Wierszyki na dobranoc

Okładka książki Wierszyki na dobranoc Katarzyna Huzar-Czub
Okładka książki Wierszyki na dobranoc
Katarzyna Huzar-Czub Wydawnictwo: Wydawnictwo Natuli opowieści dla młodszych dzieci
36 str. 36 min.
opowieści dla młodszych dzieci
Wydawnictwo Natuli
2022-03-15
2022-03-15
36 min.
wierszyki bliskość na dobranoc

Okładka książki Rodzinne rymowanki Katarzyna Huzar-Czub, Katarzyna Kossak, Michał Rusinek
Rodzinne rymow... Katarzyna Huzar-Czu...
Okładka książki Wierszyki logopedyczne Joanna Bartosik, Katarzyna Huzar-Czub
Wierszyki logo... Joanna Bartosik, Ka...

Okładka książki Superrobak Julia Donaldson, Axel Scheffler
Superrobak Julia Donaldson, Ax...
Okładka książki Szym Pansik. Całusy? Ohyda! Max Lang, Suzanne Lang
Szym Pansik. C... Max Lang, Suzanne L...
Okładka książki Co to za kuleczka? Iga Ścibek, Przemysław Ścibek
Co to za kulec... Iga Ścibek, Przemys...

Przepis na książkożercę:
🧸bierzesz półrocznego człowieka (może być też starszy),
🧸dodajesz:
"Wierszyki paluszkowe" i/lub "Wierszyki bliskościowe" i/lub "Wierszyki na dobranoc" i/lub "Wierszyki logopedyczne" i/lub " Wierszyki świąteczne",
a wszystkie od Kasi Huzar-Czub i Joanny Bartosik, wydane przez ukochane Natuli - dzieci są ważne.
Efekty są zaskakujące, bo moja córka czyta je nawet nogami, biegnie do nich i zachwyca się ilustracjami tak, że zaczyna natychmiast gaworzyć.
Czytamy je od samych narodzin, a moja córcia ciągle chce je też zjeść, co jest dowodem na to, że to dobre książki 😉.
Jako rodzicielka mam za to wiele wierszyków, które sprawiają, że chętnie bawię się głosem, a nawet wymyślam melodię i je śpiewam (o zgrozo! z nimi dobrze to wychodzi).
💡Natuli mogłoby pomyśleć o zrobieniu albumu muzycznego.
🌜Moje ukochane to „Wierszyki ma dobranoc” - za pierwszym razem podczas ich czytania nawet się wzruszyłam.
🤗Zaletą wszystkich jest to, że stanowią one punkt wyjścia do tworzenia zabaw paluszkowych, tulenia się i głaskania. Nie ma nudy. Taką literaturę to ja rozumiem!
Jest to współpraca reklamowa z ukochanym wydawnictwem Natuli.

Przepis na książkożercę:
🧸bierzesz półrocznego człowieka (może być też starszy),
🧸dodajesz:
Efekty są zaskakujące, bo moja córka...

Szukacie jakiejś książki, która pomoże Waszym dzieciom zasnąć? 😴 Polecamy „Wierszyki na dobranoc” Katarzyny Huzar-Czub od Wydawnictwa Natuli. To wierszyki, które mogą pomóc wyciszyć się dzieciom przed snem oraz zaspokoić różne potrzeby emocjonalne w tym bliskość z rodzicami. Mogą także pomóc zbudować poczucie bezpieczeństwa i więź między dzieckiem a rodzicem.
Wierszyki są zilustrowane ilustracjami przedstawiającymi rodziców z dziećmi między innymi podczas zabawy. Książka zawiera także wskazówki zachęcające do wzmacniania interakcji. Wierszyki są krótkie i zgrabnie się rymują. Z pewnością będą ciekawą lekturą dla dziecka przed snem. ❤️ Więcej na blogu: https://mamaizabawa.blogspot.com/2023/04/wierszyki-na-dobranoc.html

Wierszyki są...

Nie wiem jak wy ale ja tam nie potrzebuję bajek na dobranoc. Ale dzieciaki uwielbiają posłuchać czegoś miłego przed snem. Najczęściej wybierają sprawdzone bajeczki, swoich ulubieńców a czasem sięgają po książki z biblioteki. Zawsze natomiast kiedy dostają nową książkę domagają jej się przez kilka kolejnych dni. I tak było z “Wierszykami na dobranoc”. Jako, że mamy już kilka książeczek z tej serii potraktowały ją jak kolejną część ulubionych rymowanek. Moja córka szaleje na punkcie ilustracji z całej kolekcji. Najpierw musiała bardzo szczegółowo je obejrzeć. Zgadzam się z nią. Są zabawne i przyjemne dla oka. Potem dopiero poprosiła o przeczytanie treści.

W małej książeczce mieści się kilkanaście uroczych i radosnych utworów. Są skupione na wieczornych przyjemnościach. Taki sposób na wieczorowe hygge. Jak wyciszyć swojego maluszka. Jak zrobić to w najbardziej czuły sposób. Jak sprawić by ten często trudny czas przed zaśnięciem był pełny radości i dobrych emocji? Zastosujcie jeden z pomysłów z książki np. zróbcie sobie namiocik z kocyka, pomasujcie małe stópki, pooddychajcie sobie głęboko z dzieckiem, posłuchajcie bicia serca....

Każdy wierszyk zawiera ilustracje pokazującą jak rodzic bawi się z dzieckiem, ale także wskazówki. Np. “dorosły delikatnie łaskocze, przytula i głaszcze dziecko”. Utwory zachęcają do bliskości i kontaktu. Wierszyki są krótkie i przyjemnie się rymują. Są ciekawe dla dziecka. Spodobają się dorosłym. Duża czcionka tekstu w miejscu jaśniejszej części obrazka pomoże w czytaniu nawet przy słabszym świetle. (takim wiecie, które ułatwia zasypianie 😊). Twarda oprawa i sztywne, mocne kartki będą bezpieczne nawet przy bardzo ekspresyjnych rączkach.

Może się wydawać, że utwory są dosyć proste. Jednak zawierają często trudniejsze wyrazy. Mają różny rytm oraz różne rodzaje rymów. A czasem ich nie mają. Kojarzy mi się to z taką spokojną rozmową. Czytanie na głos nie wiąże się z wygibasami językowymi (co czasem zdarza się w bajkach).

“- Kto po głowie mnie pogłaska?

- Ja! Mnie pozwól, jeśli łaska.”

Moje dzieciaki bardzo lubią wszystkie części, które mamy. “Wierszyki na dobranoc” są świetnym uzupełnieniem całości. Pozycja od razu wkupiła się w ich serca. Moje też, bo dzięki niej krok po kroku mogę zaprowadzić dzieci do senlandii 😉 Polecam.

Wyciszające, zbliżające, dające poczucie bliskości i miłości.

„Wierszyki na dobranoc” to zbiór 15 wierszyków o tematyce wieczornej, przygotowujące dziecko do spania. Poza wierszykiem jest dopisana interakcja rodzic - dziecko. Wiersze są krótkie i przyjemne w czytaniu. Ilustracje bardzo przyjemne, delikatne i bardzo dobrze odwzorowujące temat wierszyków.

Wyciszające, zbliżające, dające poczucie bliskości i miłości.

Ciepłe i otulające. W taki prostu sposób najlepiej opisałaby wierszyki zawarte w książeczce "Wierszyki na dobranoc” autorstwa Kasi Huzar-Czub.

Książeczka ma nie tylko wyjątkową treść, ale jest też pięknie wydana. Okładka utrzymana jest w przyjemnej kolorystyce i jest bardzo miła, wręcz aksamitna w dotyku.

Wierszyki są czułe, empatyczne, emanuje od nich magia spokoju i wyciszenia. Bardzo podoba mi się to, że napisane są trochę inaczej niż większość typowych wierszyków dla dzieci. Mają nietypowe zwroty, wyrażenia i rymy, rozbudowane słownictwo, są nowoczesne. W dalszym ciągu są to utwory dla dzieci, w których jednak autorce udało się uniknąć banału i infantylności, co moim zadaniem jest ogromnym plusem :)

Do każdego wierzyła dołączona jest mini inspiracja, która naprowadza na to, co można robić podczas czytania go z dzieckiem (głaskanie po plecach, obserwacja oddechu, ziewanie, masaż paluszków).

Bardzo się cieszę, że ta pozycja znalazła się w naszej biblioteczce. Razem z synkiem często sięgajmy po nią przed snem. Muszę przyznać, że działa 😉🌜⭐️

Wierszyki są czułe, empatyczne, emanuje od nich magia spokoju i...

Piękna oprawa graficzna, stonowane barwy, a jednak przyciągające wzrok. Rymowane wierszyki są przepełnione ciepłem, miłością, bliskością. Wiele z nich daje możliwość masażu lub głaskania dziecka. Wieczorne czytanie tej książeczki pozwala dziecku się wyciszyć i poczuć miłość opiekuna.

Dzień zbliża się ku końcowi, to dobry moment, by pokazać Wam "Wierszyki na Dobranoc" od @natuli_dziecisawazne

Jest to zbiór wierszy, które idealnie nadają się do wieczornego czytania. Są przepełnione ciepłem i spokojem i co najważniejsze zachęcają do wspólnych, wyciszających zabaw.

Masaż stópek, wsłuchiwanie się w rytm bicia serca, przytulasy i głaskanie to czynności, które mogą towarzyszyć wierszykom. Ich wykonywanie nie tylko pomaga dziecku w zasypianiu ale buduje także więź z rodzicem.

Książeczka jest pięknie zilustrowana obrazkami skąpanymi w pastelach. Przyjemna w dotyku okładka oraz swietnej jakości papier sprawiają, że czytając książkę mamy do czynienia z prawdziwą ucztą i dla oka i dla ducha.

"Wierszyki na dobranoc" od wydawnictwa Natuli, tak jak poprzednie części, są cudowne!
Zacznijmy od wygladu: twarda oprawa,piękne kolory,choć lekko stonowane by zbytnio nie rozpraszać uwagi dziecka. Raczej ciemne barwy,które bardzo mi się podobają i idealnie pasują do wierszyków.
Co do samych wierszyków: są krótkie,rymowane,czyta się gładko,nie ma żadnych zgrzytów, co zdarza się w wierszykach dla dzieci 🙈 Treść jest piękna,kojąca i zachęcająca rodzica i dziecko do bliskości. Przytulanki,masaż stópek,słuchanie bicia serca,głaskanie po pleckach... każdy wierszyk proponuje inną formę bliskości i bycia razem. Idealne do czytania przed spaniem i wspólnego zasypiania. I po prostu do bycia ze sobą 😉
Całość jest bardzo spójna, kojąca,wyciszająca i bardzo,bardzo przytulna ❤️

W serii ukazały się także "Wierszyki paluszkowe" i "Wierszyki bliskościowe". Cudowny pomysł na serię!

To jest tak piękna książka... Absolutny zachwyt. Cudownie zilustrowana (Joanna Bartosik przeszła samą siebie),wspaniale napisana (to poezja dla dzieci na wysokim poziomie),wzruszająca i buduje bliskość. Uwielbiam ten duet autorka + ilustratorka.

• Z na półce Celinki
  • Matysia
  • Biblioteczka Marysi
  • Lida do kupienia TERAZ
  • Literatura dziecięca
  • Kupić
  • Dziecięca biblioteczka

Dodaj cytat z książki Wierszyki na dobranoc