Szczęście w wielkim mieście

Okładka książki Szczęście w wielkim mieście Katarzyna Olubińska
Okładka książki Szczęście w wielkim mieście
Katarzyna Olubińska Wydawnictwo: WAM religia
religia
WAM
2022-03-09
2022-03-09
literatura polska religia

Opinia także na moim IG: @dariusz_0k

Różne są sposoby na dosięgnięcie szczęścia, na uchwycenie go, ale szczęście to też to miejsce, gdzie "rosną poziomki". Jest tych sposobów na szczęście wiele, ale jeden jest niezwykle skuteczny: obecność Boga. Do tej obecności, do tej stabilności w szczęściu rozmówczynie dziennikarki Katarzyny Olubińskiej docierały czasem z korporacji, z pracy za granicą, przez stratę lub chorobę albo stawiając wszystko: pracę i karierę, na jedną kartę i powierzając to wydawałoby się, że pasji i hobby, które z Bożą pomocą przerodziło się w nowy styl życia. Jest to opowieść o Bogu, który przychodzi w gwarze dnia, gdy tylko postawimy na ciszę. I On tę ciszę, spokój, radość, szczęście przynosi. To opowieść o modlitwie i szukaniu własnej relacji z Nim. Przede wszystkim to opowieść o punktach zwrotnych i otwartości się wtedy - w nich - na Boga. I to opowieści o tej Bożej interwencji, żeby zmienić swoje życie i zacząć na nowo, nie tylko w sferze zawodowej ale za tymi przemianami idzie też otwarcie oczu na świat, a raczej otwarcie oczu by to spojrzenie było nowe.

Niesamowite wywiady z silnymi kobietami o wierze, o ich poszukiwaniu siebie, z silnym akcentem na dobro i pasję, która stała się pracą. To piękna opowieść o modlitwie, nadziei i zaufaniu. O sile. To też poruszająca i piękna historia autorki wywiadów, która przed czytelnikiem otwiera ścieżki swego życia.

Tradycyjnie, jak to u pani Katarzyny Olubińskiej, książce towarzyszy, a właściwie ją tworzy, wspaniała szata graficzna: pastelowa a jednocześnie minimalistyczna. Z mini poziomkami na kartach, aby nie zapomnieć, że szczęście ponoć jest tam, gdzie "rosną poziomki". Do nich może zaprowadzić wiara i idąca za nią siła.

Opinia także na moim IG: @dariusz_0k

To była dla mnie cudowna lektura.
Katarzyna Olubińska, dziennikarka, autorka wielu książek i popularnego bloga "Bóg w wielkim mieście" zaprosiła do rozmowy siedem niezwykłych, mądrych, utalentowanych i pięknych kobiet.
Każda z bohaterek to odrębna historia o blaskach i cieniach życia, o strachu przed zmianami i porażką, o ostrych życiowych zakrętach, o radzeniu sobie w najtrudniejszych sytuacjach i szukaniu drogi do szczęścia.
Te historie dają dużo nadziei i optymizmu, zmuszają do refleksji i zastanowienia się czy życie, które prowadzimy jest tym naszym wymarzonym. A jeśli nie, to czy znajdziemy w sobie siłę i odwagę tak jak bohaterki, aby porzucić dotychczasowe życie i zrobić krok w kierunku cichych podszeptów naszego serca?
Autorka z niezwykłą delikatnością, empatią i wyczuciem wydobyła z naszych bohaterek intymne, wzruszające i wartościowe historie ich życia ❤️
Ta niewielka książka ma w sobie duże pokłady mądrości i wrażliwości, otula swoją łagodnością. Wiem, że będę sięgać do niej zawsze, gdy poczuję potrzebę wsparcia.

To była dla mnie cudowna lektura.

Na półkach: , , , , , , ,

"SZCZĘŚCIE TO ZAUFANIE W DRODZE"
Każda z książek Kasi jest tak wyjątkowa, że gdy chcę napisać o jednej z nich - brakuje słów.
Dla mnie jest to tak intymna relacja z autorką i jej przemyśleniami, z jej odczuciami i na dodatek tak intymna relacja z kobietami, które złożyły na te karty swoje historię, że aż czuję się zawstydzona. Zawsze mocno przeżywam relacje Kasi z ludźmi, ale przede wszystkim relacje Kasi z Bogiem i Maryją. Tak ze łzami w oku, chłonę każde mądre słowo napisane w tej książce.
Szczęście w wielkim mieście to dla mnie jedna z ważniejszych książek o odnalezieniu siebie w codziennym życiu. Ale siebie takiego prawdziwego, który przestanie się wstydzić miłości do Boga, który nie ma w sobie strachu i lęku. Który oddaje swoje życie w ręce Jego i daje się prowadzić ufając i wierząc.
Poruszające do głębi historie kobiet, ale dające niesamowitego kopa do życia.
Chce się chcieć, nawet czasem, jak już opadam z sił, otwieram tę książkę i czytam fragmenty i one mnie ładują, stwarzają nadzieję, że kolejny krok w życiu będzie dobry i jest potrzebny.
"Szczęście to być przytuloną"
I ja tak właśnie się czuje, gdy czytam tę niezwykłą książkę.

"SZCZĘŚCIE TO ZAUFANIE W DRODZE"

Recenzuje Claudia - na www.emeste.eu

Ta niewielka książka jest zbiorem wywiadów z siedmioma wspaniałymi kobietami, które straciły radość życia, ale odnalazły ją w modlitwie i dzięki modlitwie. Rozmowy przeplatane osobistą historią autorki oraz opisem jej bardzo znamiennej i głębokiej wyprawy do Medziugorie.
Każda z tych kobiet ma zupełnie inną historię. Łączą je jednak dwa aspekty: ogromny bagaż przeżyć oraz odnalezienie sensu życia i szczęścia dzięki głębokiej wierze. To właśnie ona była ich podporą i siłą. Ważnym elementem w pozyskaniu i utrzymaniu harmonii i stabilizacji życiowej drogi. Lektura ta jest niczym przewodnik po drodze do szczęścia. Prowadzi i podpowiada jak to zrobić. Czy podejmiemy ten prezent z zakurzonej i wyboistej drogi, którą podążamy, czy też nie, to zależy tylko od nas. To nasza decyzja. Bo tutaj na tej drodze, nikt nikogo do niczego nie zmusza i nie przekonuje. Tutaj mamy wolność wyboru, wolność oceny, a czy wybór był słuszny? To się okazuje z czasem. Czy warto podjąć ryzyko? Kto nie ryzykuje, ten nie pije szampana.
Książka zdecydowanie warta przeczytania przez wszystkie kobiety (i nie tylko :)). Te które straciły nadzieję na lepsze jutro, te które poszukują sensu i tak bardzo pragną spełnienia życiowego.
Historia każdej z bohaterek jest niezwykle inspirująca i każdy z nas może z niej wynieść naukę życiową. Udowadnia nam, że warto zawsze mieć nadzieję, a żadne wydarzenie w naszym życiu nie jest przypadkowe. Z każdej nawet najbardziej beznadziejnej sytuacji można znaleźć wyjście. Nie możemy tylko stracić wiary w przyjście właśnie Boga, do nas z pomocą, z rozwiązaniem. To On jest właśnie naszym towarzyszem w podróży zwanej życiem.
„Szczęście w wielkim mieście” , oprócz cudownej oprawy graficznej, opowiada autentyczne historie, stając się tym samym wyjątkową pozycją na rynku. Zdarzenia w nich opisane, choć brzmią nieprawdopodobnie, to wydarzyły się naprawdę, co daje do myślenia. Uważam, że każdy znajdzie w nich choć fragment, który może wykorzystać w swoim życiu, jeśli czuje, że chce zmienić na lepsze własną rzeczywistość i pragnie zbliżyć się do Boga.
Polecam tę lekturę każdemu, kto czuje się przytłoczony codziennością, kto odczuwa lęk, komu brakuje wiary w siebie. Jeśli macie na siebie pomysł, lecz boicie się go zrealizować i przez to utknęliście w miejscu, to ta książka z pewnością doda Wam wiary. Pokazuje bowiem, że najtrudniejszy jest zawsze pierwszy krok do zmiany. Jeśli już odważymy się go zrobić i z całego serca uwierzymy, że wszystko będzie dobrze, to prawdziwe szczęście szybko nadejdzie. Musimy tylko zaufać.

Recenzuje Claudia - na www.emeste.eu

Każda z tych kobiet ma zupełnie inną historię. Łączą je...

Często mówi się, że świat stał się dżunglą, przez którą trzeba się przedzierać. Wokół wielu ludzi sięga po sukces i szczęście, nie przebierając w środkach. Jednak ta droga prowadzi donikąd. Nie tylko ja opuściłam ją, by spróbować żyć w zgodzie z cichym głosikiem w swojej duszy.

W niedużej książeczce @kasiaolubinska tak, jak tylko Ona potrafi najlepiej, rozmawia z siedmioma kobietami, które poszły pod prąd, ale za rękę z Bogiem. Stały się nie tylko odtwórcami tego, co dyktuje im świat, ale kreatorkami według wartości, w które wierzą. Te piękne historie umacniają, budują, dają radość i ciepło w nawet najchłodniejszy dzień życia.
Kasia ma dar otulania. Ktoś mnie kiedyś poprosił o polecenie książek, które ukoją duszę i od razu przyszły mi do głowy książki Kasi, bo to już kolejna w mojej kolekcji książek "W Wielkim mieście."
Jeśli jeszcze nie znacie Kasi, polecam Wam gorąco jej otulające opowieści i rozmowy, a zwłaszcza tę najnowszą, wydaną przez @wydawnictwo_wam pt. "Szczęście w wielkim mieście"

Zdarzają się takie rozmowy i historie, na które patrzę dziś inaczej niż jeszcze jakiś czas temu. Zdarza mi się, że bardzo potrzebuję umocnienia w codzienności i sięgam po historie opowiedziane przez innych. Takie, które pokazują, że życie się zmienia i to, co jest trudne teraz, może przemienić się w źródło błogosławieństwa.

Nie znałam wcześniejszych książek Katarzyny Olubińskiej, choć na Instagramie wyświetlały mi się tak wiele razy, że kojarzę ich przesłanie. Sięgnęłam jednak dopiero po czwartą książkę autorki, bez znajomości wcześniejszych. Dla mnie to był bardzo dobry krok.

"Szczęście w wielkim mieście" to spotkanie autorki z siedmioma kobietami. Nie można jednak powiedzieć, że poznajemy na stronach tej publikacji siedem kobiet, bo wywiady z nimi przeplatane są historią samej Katarzyny Olubińskiej. Szczerze? Jej osobista historia urzekła mnie najbardziej, była dla mnie jak otulenie w trudny, zimy dzień.

Siedem kobiet i tyleż samo różnych dróg. Korporacja, macierzyństwo i bach! Pójście za marzeniami, pragnieniami, czymś co wydawało się po ludzku bez sensu.

Kobiety opowiadając o swojej drodze, w jakiś sposób opisują też swój biznes. Wiem, że dla wielu czytelników brzmi to jak nachalna reklama, ja jednak nie odniosłam takiego wrażenia. Nie da się opowiadać o swojej zawodowej drodze, trzymając jej trzon w tajemnicy. Nie czułam by ktokolwiek w jakikolwiek sposób próbował mnie na coś naciągnąć. Wręcz przeciwnie – szerokie spektrum i różnorodność tych działalności pokazały mi, że wiele jest dróg, które prowadzić mogą do szczęścia.

To, co było i jest dla mnie sensem tej książki, to zaufanie. Zarówno bohaterki wywiadów, jak i sama autorka, opowiadają o ryzyku wyruszenia w nieznane. Nie bez łez, bólu, zakrętów. Bardzo prawdziwie, życiowo i szczerze.

"Są takie kobiety, które mają w sobie niezwykłe ciepło, tak że w ich towarzystwie człowiek czuje się bezpieczny i otulony dobrem, czułością. Wystarczy, że pobędzie się z którąś chwilę i od razu odzyskuje się wiarę i siły, choćby tylko pijąc z nią kawę. Takie kobiety są jakby przepełnione blaskiem". Str. 57

Myślę, że czasem jest tak, że najwięcej nadziei w naszych zmaganiach przynoszą nam opowieści osób, którym się udało. Pokazują, że to co niby nieosiągalne, jest możliwe. Choć nie bez wysiłku, prób i błędów… Ta opowieść jest nie tylko o szukaniu swojego zawodowego spełnienia…

Pojawia się tu pewna pielgrzymka, miłość do Maryi, zmagania z niepłodnością i naprotechnologia. To opowieść o sile, która płynie z relacji z Bogiem, choć Ten mówił do poszczególnych kobiet różnymi kanałami.

Bohaterki otwierają przed czytelnikiem swój dom, historię swojego biznesu, opowiadają o swojej wierze. Warto usiąść przy tych opowieściach i ich posłuchać. Mnie otuliły, zainspirowały, dodały nadziei. Nic więcej mi nie trzeba…

Dziękuję Autorce za trud i gratuluję znalezienia tak wyjątkowych kobiet!

Nie znałam wcześniejszych książek Katarzyny...

Książka ta, to zbiór wywiadów z niezwykle inspirującymi kobietami, które łączy jedno .... spotkanie z Bogiem. Jest to fascynująca, pełna ciepła i delikatności pozycja.

Na półkach: , , , , , , ,

Sądzę, że są na świecie osoby, którym ta książka pomoże. Pewnie znajdą się też takie, dla których będzie odkrywcza.

Niestety, nie należę do żadnej w tych grup.

Niestety, nie należę do żadnej w tych grup.

Piękna i poruszająca. Czytałam z ogromną radością. Lektura dała mi też dużo życiowych inspiracji. Bardzo polecam :)

Cudowna książka. Piękne świadectwa osób wierzących. Książka pokazuje jak wiara czyni cuda i jak dobry jest Bóg. Z całego serca polecam!

• Rok 2022
  • Egzemplarz recenzencki
  • 2023 rok
  • Human

Dodaj cytat z książki Szczęście w wielkim mieście