Pośladki w górę! Kompleksowy trening i praktyczna wiedza.

Okładka książki Pośladki w górę! Kompleksowy trening i praktyczna wiedza. Kasia Bigos
Okładka książki Pośladki w górę! Kompleksowy trening i praktyczna wiedza.
Kasia Bigos Wydawnictwo: Helion zdrowie, medycyna
zdrowie, medycyna
Pośladki w górę! Kompleksowy trening i praktyczna wiedza.
Helion
2022-03-09
2022-03-09
zdrowie ciało kobieta pupa pośladki Kasia Bigos trening wiedza

Kasia Bigos to mistrzyni Polski i Europy w Pole Sport w kategorii duety, jednak oprócz tego jest także szkoleniowcem w Polskim Centrum Fitness. Poradnik „Pośladki w górę!” to książka, którą Kasia stworzyła dla czytelników, aby podzielić się z nimi wiedzą na temat mięśni, diet czy różnego rodzaju ćwiczeń. Autorka przedstawia tutaj kompleksowy trening, dzięki któremu nasza kondycja ulegnie znacznej poprawie.

„Pośladki w górę!” powstała z myślą o kobietach, które urodziły się, jak to Kasia określa z "płaskim tyłkiem". Praca, która została zaprezentowana na kartach poradnika utwierdza czytelnika w przekonaniu, iż tak naprawdę dzięki ciężkiej pracy oraz przede wszystkim systematyczności każdej kobiecie uda się osiągnąć zamierzony cel – w tym przypadku pośladki niczym Jennifer Lopez. Cała wiedza bazuje na doświadczeniu autorki, ponieważ jak sama zdradza, ona także urodziła się z "niekształtnym tyłkiem".

Lata ciężkiej pracy, samozaparcie oraz żelazne trzymanie się diety doprowadziły sylwetkę Kasi Bigos do kobiecego ideału. Dlatego również w tej książce znajdziesz całą bibliotekę ćwiczeń na pośladki. Dowiesz się jak je ujędrnić, wzmocnić i unieść. Autorka opisuje w dość łatwo przyswajalny sposób jak działają mięśnie pośladków i dlaczego są takie ważne. Co się dzieje, gdy nie pracują tak, jak powinny oraz jaki to ma wpływ na kondycję pleców czy kolan. Przecież piękna, jędrna pupa jest marzeniem wielu kobiet.

Niestety siedzący tryb życia oraz brak sportu oznaczają, że pośladki i całe ciało trudno jest utrzymać w dobrej kondycji. Bierność mięśni pośladkowych to częsty problem w szczególności u żeńskiej części społeczeństwa. Te czynniki niestety przekładają się na wygląd sylwetki oraz słabsze rezultaty treningowe, ale także na brak poprawnej techniki wykonania danego ćwiczenia czy wręcz komplikacje zdrowotne. Twoja postawa ciała i codzienne nawyki mają jednak największe znaczenie.

Kiedy dużo przebywasz w świecie online i spędzasz godziny za biurkiem, aktywność fizyczna spada niemal do zera. Dlaczego autorka o tym wspomina? Ponieważ stara się uświadomić czytelnikowi, iż codzienne nawyki, chwile relaksu spędzone przy laptopie mają swoje negatywne przełożenie na wygląd sylwetki. To samo dzieje się z mięśniami pośladkowymi, które w dzisiejszych czasach są często wysyłane na urlop i w ostateczności stają się obiektem dość dużych kompleksów.

Książka zawiera aż 40 ćwiczeń głównych, z którymi warto się zapoznać jeśli chcemy skutecznie pracować nad wyglądem swoich pośladków. Każde z zadań jest podzielone na pięć modułów: ćwiczenia w pozycji stojącej, ćwiczenia w klęku podpartym, ćwiczenia w pozycji leżącej, ćwiczenia z wykorzystaniem ławeczki oraz ćwiczenia złożone. Planując swój trening możesz wybierać ćwiczenia z poszczególnych modułów lub łączyć je w jeden plan treningowy. Warto więc ćwiczyć systematycznie, a ta książka skutecznie zmobilizuje Cię do systematycznej pracy nad swoimi pośladkami. Aktywne mięśnie pośladków będą Ci potrzebne zawsze i praca nad nimi wyjdzie Ci na zdrowie!
Polecamy: Dobre Recenzje

Która z kobiet, czy dziewczyn nie chciałaby mieć figury topowej modelki, czy aktorki, jędrnego ciała i kształtnych pośladków. Prawie każda z nas chciałaby coś zmienić w swojej sylwetce, przemodelować wygląd i zbliżyć się do wymarzonego ideału. Autorka „Pośladków w górę”, Kasia Bigos, jest instruktorką fitnessu, blogerką, szkoleniowcem w Polskim Centrum Fitness. W swojej książce pokazuje jak ćwiczyć pośladki, by stały się jędrne i krągłe. Każdy znajdzie tu coś dla siebie, na miarę swoich potrzeb, sił i umiejętności. Wystarczy tylko trochę samozaparcia

„Uważam, że ludzkie ciało ma niemal nieograniczone moce”.

Książka podzielona jest na kilka części. Po kolei poznajemy budowę pośladków, funkcje i położenie poszczególnych mięśni pośladkowych, ich współdziałanie w innymi mięśniami naszego ciała. Prawdopodobnie wiele osób będzie zdziwionych, że mięśnie pośladków mają wpływ nie tylko na pośladki, ale też na całą naszą postawę, a co za tym idzie na funkcjonowanie całego organizmu. Jedne mięśnie wpływają na czynność innych, ćwicząc właściwie dane mięśnie, wpływamy na funkcje innych, z nimi powiązanych. I chociaż „Typ budowy dziedziczymy w genach. To samo dotyczy magazynowania tkanki tłuszczowej”, to odpowiednim treningiem możemy modyfikować to co, dostaliśmy w materiale genetycznym. Każdy inaczej zareaguje na ćwiczenia, jedna osoba szybciej osiągnie efekt, inna dużo wolniej, ale nie ma rzeczy niemożliwych, ćwiczyć można w każdym wieku i kondycji wyjściowej. „Nie cofniemy czasu, ale lepiej zacząć późno niż wcale”.

Autorka opisuje, jak przyrasta masa mięśniowa, jakie są rodzaje skurczów mięśni i od czego zależą, jak powinien wyglądać trening i z jakich etapów musi się składać. Dowiadujemy się, czy lepiej jest ćwiczyć szybciej, czy wolniej, z jakim obciążeniem, co to są tzw. zakwasy i czy są dobre, czy złe dla naszego organizmu. Poznajemy etapy rozgrzewki i dowiadujemy się, dlaczego rozgrzewka jest taka ważna przed właściwym treningiem.

„Nie jestem fanką utartych przekonań, schematów ćwiczeń, które mogą być dobre dla każdego. Nie ma takich”.

Kasia Bigos uczy jak dobrać rodzaj treningu pośladków, by osiągnąć cel, jaki sobie założymy. Objaśnia, jakie przyrządy i obciążniki będą potrzebne do ćwiczeń, pisze jak dobrać sprzęt odpowiednio do własnego organizmu, wagi, umiejętności, giętkości i zaawansowania treningu.

„Jeśli […] chcesz budować mięśnie pośladków i dzięki treningowi sprawić, że będą wyraźnie zaokrąglone […] przydadzą ci się informacje związane z planowaniem takiego treningu siłowego: jak często wykonywać ćwiczenia, jakich obciążeń użyć i w ilu powtórzeniach”.

Tak jak wymarzonej sylwetki nie da się zbudować samą dietą, tak i same ćwiczenia nie wystarczą: muszą być podparte odpowiednim odżywianiem, gdyż tylko dbając o kompleksowo o nasz organizm możemy osiągnąć najlepsze efekty. Autorka przedstawia w osobnym rozdziale książki jakie są proporcje zapotrzebowania kalorycznego podczas treningów, pisze ile węglowodanów, białek i tłuszczów należy spożywać, by wspomóc budowanie masy mięśniowej oraz podaje przykładowe przepisy na potrawy spożywane przed i po treningu.

Trening pośladków musi być wspomagany obciążeniem. W jednym z rozdziałów omówiony został sprzęt, jaki możemy wykorzystać podczas domowych ćwiczeń pośladków. Podoba mi się, że autorka tłumaczy w bardzo przystępny sposób dlaczego ten, a nie inny sprzęt jest dobry i właściwy do ćwiczeń i co można dzięki niemu osiągnąć. Wszystko staje się jasne i logiczne, a czytający nie ma wątpliwości w co musi się zaopatrzyć przed treningiem.

Osobny rozdział poświęcony jest ważnemu problemowi, jakim jest aktywność fizyczna kobiet w ciąży i po porodzie. Kasia Bigos podkreśla, jak ważne jest trenowanie pośladków w tym czasie, oczywiście podczas ciąży przebiegającej prawidłowo, bez powikłań. W ciąży zmienia się ustawienie miednicy, a co za tym idzie pośladków, kręgosłupa lędźwiowego, itp.

„Pośladki po ciąży i po porodzie opadają […] pupa wygląda mniej atrakcyjnie, a co ważniejsze: traci swoje funkcje i przysparza tym samym problemów ze zdrowiem”.

Dlatego bardzo ważne są regularne ćwiczenia. Autorka daje przykłady ćwiczeń, które można wykonywać w ciąży i po porodzie.

W końcowej części opisanych jest czterdzieści ćwiczeń na pośladki. Przy każdym ćwiczeniu dostajemy opis wykonania, możliwe problemy i błędy wykonania oraz wskazówki techniczne. Każde ćwiczenie jest opatrzone zdjęciami ilustrującymi jego wykonanie.

Książka jest pięknie wydana, na błyszczącym papierze, informacje podane są w przystępnej formie, nawet dla laika, który niewiele pamięta z lekcji biologii w szkole. Autorka kompleksowo podeszła do tematu i dzięki obszernej części wstępnej ćwiczenia stają się logiczne, zrozumiałe i wiemy czemu mają służyć i co dzięki nim osiągniemy. To nie jest sucha książka z ćwiczeniami, tylko opowieść o naszym organizmie, zmianach, jakie zachodzą podczas ćwiczeń i o tym, dlaczego aktywność ruchowa jest ważna nie tylko dla urody, ale przede wszystkim dla zdrowia. Polecam tę książkę każdemu, kto chce zadbać o swoje zdrowie i postawę, a dzięki ćwiczeniom z tej książki mieć ładną i krągłą pupę.

„…Twoja postawa ciała i codzienne nawyki mają jednak największe znaczenie! Kiedy dużo przebywasz w świecie online i gdy spędzasz godziny za biurkiem, aktywność fizyczna spada niemal do zera …”

Przed Wami publikacja dla osób, które lubią dbać o siebie, swoje ciało, ale i sylwetkę. Pupa? To brzmi... po prostu pięknie! Nie bójmy się tego powiedzieć – szczególnie my – kobiety, w każdym wieku. Nie zwracamy uwagi na zbędne kilogramy i cellulit. 😉 Będzie merytorycznie i konkretnie.

Jędrne, krągłe pośladki a la Jennifer Lopez, to marzenie wielu kobiet. Niestety, nie każdą z nas natura obdarzyła latynoskimi kształtami... Czy to oznacza, że mamy się pogodzić z tym faktem i skazać nasze ciało na przygnębiające w skutkach działanie czasu, cellulitu i grawitacji? Czy najskuteczniejszym sposobem na pośladki ma być ich maskowanie pod szerokimi spódnicami i długimi swetrami? Owszem, oversize wciąż jest w modzie, ale niech to będzie nasz wybór, a nie smutna konieczność! Warto też czuć się dobrze z samym sobą.

Trening sportowy jest Nam potrzebny. Z fachowego punktu widzenia, to proces polegający na poddawaniu organizmu stopniowo rosnącym obciążeniom, w wyniku czego następuje adaptacja i wzrost poziomu poszczególnych cech motorycznych. Pojęcie treningu obejmuje także naukę nawyków ruchowych związanych z daną dyscypliną sportu. Musimy zadać sobie pytanie – Gdzie znajdujemy się MY? Blisko, … a może wcale nie …

W publikacji:
• Poznamy budowę swoich pośladków
• Dowiemy się, co sprzyja ich pięknym kształtom
• Wymodelujemy je ćwiczeniami.

Ćwiczenia skupione są na pozycji stojącej, klęku podpartym, pozycji leżącej, wykorzystaniu ławeczki. Kobiety nie mogą zapomnieć o rozciąganiu i rozluźnianiu odpowiedniej grupy mięśni. Znajomość anatomii pomoże Nam w rozwinięciu wiedzy o nich.

Książka powstała, ponieważ na ten temat autorka wie właściwie wszystko. W tej publikacji znajdziemy całą bibliotekę ćwiczeń na pośladki. Dowiemy się, jak je ujędrnić, wzmocnić i unieść. Odbiorca pozna, jak działają nasze mięśnie. Czemu są takie ważne? Co się dzieje, gdy pracują nieodpowiednio, i jaki ma to związek z bólem pleców, kolan czy innymi dolegliwościami i kompensacjami, które pojawiają się w ciele? Kasia Bigos to trenerka, od dziesięciu lat związana z branżą fitness. Ponadto dziennikarka, blogerka i szkoleniowiec. Sądzę, że musimy skorzystać z niektórych jej rad. Będzie nie tylko pożytecznie, ale i wesoło. 😉 Z mojej strony mogę się dzisiaj pochwalić, że swój dzisiejszy limit kroków wykonałam, a dystans ośmiu kilometrów spaceru – zrealizowałam. 😉

Gorąco polecam
Katarzyna Żarska

Wydawnictwo: Septem – Helion S.A.
Premiera: 09.03.2022 r.
Zdjęcie na okładce: Katarzyna Milewska
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Liczba stron: 304
(nowość wydawnicza)

• Obozowa
  • Poradniki

Dodaj cytat z książki Pośladki w górę! Kompleksowy trening i praktyczna wiedza.