Inklingowie: C.S.Lewis, J.R.R.Tolkien, Charles Williams i ich przyjaciele

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
The inklings. C.S. Lewis, J.R.R. Tolkien, Charles Williams and their friends
83-7150-663-5
Snoopy

J.R.R. Tolkien, C.S. Lewis i ich przyjaciele byli dobrze znanymi postaciami w Oksfordzie podczas i po drugiej wojnie światowej. Co tydzień pili razem piwo w pubie, a w pokoju Lewisa w Magdalen College głośno czytali napisane przez siebie książki. Żartobliwie nazywali się "Inklingami". Właśnie podczas tych spotkań Tolkien po raz pierwszy przedstawił słuchaczom Władcę Pierścieni, a Lewis Listy starego diabła do młodego. Innym wybitnym członkiem grupy był Charles Williams, poeta i twórca mistycznych horrorów. Humphrey Carpenter wykorzystał w swojej książce nie publikowane listy i dzienniki, aby przybliżyć czytelnikom te wybitne postacie z panteonu literatury.

Sarna | 2013-01-31
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Tolkien

W zalewającej nas fali pozycji o Tolkienie, ta jest wyjątkowa. Dlaczego? Nie mówi o samym Profesorze (o nim samym jest w gruncie rzeczy niewiele), jest to historia Inklingów - każdy Tolkienista wie, o co chodzi. Książka niesamowicie trudna do spotkania, mi udało się ją zdobyć dzieki ślepemu trafowi i panu, który w Krakowie na stoliczku miał do sprzedania parę książek - w tym tę.
Niesamowicie przyjemna lektura, pełna anegdot, pozwala poznać otoczenie Tolkiena.

Polecam nie tylko fanatykom.

| 2013-07-15
Przeczytana: 2012 rok

Biografia na pierwszy rzut oka normalna- ale jednak inna od całej masy tego typu publikacji. No właśnie, inna... Warta przeczytania!

Indileen | 2012-07-18

Dobra biografia, choć dane wszystkich panów nieproporcjonalnie podane.

bemeraude | 2012-11-30
Na półkach: Posiadam, Teraz czytam

Zaczęłam - i nawet mnie "wciągnęło". Punkt za styl pisarski.

Gabriel | 2012-01-18
Przeczytana: 03 sierpnia 2012