Naturalnie i ziołowo

Okładka książki Naturalnie i ziołowo Agnieszka Cegielska
Okładka książki Naturalnie i ziołowo
Agnieszka Cegielska Wydawnictwo: Słowne (dawniej Burda Media Polska) kulinaria, przepisy kulinarne
kulinaria, przepisy kulinarne
Słowne (dawniej Burda Media Polska)
2021-11-10
2021-11-10

Książka dobra ale nie powalająca, masa cudnych zdjęć z jednej strony jemy oczami , a z drugiej... No właśnie mało treści. Przepisy proste, raczej już mi znane część nawet jest wykorzystywanych z niewielkimi modyfikacjami. Książkę warto przejrzeć , ale nic się nie stanie jeśli nie będziemy jej posiadać na własność .

Czujecie już świąteczne potrawy? Tak jak każdy co roku, obiecujemy sobie, że zrobimy mniej, zjemy mniej i tak dalej, a potem i tak działamy zupełnie inaczej. A na nowy rok obiecujemy sobie diety, zrzucenie kilku kilogramów i co najważniejsze, że będziemy już zawsze zdrowo jeść. I tak co roku...
Sceptycznie podchodzę do diet. Nie skaczę z ketozy na kopenhaską i tak dalej, ale chętnie sięgam po książki o jedzeniu, takie z przepisami, bo stanowią dla mnie źródło wiedzy o mądrym, logicznym i smacznym sposobie żywienia.
🌿 Książka "Naturalnie i ziołowo" Agnieszki Cegielskiej nie tylko promuje i zachęca do zdrowego odżywiania, ale dodaje coś jeszcze. Co to takiego? To zioła! Kiedyś bardzo cenione przez nasze babcie i prababcie, dzisiaj odstawione do lamusa. Nie czarujmy się, przypominamy sobie o nich przeważnie, kiedy zaczyna nam coś dolegać.
🌿 Podzielona na osiem rozdziałów książeczka zawiera 60 przepisów na różne dania z wykorzystaniem skarbów natury. Jak zaznacza autorka we wstępie, przepisy są tak skonstruowane, że nie trzeba się sztywno trzymać zasad. Nie lubisz jednego składnika, na przykład rozmarynu, dodaj inny jaki ci odpowiada. To główna i mądra zasada tej książki. Każdy przepis dodatkowo został podany w wersji wegańskiej. Znajdziemy tu aromatyczne napoje, pożywne śniadania, energetyczne obiady i lekkie kolacje oraz przekąski.
Zioła mają magiczną moc, a co najważniejsze można je dodawać według osobistych preferencji. "Polska ziołami stoi" i trzeba to wykorzystać.
🌿 Przy przepisach, a najwięcej tu zup, znajdziemy nie tylko składniki, ale i przepisy wzbogacone o odautorskie komentarze dotyczące przechowywania, doprawiania i zdobywania składników. Niejeden raz udało się autorce mnie zaskoczyć w tej kwestii. Każdy przepis zobrazowano zdjęciem, co znacznie podnosi walory książki.
🌿 Wiecie co mnie najbardziej przekonało? Najważniejszy składnik każdej potrawy. Czym on jest? To miłość jaką należy włożyć w przygotowanie wszystkiego.
Jestem na tak! Wiem, że niejeden raz sięgnę po te przepisy szukając inspiracji. Polecam!

Naprawdę świetna i apetyczna. Polecam dla zapracowanych :)

Moja recenzja: https://www.granice.pl/recenzja/naturalnie-i-ziolowo-60-przepisow-na-zdrowie/48990

Dla kogo jest ta książka? Dla każdej osoby, która wie, że odżywianie to wartość. Dla każdego, kto kocha jadać bardzo prosto, smacznie i zdrowo. Dla osób, które nie lubią siedzieć długo w kuchni, ale (bardzo słusznie) unikają przetworzonej żywności. Dla tych, którzy chcą jeść mniej mięsa. Dla tych, którzy dopiero zaczynają przygodę z gotowaniem bez mięsa i dla tych, którzy cenią zioła, ale nie bardzo wiedzą, jak wpleść je w codzienny jadłospis. Muszę tu też wspomnieć o samej autorce, która pisze od serca, ma wielką wiedzę i całą sobą pokazuje, że te przepisy to ona sama. To jej naturalna filozofia.

Naprawdę świetna i apetyczna. Polecam dla zapracowanych :)

• Książki 2022
  • Zdrowie
  • Natura
  • Kupić
  • Nie ma w Bibliotece
  • Kupić/Prezent

Dodaj cytat z książki Naturalnie i ziołowo