Poszukiwany! Tajemniczy złodziej książek

2021-11-04
2021-11-04
32 min.
Joanna Olejarczyk
dzieci dladzieci złodziej książek poszukiwany

Okładka książki Podbipięta, czyli co się kryje w nazwiskach Joanna Rusinek, Michał Rusinek
Podbipięta, cz... Joanna Rusinek, Mic...
Okładka książki Bułeczka ratuje świat Lisen Adbåge, Sara Ohlsson
Bułeczka ratuj... Lisen Adbåge, Sara ...
Okładka książki Archeologia. Mumie, złoto i stare skorupy. Joanna Czaplewska, Marta Guzowska
Archeologia. M... Joanna Czaplewska, ...
Okładka książki Przyjaciele Benji Davies, Linda Sarah
Przyjaciele Benji Davies, Linda...

Poznajcie "Poszukiwanego! Tajemniczego złodzieja książek", czyli Rafcia, który ponad wszystko kochał czytać książki. Jednak jego uwielbienie wymyka się spod kontroli, kiedy pod osłoną nocy zaczął wykradać książki ich właścicielom, podczas gdy ci spali.

Inny miłośnik książek, Artur, od orientuje się, że ktoś regularnie kradnie jego książki. Zasadza się na tajemniczego złodzieja i ... odkrywa kim on jest, chociaż nie udaje mu się go schwytać. Jednak nikt nie wierzy w istnienie króliczego złodzieja w koszulce z napisem 'I ❤️ BOOKS' - nie wierzy mama, nie wierzy mu nauczycielka, ani nawet komisarz Kałuża. Wszytko zmienia się, kiedy Rafcio nieświadomie zakrada sur do domu samego komisarza.

Jak się skończy ta historia? Spokojnie, Rafcio nie trafi za kratki, ale pozna remedium na swoją nieopanowaną miłość do książek.

Zabawna książka z sympatycznymi ilustracjami i z nieco grubszymi kartkami. Podoba mi się, że biblioteka jest tu przedstawiona jako raj dla książkolubów i staje się ulubionym miejscem również dla Rafcia.

Książki, książki, książki...
Otaczają mnie i moje dzieci od zawsze.
Przy kazdej możliwej okazji wybierałam na prezent kolejne literackie arcydzieło i napawałam się zapachem kartek, barwnego papieru pod palcami.

Tym jest to konto.
Esencją tego, co udało mi się wyciągnąć z książek i tego, co chce ofiarować swoim dzieciom.

Poznajcie więc serię, która w zabawny sposób przybliża temat czytelnictwa ale także szacunku dla książek i cudzej wlasnosci.

W ramach współpracy udało mi się poznać serię "Poszukiwany!" wydana nakładem @wydawnictwojednosc , a więc "Tajemniczny złodziej książek" oraz "Tajemniczy pożeracz ksiazek".
Opowiadaja one o czytelniczych perypetiach Rafcia, niewielkiego królika, który wprost przepada na absolutnie wszystkimi książkami!

⭐️"Tajemniczy złodziej książek " to opowieść o wielkim marzeniu, którego nie udało się opanować. Główny bohater jako wzorowy czytelnik podążał za swoim nosem, i poznawal coraz to nowsze propozycje wydań książkowych, oceniając i sortując według najróżniejszych kryteriów.
Ale cóż zrobić, gdy chęć poznawania jest tak ogromna, że składania do kradzieży?
Artur, który odkrył w kolekcji książek bibliotecznych ogromną ilość luk, rozpoczął prawdziwe śledztwo aby je odzyskać!
Cała historia miała niesamowicie poważny wydźwięk, bo zaangażowany w poszukiwania był nawet komisarz Kałuża! 🤭

⭐️"Tajemniczy pożeracz książek" skupia się na szacunku dla słowa pisanego i otula rodzinę Rafcia, która całkiem niedawno się powiększyła.
Szalony książkowy entuzjasta tym razem samodzielnie odkrywa w sobie talent detektywistyczny i bierze we własne łapki odpowiedzialność za odszukanie autora śladów zębów i twórcę dziur w treści.
Sprawa staje się bardzo poważna, gdy okazuje się, że poszukiwany najpewniej był głodny, a do tego został złapany na gorącym uczynku!
Czy już podejrzewasz, kto nim był?🤫

Opowieści o Rafciu są nasycone emocjami I dziecięcym pojmowaniem rzeczywistości. Przerysowane problemy i barwne ilustracje angażują małego odbiorcę w przeżywanie i właściwe zapamiętanie.
Bardzo je polubiliśmy!
Oprócz niewątpliwej estetyki na uwagę zasługują także ukryte nauki i to zdecydowanie przekonuje mnie w tych publikacjach. 😊

Książki, książki, książki...
Otaczają mnie i moje dzieci od zawsze.

Tym jest to konto.

Poznajcie więc serię, która w zabawny sposób...

Królik Rafcio kocha książki i podczas gdy jego rówieśnicy marzą o chrupiących marchewkach, on tworzy spisy książek. Książek, które chciałby przeczytać, polecić swoim najbliższym oraz tych już przeczytanych z wystawionymi marchewkowymi ocenami.

Rafciowi niestety zaczęło brakować nowości i z tej frustracji postanowił zakradać się w nocy do domów, by przy świetle latarki zaczytywać się w cudzych książkach. Ba, doszło nawet do tego, że Rafcio książki po prostu wykradał! O zuchwałej kradzieży zorientował się czytelnik Artur, któremu zaginął ulubiony egzemplarz o potworach. Chłopiec przeprowadził śledztwo i nakrył królika na gorącym uczynku, lecz niestety nie zdołał go złapać. Artur zgłosił przestępstwo mamie, nauczycielce, a nawet policjantowi jednak nikt mu w to nie uwierzył. Królik-złodziej książek, no sami rozumiecie. Cała akcja nabiera tempa, gdy Rafcio wkradł się do domu samego komisarza! Oj teraz już nic nie ujdzie mu na sucho. Jak zakończy się historia zaczytanego królika i jaką rolę odegra Artur?
Przygody Rafcia z pewnością znajdą uznanie wśród młodych miłośników literatury i nie tylko! Śmiem przypuszczać, że rodzice również polubią małego książkoholika w uroczej koszulce z napisem "I ❤ books". Ta pozycja jest mieszanką dobrego humoru, wątku detektywistycznego, sympatycznych bohaterów z cenną lekcją na końcu. Publikacja mocno promuje czytelnictwo i wręcz namawia, by wybrać się do biblioteki! Uzmysławia, że nie wszystkie książki można/trzeba mieć na wyłączność i uczy szacunku do cudzych rzeczy. To jest bardzo fajne!
Ilustracje są zabawne i towarzyszą treści, wypełniając kolorami całe rozkładówki, nawet sam tekst stanowi tu swoistą ozdobę dzięki zastosowaniu różnorodnej czcionki.

Królik Rafcio uwielbia czytać książki. Ma ich całe mnóstwo, jednak to mu nie wystarcza. Chęć czytania jest tak silna, że zaczyna zakradać się do sąsiadów, aby w tajemnicy czytać ich książki. Jednak i to zaczyna mu nie wystarczać, zaczyna zabierać książki z sobą. Czy zostanie złapany?

Świetna historia z ogromną dawką humoru. Rafcio jest bohaterem, obok którego nie da się przejść obojętnie.

Wizualnie książka nas zachwyciła. Tekst różnej wielkości, z różną czcionką, a do tego świetne i duże ilustracje.

„Poszukiwany! Tajemniczy pożeracz książek” to ciekawa, zabawna propozycja do poczytania z dzieckiem. Polecam.

Recenzja pojawiła się również na moim blogu - https://anka8661.blogspot.com/2022/01/wydawnictwo-jednosc-ksiazka-pt.html

Twórczość Pani autorstwa Emily MacKenzie spodobała mi się tak bardzo, że po przeczytaniu książki pt. ''Poszukiwany! Tajemniczy pożeracz książek'' zechciałam odkrywać kolejne tajemnicze i magiczne zagadki króliczka imieniem Rafcio znajdujące się na łamach książki pt. ''Poszukiwany! Tajemniczy złodziej książek''.

W tej części książki na samym początku zwróciłam szczególną uwagę na zamieszczoną na tyle okładki informacje na temat głównego poszukiwanego bohatera. Zawiera ona cenne wskazówki dotyczące, z czego on najbardziej słynie, na jakie on słowa reaguje, o co jest podejrzany oraz narysowany jest jego portret.

Zaciekawiło mnie najbardziej w trakcie czytania tej książki, dlaczego główny bohater się tak zachowuje nieładnie, co nim kieruje, gdy dokonuje nietaktownych dla niego samego kradzieży, czy zastanawia się nad tym, co robi w danym momencie, czy nie sprawia komuś tym przykrości, że kiedy znika taka znaczna ilość książek to czy on myśli o tych osobach, które lubią czytać książki, co one będą czytać?

Lubię, kiedy w trakcie czytania w bogato zawartej treści książki mogę pozwolić sobie na to, że ja również chcę podążać śladami za bohaterami, a może ja również znajdę rozwiązanie nad tą niełatwą zagadką, w której nie ma okazywanej litości przed tym, co nastąpi dalej i czy nadejdzie szczęśliwe jej rozwiązanie bądź też nie?

Gdy czyta, się tego rodzaju książki z gatunku literatury dziecięcej to aż występuje ogromna w sercach radość, gdyż mały czytelnik od razu polubi głównego bohatera króliczka Rafcia nie tylko dlatego, że lubi on czytać, ale jest on taki niewinny, nieśmiały, a czasem nie wyraża uczuć, bo tak mocno jest zakochany w świecie książek.

Czy tym razem królikowi uda się pokonać przeszkody czytelnicze, czy pozna kogoś, kto to podziela jego czytelnicze pasje, czy spełnią się jego marzenia?

Pani Emily MacKenzie kolejny raz mnie nie zawiodła, ponieważ mogłam dzięki niej na nowo poznać, jak to jest, gdy czuje się lekki strach w odkrywaniu swoich małych czytelniczych pasji wśród małych zwierzęcych czytelników. Zadbała ona o styl oraz o to, aby podczas zapoznawania się z jej bohaterami zaprzyjaźnić się z nimi, a może spotkać się z nimi.

Wydawnictwu Jedność dla dzieci dziękuję za podarowanie mi do zrecenzowania książki autorstwa Emily MacKenzie pt. ''Poszukiwany! Tajemniczy złodziej książek''.

Polecam przeczytać tę książkę.

W tej części książki na samym początku zwróciłam szczególną...

Pewien mały królik, ... uwielbia książki. Kocha je do tego stopnia, że ma listy z książkami które chciałby przeczytać, które chciałby żeby przeczytali jego bliscy. I kiedy jego chęć czytania książek staje się nie do okiełznania, a książek ku mało, postanawia zakradać się do różnych domów i czytać książki obcych ludzi. Po pewnym czasie i to mu nie wystarcza. Wtedy zaczyna je kraść i znosić do swojego domu, zbierając coraz większą kolekcje. Nikt by pewnie nie zauważył zniknięcia kliku książek, gdyby królik nie ukradł ulubionej książki chłopcu, kochającemu czytać, jak sam królik. Chłopiec zgłasza sprawę w różne miejsca: do mamy, w szkole, dzwoni nawet na policję, ale nikt mu nie wierzy.
Jeśli jesteście ciekawi jak to się stanie, że zostaną oni najlepszymi przyjaciółmi i co z tym ma komisarz Kałuża, zapraszam do miłej lektury.

Bardzo ciekawa propozycja. Mój syn był zachwycony podczas czytania. Oprócz ważnej lekcji, książka przekazuje humor i zabawę. Piękne ilustracje zachęcają do oglądania i pomagają młodemu czytelnikowi przenieść się do świata królika.
Ja jestem również zachwycona dlatego wkrótce będziemy czytać druga część.

Wyobraź sobie, że jesteś wielkim miłośnikiem książek. Co więcej, nie tylko kochasz je czytać, ale również z zapałem je kolekcjonujesz. Pieczołowicie układasz je w rzędach, wiesz doskonale, gdzie każdy nowy egzemplarz powinien trafić, a te ulubione potrafisz rozpoznać nawet w ciemnościach i bezbłędnie je zidentyfikować.

Teraz wyobraź sobie również, że nagle zauważasz brak swojej ulubionej książki. Ba, zaczyna ci brakować kolejnych tytułów, a pomiędzy równo ułożonymi tytułami zaczynają pojawiać się puste przestrzenie. Orientujesz się zatem, że ktoś … kradnie ci książki. To największy koszmar, prawda? Taki właśnie koszmar przeżył Artur, chłopiec uwielbiający czytać i mający w swoich zbiorach całe mnóstwo tytułów, w tym ulubioną pozycję „Potwory. Największa księga wszech czasów”. Kiedy zatem ta książka zniknęła bez śladu, a Artur dokładnie przyjrzał się swojej biblioteczce, na której gdzieniegdzie leżały nadgryzione marchewki i przywiędłe liście sałaty, bardzo się zdenerwował faktem istnienia złodzieja książek. Niczym prawdziwy detektyw, rodem z jednej z jego książek, postanowił zaczaić się na złoczyńcę. Niestety, ten był szybszy, a Artur zdołał tylko dostrzec, że książki wykrada mu … królik. I to w koszulce z napisem „I love books”.

Niestety w królika-złodzieja Arturowi nie chciała uwierzyć ani mama, ani nauczycielka, ani nawet komisarz Kałuża, bowiem wściekły Artur zadzwonił nawet na komisariat policji. I zapewne złodzieja jeszcze długo by nie złapano, gdyby nie fakt, że zakradł się on również do … domu komisarza Kałuży w poszukiwaniu książek.

Czy Artur rozpozna wśród podejrzanych królików tego jednego, który grasował w jego domu kradnąc książki? Jaki fortel zastosuje komisarz Kałuża, by zweryfikować zainteresowania królików? Na te (i na wiele innych pytań) znajdziemy odpowiedź w niezwykle wciągającej książce o Arturze i równie wielkim miłośniku książek, króliku o imieniu Rafcio, pt. „Poszukiwany! Tajemniczy złodziej książek”. Opublikowana nakładem Wydawnictwa Jedność urocza książeczka autorstwa Emily MacKenzie adresowana jest do dzieci w wieku wczesnoszkolnym, jak i przedszkolnym. Nawet jeśli nie potrafią jeszcze czytać, to dzięki sugestywnym i pięknym ilustracjom śledzić będą mogły na bieżąco tekst i rozwój wydarzeń, wspólnie z króliczkiem odczuwając pragnienie posiadania książek, czy rozumiejąc silne emocje Artura, kiedy odkrył kradzież.

Książka jest nie tylko opowieścią detektywistyczną, ale przede wszystkim opowieścią o wielkiej miłości do książek. Tak wielkiej, że królikowi nie wystarczyło samo ich czytanie, pragnął zapewnić sobie prawdziwy zapas lektur. Jednak dzięki Arturowi zrozumiał, że nawet jeśli pragniemy przeczytać dużo więcej książek, niż mamy, wcale nie trzeba ich kraść. Można bowiem udać się do ... biblioteki. Nie wiem, jak Wy, ale ja wraz z Arturem i Rafciem często tam ostatnio zaglądam!

Teraz wyobraź sobie również, że nagle zauważasz brak...

• Wydawnictwo Jedność
  • Książki Tomeczka