pozwalają na samodzielne przeglądanie książki przez dziecko.

Kolejna książeczka dla dzieci mówiąca im jak to działa. Dzisiaj na tapetę idzie tyranozaur. I wstyd się przyznać, ale ja o tym osobniku nic a nic nie wiedziałam 🙈. A teraz nie tylko moje dziecko, ale i ja nabyłam pewną wiedzę. Wiemy już, że ten dinozaur był wiecznie głodny, że nie mógł przeżuwać swoich ofiar tylko przeważnie je połykał i że potrafił.... zjeść innego dinozaura😲 i że jego zęby mogły wypadać... Fajna, ciekawa propozycja dla dzieciaków chociaż... Mi też się ona podobała 🙈.
Nie możesz ocenić własnej recezji 0 0

Dzisiaj kilka słów o serii "Jak to działa?" I dwóch jej częściach.
Pierwsze co rzuca się w oczy to oczywiście dziury 😁 dzięki specjalnie wyciętym otworom dzieci mogą zajrzeć do wnętrza traktora czy dinozaura. Każda strona to inne elementy/części ciała. Książeczki są stworzone w bardzo interesujący sposób i myślę,że taka forma zaciekawi nawet te dzieciaki,które zbytnio nie interesują się książeczkami.
Znajdziecie tu też mnóstwo ciekawostek I informacji i pod tym względem uważam,że seria może służyć nawet 3-4 latkom,choć dedykowany wiek to 0-2. Maluszki niewątpliwie zainteresuje sama budowa książki,obrazki i mnóstwo kolorów i szczegółów.
"Jak to działa?" jest porządnie wydane: ma bardzo grube strony i solidną okładkę,więc myślę,że może długo posłużyć.
W części o traktorze na każdej stronie należy odszukać małą myszkę,która się gdzieś skryła. Z kolei w części o dinozaurach myszka jest profesorem i serwuje mnóstwo ciekawostek!

Sama z chęcią oglądam takie książeczki 😁 chłopaki,gdy byli malutcy uwielbiali książki z dziurami- po tej serii widzę,że ta miłość nie minęła im do dziś! Tym bardziej,gdy mowa o takiej tematyce 😉

Dzisiaj kilka słów o serii "Jak to działa?" I dwóch jej częściach.

Kolejna książeczka z serii JAK TO DZIAŁA? Amelii Hepworth znów mnie zachwyciła. Prywatnie uwielbiam dinozaury, więc temat trafił nie tylko w gust malucha, ale i w mój. Dzieci mają w sobie jakąś naturalną ciekawość, którą wyjątkowo szczodrze obdarzają właśnie dinozaury. Myślę, że warto od pieluch rozbudzać w maleństwie pasję do konkretnych tematów... a może nasza pociecha w przyszłości zostanie paleontologiem? I będzie to zasługa książeczki z dzieciństwa, która zasiała ziarno?
JAK TO DZIAŁA? DINOZAUR na tapetę bierze tyranozaura, choć pojawiają się w niej również inne gatunku tych wymarłych gadów. Uważam, że autorka przekazuje wiele interesujących informacji w prosty sposób, bardzo atrakcyjny.
Ilustracje Davida Sample polubiłam od pierwszego wejrzenia. Są przejrzyste, ładne, wysoce estetyczne i zachęcają od przeglądania tej książeczki od nowa, od nowa i znów od nowa. Świetnie wydana pozycja, dopracowana w najmniejszym szczególe. Warto maluszkowi zebrać całą serię.

dinusie były duuuuuże
7/10