Poskładaj mnie na nowo

Okładka książki Poskładaj mnie na nowo Paulina Zalecka
Okładka książki Poskładaj mnie na nowo
Paulina Zalecka Wydawnictwo: Editio Cykl: Fulfillment (tom 1) Seria: Editio Red literatura obyczajowa, romans
Fulfillment (tom 1)
Editio Red
Editio
2022-03-22
2022-03-22
New Adult Romans literatura polska karate rugby studia college

Opowieść pełna emocji, tych pozytywnych i tych negatywnych, bo życie nie jest kolorowe, tylko niestety ma czasami swoją ciemną stronę, tak jak w przypadku dzieciństwa głównej bohaterki - Sue.

Autorka buduje napięcie, co przyciąga czytelnika, bo powoli wnika w teraźniejszość bohaterów, jak i w międzyczasie przenosi czytelnika do bolesnej przeszłości, która pozostawia w sobie ślady. Czy uda się je przezwyciężyć, zapomnieć?

Jeśli chodzi o teraźniejszość bohaterów, to pewien zakład wiele namiesza. O co chodzi w tym wszystkim? Co kryje się za tytułem książki? Czy pewne niedociągnięcia da się naprawić? Czy można komuś zaufać, jeśli kiedyś zawiódł?

Sue i Chris to młodzi ludzie, którzy mają przed sobą wyzwania, które stworzą wiele intrygujących sytuacji.

Cała opowieść warta poznania, czyta się szybko, daje do myślenia, szczególnie wtedy, gdy poznajemy przeszłość Sue, no i relacje w rodzinie - jakże potrafią być różne ...

📖OPINIA 📖

Sue jest charakterną ,wybuchową i nieufną osobą. Odgrodziła się murem nie dopuszczając do siebie nikogo.Jej dzieciństwo było piekłem,które odcisnęło na niej ogromne piętno.Nikomu nie powiedziała co działo się za zamkniętymi drzwiami jej domu.A wydarzenia ,których doświadczyła ukształtowały jej dalsze losy.
Sue uczęszcza do collegu, gdzie jest jedyną osobą trenującą karate. Przed nią państwowe zawody jednak to nie na tytule jej zależy a na pieniądzach, które może zdobyć. Tą wygraną mogła by spłacić choć część długu z przeszłości.

Podczas treningu poznaje Chrisa.Kapitana szkolnej drużyny rugby,któremu Sue od razu wpadła w oko.Wywołując na nim wrażenie jak jeszcze żadna inna dziewczyna.Chris chiał by ją poznać bliżej. Jednak koledzy z drużyny uświadamiają mu ,że zbliżenie się do niej będzie niemożliwe. Sue jest nazywana ,,Niedotykalska,,,lecz to niezniecheca Chrisa.
Postanawia udowodnić kolegą, że uda mu się ją zdobyć. Przyjmując zakład, że w ciągu miesiąca uda mu się z nią umówić....

,,Poskładaj mnie na nowo ,, jest pierwszym tomem rozpoczynającym serię #fulfillment
Historia dwójki młodych osób z ogromnym bagażem życiowych doświadczeń I traum. O przeszłości, która ma ogromny wpływ na teraźniejszość i dalsze życie.O zmaganiu się z wieloma przeciwnościami losu.O powrotach do tragicznych i bolesnych wspomnień. O zadanych krzywdach, bólu I cierpieniu.O otoczeniu się murem,ukrywaniem prawdy i braku zaufania.O podjęciu złej decyzji I jej konsekwencjach. O wyrzutach sumienia, wzieciu na siebie winy za nie popełnione czyny i błędy.O sile ,wytrwałości I determinacji w dążeniu do obranego celu. O walce każdego dnia,radzeniu sobie z wieloma problemami I demonami przeszłości. O podnoszeniu się, odnajdywaniu w sobie siły. O budowaniu nowej relacji i zaufania.O poznawaniu się ,fascynacji I chemii. O próbie wyjścia poza swoją strefę komfortu,chęci normalności I spokojnego życia. Historia o przyjaźni I miłości,która dodaje skrzydeł....

Ta historia od jakiegoś czasu była na mojej liście książek do przeczytania,aż w końcu sięgnęłam po nią. Twórczości autorki jeszcze nie miałam okazji poznać,więc nie wiedziałam czego mogę się spodziewać.
Autorka stworzyła niebanalną, życiową historię pełną bolesnych i trudnych tematów. Napisaną przyjemnym I swobodnym stylem pisania przez co czyta się ją niezwykle szybko. Fabuła książki wciąga już od pierwszych stron i nie pozwala odłożyć się na później.Akcja toczy się dość dynamicznie niejednokrotnie zaskakując przy ,której nie da się nudzić. Bohaterowie fajnie wykreowani tacy prawdziwi I realni, którzy dostarczają wielu emocji I wrażeń. I choć różnią się od siebiea ich relacja potoczyła się niezwykle szybko to połączyła ich niezwykła więź. Są dla siebie wsparciem I bezpieczną przystanią.
Ta historia jest niezwykle trudną powieścią, przepełnioną ogromem emocji.Poruszająca trudne i ważne tematy jakim jest przemoc domowa zarówno psychiczna jak I fizyczna i jakie konsekwencje niesie za sobą.
Historia, która poruszy do głębi, wywoła ogrom łez I poruszenia.Ale także pobudzi wyobraźnię i rozpali zmysły scenami zbliżeń napisanymi ze smakiem.
Historia z ważnym przesłaniem, że nie wolno zamykać się na ludzką krzywdę ani przechodzić obok niej obojętnie.Dającą nadzieję na zmiany,nowe życie, bezpieczeństwo I spokój.A mając przy sobie osoby ,które zawsze staną murem ,służą pomocą w każdej chwili i są ogromnym wsparciem można odnaleźć w sobie siłę do walki o siebie i lepsze życie.
Piękna i wartościowa historia, którą warto przeczytać.

📖OPINIA 📖

Sue uczęszcza do collegu, gdzie jest jedyną osobą...

Sue jest studentką amerykańskiego college'u. W dzieciństwie była ofiarą przemocy domowej. Teraz jest już dorosła, stroni od ludzi, ma wybuchowy charakter, ale ciągle walczy z traumą. Swoje napady złości rozładowywuje trenując karate. Chcę zostać mistrzynią i chce wygrać niezła kasę, te pieniądze są jej bardzo potrzebne. Chris to kapitan studenckiej drużyny rugby, od pierwszej chwili kiedy to zobaczył Sue nie potrafi o niej zapomnieć. Chcę za wszelką cenę poznać i zdobyć pannę "Niedotykalską" tak mówią na dziewczynę. Nawiązują ze sobą kontakt i Chris po mału zdobywa zaufanie dziewczyny. Jednak sprawy się komplikują, kiedy pewne tajemnice zaczynają wychodzić na jaw.

Historia Sue i Chrisa nie jedno złamie serce, to młodzi bohaterowie, którzy doświadczyli tyle zła w swoim, krótkim życiu. Dzieciństwo dziewczyny mną wstrząsnęło, ile ona musiała wycierpieć, jak ludzie mogą tak krzywdzić dziecko, przetrwała, ale trauma jaką w sobie nosi, będzie z nią już zawsze. Poznanie się z Chrisem, który uparcie dążył do kontaktów, pomógł dziewczynie zburzyć trochę mur którym się odgrodziła od ludzi. Mężczyzna, również miał swoje demony, które kilka razy spowodowały, że prawie zniszczył to co zbudował z Sue. Książka to istny rollercoster emocji, płakałam razem z bohaterami i razem z nimi się cieszyłam. Kibicowałam im w ich walce i przeżywałam mocno, wszystko co ich spotykało. Paulina zakończeniem mnie zaskoczyła, nie spodziewałam się kompletnie tego co nam zaserwowała. Takie historie jak Sue dzieją się w wieku domach i nikt tego nie widzi, albo nie chce widzieć, a czasem anonimowy telefon bądź list może uratować nie jedno dziecko. Dziękuję Ci Paulinko za tą książkę i polecam Wam ją. A ja już nie mogę doczekać się Luiz.

🏈❤️ RECENZJA ❤️🏈

"Co mam zrobić, żebyś mi zaufała?
- Po prostu, poskładaj mnie na nowo, Chris.
Pozbieraj moje rozsypane kawałki duszy i pokaż, że życie może być piękne.
Chcę wreszcie zacząć żyć."
✨✨✨✨

Kochani czas na kolejną książkę Pauliny Zaleckiej „Poskładaj mnie na nowo”.
Jest to cudowna książka, która porwała mnie już od pierwszej strony i do samego końca byłam, ciekawa jak się zakończy historia Sue i Chrisa.
Bardzo lubię pióro autorki, i to jak w swoich historiach porusza trudne i bolesne tematy, które dostarczają mi wielu emocji. Oczywiście i tym razem nie obyło się od wzruszeń i łez. Bardzo przeżywałam trudne momenty z bohaterką, i to, jakie piekło w domu spotkało Sue z rąk swojego ojczyma.
Nigdy osobiście czegoś takiego nie przeżyłam, ale to, co pisała, Paulina było tak realne i bolesne tak jakby to działo się obok mnie.
Tu nie ma, nudy autorka tak prowadzi fabułę, że cały czas coś się ciekawego dzieje i z każdym rozdziałem mam ochotę na więcej.

Sue studentka amerykańskiego college’u swojego dzieciństwa wolałaby nie pamiętać. Nie lubi i boi się dotyku, a to wszystko za sprawą ojczyma, który zgotował jej piekło na ziemi. Przemoc fizyczna i psychiczna to, co spotkało dziewczynę w przeszłości. Teraz już jest inną osobą silną i waleczną. Swoją agresję i złe emocje wyładowuje na treningach karate. Jednak ciągle walczy ze swoimi demonami z przeszłości.
Byłam, pod ogromnym wrażeniem bohaterki to jak sobie radziła w życiu.
Chris, natomiast jest kapitanem studenckiej drużyny rugby. Kiedy spotyka, na sali gimnastycznej Sue coś zaczyna, dziwnego się z nim dziać jego serce czuje dziwne wibracje, których chłopak wcześniej nigdy przy innej dziewczynie nie czuł.
Co z tego wyniknie?
Czy Sue dopuści do siebie Chrisa?
Czy będzie w stanie znieść jego dotyk?
Chris przejmuje zakład, który dotyczyć ma nowo poznanej dziewczyny, ale czy to mu się uda, przecież dziewczyna jest niedostępna dla nikogo?
Jakie tajemnice skrywa Sue?
Czy Chris poskłada na nowo dziewczynę, która bardzo mu się podoba i coś zaczęło między nikim iskrzyć?
Czy nie będzie za późno na wyjaśnienia?
Postać Chrisa również bardzo mi się podobała to jak nie odpuszczał w walce o Sue to było bardzo urocze.

Zakończenie zaskakujące, aż miałam ciarki na całym ciele od tych emocjonalnych momentów. Gorąco wam polecam, przeczytać tę świetną książkę nie będziecie zawiedzeni. ❤️
⭐ 10 /10

🏈❤️ RECENZJA ❤️🏈

"Co mam zrobić, żebyś mi zaufała?
- Po prostu, poskładaj mnie na nowo, Chris.
Pozbieraj moje rozsypane kawałki duszy i pokaż, że życie może być piękne.
Chcę wreszcie zacząć żyć."
✨✨✨✨

Kochani czas na kolejną książkę Pauliny Zaleckiej „Poskładaj mnie na nowo”.

Sue przeżyła w życiu bardzo dużo. Musiała znosić przemoc fizyczną i psychiczną. A jej oprawcą był jej ojczym. Teraz ma silny charakter, ale również wybuchowy. By móc się chodź trochę wyżyć trenuje karate. Idzie jej świetnie. Na jej drodze pojawia się Chris kapitan drużyny rugby. Od czasu, gdy ją pierwszy raz zobaczył nie może o niej zapomnieć. Zakłada się z kolegami, że z dziewczyną o pseudonimie niedotykalska nawiąże kontakt. Jednak sprawy się komplikują, i to bardzo…

To była cudowna książka, która pochłonęła mnie od pierwszej strony. Czytałam ją po trochu. Bo zawarte w niej rzeczy złamały mi serce. I to dosłownie. To co Sue przeżyła z ojczymem to było straszne. To było bydle nie człowiek inaczej go nazwać nie mogę. Robił tak straszne rzeczy. Niewinnej dziewczynie. Która mu nic nie zrobiła. Uczyła się bardzo dobrze była grzeczna. Ale nie on musiał się nad nią znęcać. Straszne jest to jak we wielu domach dzieje się tyle złego. A nikt sąsiedzi rodzina nie raz nie chcą pomóc. Mnie serce pęka na myśl, że dziecku działaby się krzywda. Sama w życiu słodko nie miałam. Ale kolo krzywdy innych nie przejdę obojętnie. Ta książka łamie serce, ale tez i daje wiarę w lepsze jutro. W wiarę w to, że może być lepiej… Mimo tego, co się wydarzyło. Polecam z całego serca.

"Poskładaj mnie na nowo" to nie tylko kolejny romans, który miałam okazję w tym miesiącu przeczytać. W swojej książce autorka poruszyła bardzo poważny temat, jakim jest przemoc, a konkretniej przemoc wobec dzieci.

Główna bohaterka Sue, mimo że jest już dorosła, to w dalszym ciągu nie może zapomnieć o traumie, jaką w dzieciństwie zafundował jej ojczym. Zdarzenia z przeszłości odcisnęły swoje piętno na psychice Sue, przez co doprowadziły do tego, że dziewczyna jest nieufna i wycofana. Jedynym jasnym punktem jej egzystencji są treningi karate. Sue poznajmy w momencie, gdy rozpoczyna przygotowania do turnieju, na którym może wygrać sporą sumę pieniędzy, potrzebnych, aby spłacić część długu z przeszłości.

Właśnie wtedy na jej drodze pojawia się Chris. Kapitan drużyny rugby. Sue od razu wpadła mu w oko, jednak jego koledzy z drużyny, uświadamiają mu, iż nie ma szans, by się z nim umówiła, gdyż jest znana w ich szkolnym środowisku, jako panna niedotykalska. Właśnie wtedy Chris postanawia założyć się z kolegami. Zamierza w ciągu miesiąca przekonać ją do tego, by się z nim umówiła.

Na początku Chris jest bardzo zaangażowany w to, by wygrać zakład, jednak bardzo szybko orientuje się, że przyjęcie go było najgłupszą rzeczą, jaką mógł zrobić. Dlatego, gdy dziewczyna zaczyna mu ufać i odkrywać się przed nim, postanawia z niego zrezygnować.

Historia przedstawiona przez Paulinę Zalecką w zasadzie wciąga czytelnika już od pierwszych stron. Jest niezwykle przejmująca i wzruszająca. Pełna zwrotów akcji i niespodziewanych powiązań z przeszłością. Myślę, że przypadnie do gustu niejednemu czytelnikowi, który lubi, gdy książka wywołuje w nim wiele skrajnych emocji, których w tej krótkiej publikacji z pewnością nie brakuje.

Czytajac tyle pozytywnych opinii na temat tego tytułu zastanawiam się co ze mną nie tak bo książka wogóle mnie nie zachwyciła a historia która została opisana jak szybko się zaczeła tak szybko skonczyła...Szcerze nie rozumiem tego zachwytu owszem początek był bardzo obiecujący i został poruszony bardzo ważny i trudny wątek jakim jest przemoc w rodzinie ale z każdym następnym rozdziałem mój zachwyt malał i przyszło ogromne rozczarowanie.
Jak można spłycić i umniejszyć tak ważny temat?
Dla mnie porażka..

Nie mogę uwierzyć, że przeczytałam cudowną książkę autorstwa Pauliny Zaleckiej pod tytułem „Poskładaj mnie na nowo”. Głównymi bohaterami są Sue i Chris. Ona jedyna, która trenuje w college’u karate. On zaś jest kapitanem drużyny rugby. Podczas jednego z treningu okazuje się, że Sue będzie ćwiczyć na jednej sali wraz z ekipą rugby. Po ćwiczeniach koledzy Chrisa wpadają na pomysł by założyć się, że chłopak zdobędzie Niedotykalską. Czy Chris wygra zakład? Czy Sue wygra wymarzoną nagrodę? Jaką tajemnice skrywa dziwne zachowanie dziewczyny? Czy Sue otworzy się przed Chrisem? Kto wyjawi prawdę o zakładzie Sue? Czy Chris i Sue będą razem? Na te pytania musicie odpowiedzieć sobie sami czytając tą powieść.
Kiedy zaczynałam zapoznawać się z treścią książki autorstwa Pauliny Zaleckiej pod tytułem „Poskładaj mnie na nowo” nie spodziewałam się, że aż tak mi się spodoba. Co prawda mimo swojej małej ilości kartek czytało mi się troszkę długo. Ale zmieniło się to dzisiejszego dnia. Gdzie przeczytałam większą połowę z zapartym tchem. I przyznam się szczerze, że naprawdę publikacja jest bardzo wciągająca. A język jakim jest napisana jest bardzo lekki. Z całego serca polecam zapoznać się z tą cudowną książką. Bo naprawdę nie zawiedziecie się jej treścią.

🦓 Książki autorki poznałam dość niedawno, ale zachwyciłam się jej stylem pisania i tematyką, którą porusza.

🦓 Stresowałam się w momentach, w których główna bohaterka wspominała swoje dzieciństwo, miałam łzy w oczach, a ciarki przechodziły całe ciało.
Tak nie powinno być. Ktoś powinien pomóc, ktoś powinien zareagować.
Nie będę ukrywać, jako matka, próbowałam zrozumieć jak mama może nie zauważyć tak niepokojących objawów.

🦓 W tej książce jednak znajdziecie też momenty do uśmiechu, parskałam co chwilę śmiechem. Teksty głównych bohaterów rozkładały mnie na łopatki 🤣

🦓 autorka narobiła mi takiego smaka na czekoladę Milkę, że ach ❤️dobrze , że syn jest po urodzinach, mam nadmiar czekolady w domu🤣

🦓 Mimo, że książka nie jest gruba to jest tu naprawdę wiele emocji i niespodziewanych zwrotów akcji.
Podobał mi się wpływ babci na wnuka 🥺
Może troszkę za szybko ich relacje się rozwinęła, ale chyba lata młodości rządzą się swoimi prawami ❤️

Ja polecam!

Tak nie powinno być. Ktoś powinien pomóc, ktoś powinien zareagować.
Nie będę ukrywać, jako matka, próbowałam zrozumieć jak...

😈 Recenzja 😈

Tytuł: Poskładaj mnie na nowo
Autor: Paulina Zalecka
Wydawnictwo: Editio

Mamy dwójkę młodych głównych bohaterów.
Sue studentka amerykańskiego college'u, trenuje karate i jest w tym na prawdę dobra.
Chris również student, kapitan studenckiej drużyny rugby.

Dziewczyna ma za sobą bardo trudne dzieciństwo, to straszne jak kilkuletnie dzieci które nie są niczemu winne muszą przechodzić przez takie piekło jak Sue. Takie coś ma potem bardzo duży wpływ na życie dorosłe i widać to po bohaterce. Dlatego postanowiła trenować karate by w razie zagrożenia mogła sobie poradzić i się obronić, a z drugiej strony żeby się wylądować. Niestety jest jeszcze jeden powód dla którego Sue dąży do perfekcji, aby zostać mistrzem i zgarnąć dużą sumę pieniędzy która jest jej bardzo potrzebna.
Chris poznaje dziewczynę po przez głupi zakład. Jednak po jakimś czasie z niego rezygnuje i coraz bardziej zbliża sie do tego aby Sue się o tym dowiedziała.

Bardzo dobra książka, najlepszy chyba w niej jest przekaz i problem jaki panuje na całym świecie. Początkowo nie rozumiałam o co chodzi. Dlaczego Sue tak bardzo dążyła do tego aby stanąć na podium i zdobyć główną nagrodę, potem jednak wszystko zaczęło się układać w jedną całość.
Podchody Chrisa troszeczkę wydawały mi się dziecinne, ale widać że chłopakowi zależało.

Jeżeli jesteście jej ciekawi to zachęcam do przeczytania. Nie powiem gdyby nie brak czasu to poszła by w jeden wieczór.

😈 Recenzja 😈

Tytuł: Poskładaj mnie na nowo
Autor: Paulina Zalecka
Wydawnictwo: Editio

Mamy dwójkę młodych głównych bohaterów.
Chris również student, kapitan studenckiej drużyny rugby.

• Od wydawnictwa