Prime time

Wydawnictwo: Czarna Owca
Prime time
Ag2S

Inne wydania

W położonym w środku lasów starym zamku odbywają się nagrania do nowego telewizyjnego show, który ma prowadzić szwedzka gwiazda telewizyjna, Michelle Carlsson. Po zakończonych zdjęciach część ekipy i niektórzy z zaproszonych gości świętują na zamku najkrótszą noc w roku. Rano w jednym z pomieszczeń wozu transmisyjnego znajdują martwą Michelle. Zjawia się policja. I oczywiście dziennikarze, wśród nich Annika Bengtzon, dziennikarka bulwarówki "Kvallspressen". Okazuje się, że jej najlepsza przyjaciółka jest w gronie podejrzanych. Śledztwo się przedłuża. Thomas, partner życiowy Anniki, wyrzuca jej, że zaniedbuje jego i dzieci. W redakcji pracownicy buntują się przeciwko redaktorowi naczelnemu. Kierownik redakcji, Anders Schyman, wciąga Annikę w otwartą walkę o władzę. A morderca nadal pozostaje na wolności...

źródło opisu: Wydawnictwo Czarna Owca, 2010

źródło okładki: http://www.czarnaowca.pl

gwiazdka | 2014-11-12
Na półkach: Przeczytane, Rok 2014
Przeczytana: 12 listopada 2014

Chociaż wydana w Czarnej Serii „Prime time" nie jest w zasadzie kryminałem, zbrodnia to tylko tło powieści, w większej części poświęconej pracy dziennikarzy. W moim odczuciu nie stanowi to jednak żadnego problemu, książkę czyta się całkiem nieźle, zaś życie prywatne bohaterów potrafi zaintrygować.

Nie wiem, co w sobie mają te skandynawskie kryminały, ale świetnie oddają tamtejszą rzeczywistość, oczywiście okraszoną jakąś zbrodnią dla większego uatrakcyjnienia tematu, jednak w pełni potrafią mnie wchłonąć w swój świat. Co prawda, są do siebie w tych opisach dnia codziennego bardzo podobne, ale ja lubię zagłębiać się w ichnie otoczenie. Wszystko jest takie spokojne, powolne, realne od sytuacji do postaci. Wadą może być brak napięcia i przypadek, który policji podsuwa rozwiązanie, ale mnie się książka podobała, oczywiście bez wielkiego wow, mimo wszystko polecam.

Kokosanka | 2013-01-12

Wciągnęły mnie powieści Camilli Lackberg, więc stwierdziłam, że i Markund będzie dobra. Stracony czas. Czytałam tą książkę wręcz się zmuszając a to dlatego, że kończę każdą książkę, chocby największego gniota, bo a nuż coś się wydarzy..stracony czas i pieniądze na książkę. Przeczytałam 2 książki Marklund i o 2 za dużo.

Justyna | 2014-01-12

Liza Merklund popularna szwedzka dziennikarka i pisarka. Praca w kipiącej życiem redakcji gazety oraz osobiste perypetie głównej bohaterki tworzą szkielet historii kryminalnych. Książki Merklund przetłumaczono na 30 języków a ich sprzedaż przekroczyła 9mln egzemplarzy. Zupełnie nie rozumiem jak to się stało, że we wszystkich pięciu skandynawskich krajach (tak jest napisane na okładce) (!) jej książki są bestsellerami. Powieść Prime time, odniosła międzynarodowy sukces w 2003 roku, zajęła 13 miejsce na światowej liście Publishing Trends. Po prostu nie mogę w to uwierzyć i nie wiem z jakiego powodu Prime time jest tak propagandowo wychwalana. Komentarze na okładce typu „fantastyczny thriller z melodramatycznym szczytem…” to największe brednie jakie można pisać pod adresem tej książki. Bardzo się zawiodłam, bo początek był obiecujący, niestety na niespełnionej obietnicy się skończyło. Autorka zamiast na tym co najważniejsze w kryminale bądź thrillerze czyli zbrodni, intrydze i...

Kamil | 2014-12-29
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 28 grudnia 2014

Co za klapa. Na tak obszerną książkę mało co trzymało tutaj poziom. "Prime time" to nieudolne połączenie kryminału z próbą naśladownictwa wątków obyczajowych z powieści Camilli Lackberg.

Najbardziej nie podobało mi się:
- potraktowanie policji jako fajtułapów, którzy nie wiedzą jak przeprowadzić śledztwo i jak szukać dowodów. Policjant "Q" stał się rzecznikiem prasowym policji, a nie był gliną twardo stąpającym po ziemi i szukającym mordercy
- odnalezienie mordercy zawdzięczamy przypadkowi (autorka chyba kompletnie nie wiedziała jak zakończyć ten kryminał)
- częste zmiany pogody, czytając książkę czasami nie wiedziałem jaka pora roku może być (raz leje, innym razem bohaterowie siedzą sobie na pomoście, potem znowu pada i tak w kółko - oszaleć można)
- pod koniec powieści potraktowanie głównej bohaterki jako osoby niezastąpionej, wiedzącej wszystko najlepiej (zarówno w wątkach kryminalnych, w wątkach dotyczących jej życia zawodowego i rodzinnego, a także życia prywatnego jej...

Haniapa | 2013-11-12
Przeczytana: kwiecień 2013

Prime time Lizy Marklund, to dla mnie powieść dziennikarska, a nie policyjna, jak pisze wydawca na okładce. Myślałam zawsze,że powieść policyjna ma za głównego bohatera policjanta, a tu policjant jest postacią trzecioplanową. Dla mnie to normalna powieść obyczajowa z jednym nieboszczykiem, a nie trzymający w napięciu thriller, bo napięcia tam nie ma żadnego. Powieść podoba mi się, napisana jest ciekawym językiem, z barwnymi postaciami. Dość irytująca pomyłka w datach ,co dla wątku jest ważne. I oczywiście trochę nieprawdy na okładce w streszczeniu książki. No i nie wiedziałam, że jest pięć krajów skandynawskich. Zawsze myślałam, że trzy: Szwecja, Dania i Norwegia, które zaliczają się do krajów nordyckich wraz z Finlandią i Islandią . Wydawcy nie szanują czytelników i ewidentnie wprowadzają ich w błąd. Na pewno przeczytam inne części przygód dziennikarki, bo książka jest ciekawa.

isabela | 2012-05-09
Przeczytana: 12 kwietnia 2012

Po przeczytaniu recenzji nie mogłam doczekać się, aż zacznę czytać Prime Time. Jednak trochę dłużyło mi się czytanie i musiałam się zmuszać by przetrwać do końca.

Ciekawy pomysl, interesująca sceneria i klimat. Tajemnicze zabojstwo w starym zamku. Poznawanie domniemanych motywów podejrzanych osób, ktorych jest sporo. Historię z pewnościa można przedstawić w bardziej interesujący sposób. Wątek męża głownej postaci, Aniki, jest moim zdaniem nie potrzebny i wprowadza nudny przerywnik całej historii.

Czytając książke cały czas zastanawiałam się nad rozwiązaniem zagadki. Kto zabił Michelle Carlsson? Bylam rozczarowana zakończeniem, które jest "nijakie". Owszem nie można go przewidzieć, jednak czuję niedosyt. Książka średnia lecz można przeczytać.

Tomek | 2013-03-13
Przeczytana: 01 lutego 2013

Kolejne przygody sympatycznej redaktorki kryminalnej Anniki Bengtzon. Historia osadzona na zamku niczym z opowieści Agathy Christie. Nie wiem czy mój brak entuzjazmu w trakcie czytania wynikał już ze znużenia fabułą, zmęczeniem obcowaniem z tą samą bohaterką (trzecia opowieść pod rząd) czy po prostu jest to na razie najsłabsza książka Pani Lizy jaką przeczytałem. Postanowiłem jednak odpocząć i odłożyć na półkę kolejne części na czas nabrania ochoty, która, wiem na pewno, niebawem powróci ;).

Joanna | 2014-10-06
Przeczytana: 06 października 2014

książki Lizy Marklund nie zostaną w mojej pamięci na długo...

virginia1982 | 2011-05-17
Przeczytana: 07 maja 2011

Jeśli po przeczytaniu ponad 100 stron w żaden sposób nie czujesz się zainteresowana akcją, to znaczy, że z książką jest coś nie tak. Ja się wynudziłam przy niej jak mops, i, niestety, nie znalazłam w niej nic dla siebie. Autorka plany miała chyba bardzo ambitne, bo niejednokrotnie w książce próbowała czytelnikowi nasunąć skojarzenia z A.Christie i jej dwunastoma Murzynkami, z A. Christie jednak ta książka nie miała nic wspólnego. I choć umiejscowiła akcję w bardzo paskudnym (jak się wydaje) środowisku mediów to dobrej intrygi tu niestety zabrakło. Nie polubiłam też żadnego z bohaterów. Styl autorki również nie przypadł mi do gustu. Nie sądzę, bym sięgnęła jeszcze po jej książkę. I choć tą kupiłam akurat w antykwariacie, nie wydałam więc na nią kosmicznej sumy, to nawet tych wydanych paru złotych żałuję, bo zwyczajnie nie było warto. Nie polecam!

manfred | 2015-07-09
Przeczytana: 09 lipca 2015

w morderstwo znanej ( niekoniecznie lubianej - wzbudza naprawdę różne emocje) prezenterki telewizyjnej zamieszana jest przyjaciółka Anniki - Anne ( przyznam, że ja też wątpiłam...). Plus związek z Thomasem na dużym zakręcie.
Czyta się dobrze, rzekłabym nawet lekko ( zwłaszcza po przeczytanych ostatnio przeze mnie kryminałach ), ale brakuje dreszczyku emocji.