Kobiety Virginii Woolf

Virginia Woolf's Women
83-919992-1-1
Inne
dorsz

To barwna opowieść o życiu pisarki oglądanym przez pryzmat jej związków z kobietami - z matką, siostrami i przyjaciółkami. Czytelnik otrzymuje wnikliwy portret Woolf jako córki, siostry, przyjaciółki, pisarki, krytyka i po prostu kobiety.

dorsz | 2010-03-06
Przeczytana: 2007 rok

Jakże istotne przypomnienie o tym, że kluczowe dla siebie relacje nawiązała Virginia nie tylko ze wszechobecnymi w opracowaniach Vanessą i Vitą, ale także Marią, Julią, Stellą, Violet, Ottoline, Katherine, Dorą i Ethel.

EnfantTerrible | 2011-11-13
Na półkach: Przeczytane, Rok 2011.
Przeczytana: 13 listopada 2011

Przyznam szczerze, że do książki bałam się początkowo zajrzeć, a to z tegoż prozaicznego względu, iż nigdy się z twórczością Virginii osobiście nie spotkałam. Co prawda - miałam mgliste pojęcie o jej dziełach, wreszcie znałam kilka niuansów tyczących życia prywatnego, a te liche, ledwo zapamiętane wzmianki sprawiły jakkolwiek, że na lekturę w końcu się zdecydowałam. I nie doznałam zawodu. Z pewnością - znawcom tematu może się ona wydać uboga czy też nie nazbyt nowatorska w obliczu wielu innych publikacji, dla mnie okazała interesującą skarbnicą wiedzy o stosunkach, łączących Woolf z najbliższymi jej istotami - kobietami, całą ich gromadą, od władczych rewolucjonistek aż po płoche, oddane przyjaciółki. Autorka nie skupia wyłącznie na owych, sporo też czasu poświęca rozwojowi wewnętrznemu Virginii, obnaża dotąd skrywane cechy, czyniąc ją o wiele bardziej ludzką, tym bardziej zachęcającą do zapoznania z lekturami jej autorstwa.

LouiseDunaway | 2016-06-22
książek: 2049