Magiczna podróż Rysia

Powiem wam, że to jedna z niewielu bajek, która utkana jest z dziecięcej wyobraźni. Tutaj mogło się wydarzyć absolutnie wszystko o czym tylko chłopcy pomyśleli, lub jeśli zgodnie twierdzić z treścią, gdzie przeniósł ich magiczny kamień. Dzieci są w wieku przedszkolnym, każdemu z nich marzyła się niezwykła przygoda, odwiedzenie sekretnych miejsc, spotkanie niesamowitych stworzeń, nie zapominając oczywiście o najlepszym marzeniu, czyli obiadku! To niezwykłe jak autorce udało się wgryźć w ten malutki i jeszcze bardzo ograniczony światek dziecięcych wymysłów. Oni odwiedzali te miejsca, na które aktualnie mieli ochotę. Płynęli statkiem przez dżunglę, to było takie nierzeczywiste i piękne jednocześnie. Takie proste i niebezpieczne, bo nigdy nie było wiadomo jakie zwierzęta na drodze spotkają. Pustynne wiatry okazały się dla nich wyjątkowo łaskawe. I choć mieli chwilę zwątpienia, bo nie byli pewni, ile jeszcze miejsc mogą odwiedzić i czy w ogóle starczy im na nie siły, to jednak nie poddali się i dalej snuli marzenia wypływając coraz dalej, coraz głębiej, aż po krainę cudów. W taki oto sposób poznali jedna małą tajemnicę, która była niespodzianka od mamy. I nie zapominajmy o najważniejszym. Był też przytulasek od mamy, bo choć chłopcy już dorastają, to kiedy nikt nie widzi, można czasami przytulić się z mamą:-) W końcu kto nas tak nie kocha jak właśnie ona?
Bardzo ciepła książka. Co rozdział, to inna historia do przeczytania, choć czuć klimat poprzedniej. Historię opowiada narrator, druk jest bardzo duży, a rozdziały krótkie. Jest dużo dialogów, dzieci często ze sobą rozmawiają, co umacnia ich więź między nimi. Według mnie idealna dla pięciolatków i tych starszych, gdyż to właśnie wtedy otwierają się dziecięce umysły na historie, opowieści i ogólnie zaczyna ciekawić ich świat. Niech się zatem dowiedzą, że posiadając wyobraźnię mogą naprawdę wszystko!

Dziś przyszła pora opowiedzieć o kolejnej fascynującej lekturze dla młodszych czytelników. Ostatnio na blogu pojawia się wiele ciekawych pozycji i "Magiczna podróż Rysia" nie jest wyjątkiem.
Bardzo się cieszę, że mogłam poznać kolejną wartościową historię, która pokaże młodemu czytelnikowi, co tak naprawdę jest wartością w dzisiejszych czasach.
Natalia Boniewicz (znana z takich powieści jak: "Jak zostałam peruwiańską żoną", "Peruwiańska żona została zdradzona" czy "Miłość na wariackich papierach") stworzyła przepiękną opowieść o dziecięcych marzeniach i sile wyobraźni, pierwszych przyjaźniach, zaufaniu i pozytywnym myśleniu.
Autorka w przedstawionej historii opowiada o dwójce chłopców, którzy za sprawą magicznego kamienia wyruszają w pełną przygód podróż mająca na celu odnalezienie skarbu. Towarzyszymy chłopcom w różnych sytuacjach, obserwując, jak sobie radzą z przeciwnościami. "Magiczna podróż Rysia" to historia przepełniona wartką akcją i zaskakującymi zwrotami akcji. Książka wciąga i jestem przekonana, że przypadnie każdemu maluchowi do serca i na długo zostanie w jego pamięci.

Jako że mój syn nie czyta samodzielnie- uwielbia za to różnego rodzaju kolorowe obrazki, mocne kontrasty, "śliski" papier, po którym można sunąć dłonią, w którym odbija się światło latarki lub innego tego typu sprzętu. Niejednokrotnie już pisałam, że na takie "atrakcje" zwracam w książkach dla dzieci szczególną uwagę i w dużej mierze jest to wyznacznikiem czy taka książeczka znajdzie w naszym domu swoje miejsce. Zastanawiacie się pewnie, dlaczego Wam o tym piszę?
Ano dlatego, że "Magiczna podróż Rysia" spełniła te warunki i jest to książka idealna dla każdego dziecka, zarówno tego zdrowego jak i tego z głęboką niepełnosprawnością... każde z tych dzieci odnajdzie w niej coś dla siebie!
My poza treścią, odnaleźliśmy również doskonałe źródło codziennej rehabilitacji wzroku i stymulację kolorem, bo książeczka jest przepięknie wydana. Wyraziste bardzo kolorowe obrazki, duża czcionka- dająca doskonały kontrast na białej kartce, to wszystko bardzo przypadło mojemu maluchowi do gustu.
Co jeszcze ważne... nie znajdziemy w tej pozycji chaosu i dość częstego u innych autorów tego rodzaju książeczek, rozgardiaszu. Całość tworzy spójną i bardzo ciekawą całość.

Czy polecam?
Zdecydowanie tak, kolejna bardzo wartościowa książeczka dla młodszego czytelnika. Cudowna i klimatyczna, opowieść dla całej rodziny.

POLECAM...

Natalia Boniewicz (znana z...

Książki dla dzieci mają to do siebie, że są idealną lekcją dla osób w każdym wieku. Mimo swojej tematyki, praktycznie zawsze posiadają drugie dno. Morał, który niosą ze sobą trafia do nas, pokazując nam co jest tak naprawdę ważne w życiu. W ostatnim czasie sięgnęłam po książkę Natalii Boniewicz pt. "Magiczna podróż Rysia", o której Wam dziś opowiem.

Autorka w swoim dziele opowiada o przygodach dwójki przedszkolaków, którzy wybierają się w magiczną podróż pełną przygód w poszukiwaniu skarbu. Na drodze spotykają różne osoby, a sama wyprawa pełna jest niesamowitych wydarzeń. Towarzyszymy głównym bohaterom w chwilach zarówno szczęścia, jak i wątpliwości. Wraz z nimi przeżywamy wędrówkę, a ukryte przesłanie trafia do nas z podwójną mocą. Lektura upływa niezmiernie szybko, pozostawiając nas z przemyśleniami.

"Magiczna podróż Rysia" to historia dla dzieci, pełna zwrotów akcji. Niesamowita fabuła z pewnością przypadnie do gustu prawie każdemu maluchowi, a magiczna podróż zostawi ślad w pamięci. Choć sama książka to niespełna 90 stron, porusza bardzo istotne kwestie życiowe. Mamy tutaj do czynienia między innymi z kwestiami uczuciowymi, zaufaniem, przyjaźnią. Bohaterowie pokazują, jak ważne jest pozytywne myślenie i siła pragnień. Ukazują, że strach ma tylko wielkie oczy i można się go w prosty sposób pozbyć. Książka ta, urozmaicona jest pięknymi ilustracjami, pozwalającymi wyobrazić sobie podróż przedszkolaków. Osobiście oceniam ją na 8,5/10 i szczerze polecam wszystkim dzieciom.

Autorka w swoim dziele...

"Magiczna podróż Rysia" to książeczka skierowana do młodszych dzieci w wieku przedszkolnym i trochę starszych. Opowiada przygody dwójki przedszkolaków Rysia i Kazika, którzy odnajdują zaczarowany kamień, ten przemawia do nich i zaprasza w magiczną podróż. Przenosi ich na drugi koniec świata, gdzie czekają na nich liczne przygody.
Książeczka podzielona jest na kilkanaście króciutkich rozdziałów co jest ułatwieniem dla rodziców i mogą czytać po kilka dziennie jednak coś czuję, że dzieci wciągną się tak w historię, że nie pozwolą skończyć szybko czytać.
Książeczka ma wiele przepięknych ilustracji stworzonych przez peruwiańskiego artystę. Powiem, że na mnie zrobiły naprawdę przyjemne wrażenie. Wiemy dobrze, że dzieci zwracają dużą uwagę na ilustrację, które muszą być kolorowe i myślę, że te przykują ich uwagę.
Całość historii jest bardzo lekka i przyjemna. Każde dziecko uwielbia tajemnice, skarby i tajemnicze podróże. Właśnie o tym jest ta książeczka. Jednak jest coś jeszcze co najbardziej uwielbiam w książkach dla dzieci, a mianowicie przesłanie.
Co jest najważniejsze w życiu? To, co nosimy w sercu.

Książeczka podzielona jest na kilkanaście...

W książkach dla dzieci można znaleźć niebywałe moce i dużą dozę wsparcia. Cenię opowieści, które pod pryzmatem przygód przekazują ważne przesłania i wartości. Dziś o pewnej bardzo niepozornej na pierwszy rzut oka książce chciałam Wam napisać.

„Magiczna podróż Rysia” jest przepiękną podróżą w świat wyobraźni, a do tego udowadnia co tak naprawdę liczy się w życiu i co jest jego najcenniejszym darem.

Autorką książki jest podróżniczka, pisarka i dziennikarka Natalia Boniewicz, zaś ilustracje przygotował peruwiański artysta Lamda Murrieta. Bohaterami opowieści jest dwójka przedszkolaków, Rysio i Kazik. Podczas jednej z zabaw w przedszkolnym ogrodzie chłopcy znajdują czerwony, błyszczący, niezwykły kamyk… W pewnej chwili rozbłyska on tysiącem kolorów i przemawia! Zaprasza dzieci w podróż na drugi koniec świata, gdzie czeka na nie najpiękniejszy i najcenniejszy skarb. Zachwyceni chłopcy w mgnieniu oka przenoszą się na piękną, pełną okazałych muszli plażę, przepływają łodzią ocean, zaprzyjaźniają się z Oskarem, odkrywają nowe miasteczko i jego mieszkańców, odbywają rejs statkiem przez okazałą dżunglę, pokonują trąby powietrzne na gorącej pustyni, a nawet lecą na przepięknym kondorze… Wszystko po to, by znaleźć tajemniczy skarb!

Jesteście ciekawi jaki jest finał opowieści? Co będzie tym najcenniejszym darem? Koniecznie sięgnijcie po tę urzekającą książkę! To nie tylko ciepła, pełna perypetii i pięknej wyobraźni historia, ale przede wszystkim to cudna lekcja wartości i mądrości, podanej „między wierszami” bez zbędnego dydaktyzmu, czy pouczania.

„Magiczna podróż Rysia” udowodni młodym czytelnikom jak piękne skarby noszą w sercach! Cudowna, klimatyczna, wartościowa opowieść dla całej rodziny. Bardzo polecam.

Niezwykłą, pełna magii i przygód akcja płynie wartko, wciągając w swój nurt małego czytelnika aż po szyję. Autorka w pełen uroku sposób przedstawia świat oczami dwóch wesołych i rezolutnych przedszkolków, nierzadko puszczając równiez oko i do rodziców. Piękne i ciekawe ilustracje. Przy okazji młody czytelnik ma szansę poznać nieco zwyczajów z odległych zakątków świata. Książka testowana na dziecku, którego obecnie stała się pozycją numer jeden.

Dodaj cytat z książki Magiczna podróż Rysia