Leo! Znowu ty? Byle do przodu

literatura dziecięca
Wydawnictwo Lemoniada
2021-10-27
2021-10-27

Wakacje – czas pełnego luzu, zero nauki, za to bez ograniczeń wszelka elektronika, no w końcu po tylu miesiącach nauki się należy. Przynajmniej z takiego założenia wychodzi Leo, który ani trochę nie lubi szkoły, a każdy dzień wolny od niej jest przez niego wyczekiwany z utęsknieniem. Na wakacje ma swoje plany i zdecydowanie jest w nich dużo grania w gry, oczywiście wcale nie chodzi o te bez prądu. Niestety dla niego i jego siostry, kiedy rodzice zauważają, ile ich dzieci spędzają czasu na graniu czy też oglądaniu telewizji, wprowadzają ograniczenia. Na dodatek wymyślili sobie wspólne wakacje i to w kamperze. Leo ani trochę nie jest z tego zadowolony, jednak nie zamierza się poddać. Postanawia po kryjomu zabrać laptopa i korzystać z niego tak, aby nikt o tym nie wiedział. Już podczas pakowania realizuje swój plan i udaje mu się zabrać sprzęt z sobą. Tylko czy uda mu się z niego korzystać? Czy wakacje w rodzinnym gronie okażą się taką katastrofą, jak myślał? Gdzie pojadą i jakie przygody przeżyją?

Chyba nie ma dziecka, które nie lubi wakacji, szczególnie jeśli już chodzi do szkoły. Co prawda tegoroczne mamy już są sobą, ale dzięki książce dziecko może sobie je przypomnieć i wraz z Leo przeżyć wiele wspaniałych przygód.
Historia, jaką znaleźliśmy w książce, okazała się po prostu świetna. Z jednej strony zabawna, pełna przygód, z drugiej pokazująca, że rodzinne wakacje to wcale nie nuda, a bez ciągłego grania w gry czy też oglądania telewizji naprawdę da się żyć i dobrze bawić.

W książce znajdziemy większą czcionkę, a tekst jest jasny i zrozumiały dla dziecka. To wszystko sprawia, że nasza pociecha będzie czytała z przyjemnością i nie będę potrzebowała pomocy przy zrozumieniu słów.

Ilustracje w książce czarno białe, ładne, adekwatne do treści. Zdecydowanie przyciągają wzrok i zachęcają do poznania treści.

„Leo! Znowu ty? Byle do przodu” to książka pełna humoru, ciekawych przygód, w wakacyjnym klimacie. Moim zdaniem warto podarować ją dziecku i z przyjemnością polecam.

Recenzja pojawiła się również na moim blogu - https://anka8661.blogspot.com/2023/10/leoznowutydyledoprzoduwydawnictwolemoniada.html

„Lato miało własną logikę i zawsze coś ze mnie wyciągało. W lecie miało chodzić o wolność, młodość, brak szkoły i obowiązków, przygodę i odkrywanie. Lato księgą nadziei. Dlatego tak je kochałem i jednocześnie nienawidziłem. Ponieważ zmuszało mnie do tego, aby wierzyć.”

Benjamin Alire Saenz

Z książkami o wakacjach i o wakacyjnej przygodzie, jest tak, że każdy ma swoje ulubione. Ja kocham Dwa lata wakacji, czy Letnią akademię uczuć. Zawsze są, to pozycje pełne przygody i słonecznego relaksu, takie powinny zresztą być. Dla najmłodszych oraz dla młodszej młodzieży powstałe w tej tematyce naprawdę wiele wartościowych pozycji, choć moim zdaniem żadna nie dorównuje klasyce. Pewnie dlatego, że dzisiejsze publikacje pisane są w lżejszy sposób. Pani Aleksandrze Tyl, udało się stworzyć książkę, która zaciekawia czytelnika od pierwszej strony i wciąga go w zwariowany świat Leo i jego fantastycznej rodzinki.

Nasz główny bohater nie znosi szkoły, jak większość dzieci w jego wieku. Kocha za to wakacje, co roku oczekując ich z wielką niecierpliwością. Gdy w końcu nadchodzą, chłopiec może poleniuchować, nadrobić zaległości w grach komputerowych i spędzić więcej czasu ze swoimi kolegami. Rodziców uważa, za kopalnię zakazów wiec kiedy okazuje się, że spędzą razem czas na podróży kamperem Leo, jest niepocieszony. Wyjazd z rodziną okazuje się pasmem prześmiesznych sytuacji, oraz katastrof, mimo to… szalone wakacje na kółkach powodują zbliżenie całej rodziny.

Książka Leon znowu Ty? Byle do przodu, to niezwykła przygoda, która udowadnia, że więzi rodzinne i relacje z rodzicami i rodzeństwem mogą być wspaniałe, a czas letniego odpoczynku pomaga zbliżyć się do siebie jak nigdy dotąd. Ubawiłam się przy tej pozycji wyśmienicie. Pisarka nie szczędziła dialogów z poczuciem humoru, oraz ciekawych przemyśleń, czy przygód. Tutaj po raz kolejny przebija się styl pisania polskich Autorów, który, jest bardziej wysublimowany niż tych zagranicznych, takie pozycje czyta mi się bardzo dobrze. Mam dwie uwagi, żałuję, że powieść ta nie posiada jakiejś ciekawej wklejki i nie jest ze skrzydełkami. Tak mi się wydaje, że dodatkowy atut, jakim jest oprawa graficzna i okładka sprawiają, że młodzi czytelnicy chętniej sięgają po książki. Myślę, że każdy z nas lubi ładne ekskluzywne wydania. Jasne, że wiąże się to z kosztami, ale wbrew pozorom wiele dzieci czyta książki, a na półce fajnie jest mieć coś, co przyciąga wzrok.

Znakiem rozpoznawczym Wydawnictwa Lemoniada, są duże litery w publikacjach dla dzieci, to także moim zdaniem jest wielki atut. Nigdy wcześniej nie zwracałam na to uwagi, ale faktycznie z moich obserwacji wynika, że młody czytelnik chętniej sięga po pozycję z dużym drukiem, może wtedy nawet najgrubsza książka wydaje się mniej obszerna?

Pani Aleksandra Tyl, jest moim odkryciem tego lata, o przygodach Leon przeczytałam z zaciekawieniem, jestem niezmiernie zadowolona, że moje dzieci także mają zamiar sięgnąć po tę pozycję. Mam nadzieję, że to nie ostatnia książka tej Pisarki, którą będę miała okazję przeczytać.

zaczytanizkawa.blogspot.com

Benjamin Alire Saenz

Rewelacyjna książka, jeszcze lepsza niż 1 część, czytałam synom (9 i 7l.) po jednym rozdziale przed snem. Głośny rechot gwarantowany co niekoniecznie jest dobre przed nocnym wyciszeniem, jednak rewelacyjnie relaksuje. Rodzinka Leo jedzie na wakacje starym kamperem, a to co się im przydarza po drodze to istna komedia pomyłek.
Zdecydowanie polecam.

Zdecydowanie polecam.

Ja miałam przyjemność przesłuchania wersji audio w wykonaniu Pana Janusza Zadury. A raczej powinnam chyba napisać - w wykonaniu panów Januszów Zadura, bo tyle postaci kreuje, że jest to niewiarygodne.
A sama opowieść to "tragiczny" obraz tego, ile trzeba się napracować by będąc kilkunastoletnim chłopakiem móc pograć na komputerze.
Książka dla czytelników i słuchaczy w każdym wieku, jednak "problemy" z graniem i rodzicami mogą być nie do końca zrozumiałe przez młodszych odbiorców. Polecam dla wszystkich ok 9+

Książka dla czytelników i słuchaczy w...

BARDZO WCIĄGAJĄCA LEKTURKA📖🎧 LEKTOR FENOMENALNY😘👏🏻👏🏻

BARDZO WCIĄGAJĄCA LEKTURKA📖🎧 LEKTOR FENOMENALNY😘👏🏻👏🏻

Wprawdzie nie czytaliśmy pierwszej części, ale już wiemy, że chętnie po nią sięgniemy. Szybciutko wciągnęliśmy się w przygody Leona i polubiliśmy bardzo.
Kamperem na wakacje, brzmi pięknie, ale po drodze przygodom i dziwnym, zabawnym zdarzeniom nie ma końca. Czytaliśmy z uśmiechem na ustach, a młody cały czas chciał czytać dalej, bo zainteresowanie chłopakiem, który przemycił laptopa na rodzinne wakacje było ogromne.
Cudowne przygody, pełne humoru, pouczającą i przede wszystkim pokazująca, że bez elektronicznych sprzętów, też da się żyć 😀 serio 🤣🤣

Kto poznał Leona w pierwszej części przygód, ten wie, że z tym chłopcem nie sposób się nudzić. Leo ma mnóstwo pomysłów i kiedy tylko może, wdraża je w życie. Czasem wychodzi z tego niezły galimatias.

Rozpoczynają się wakacje. Dla uczniów, takich jak Leo, którzy nie przepadają za nauką, to sama radość. Nie trzeba wkuwać, wstawać rano, a przede wszystkim można więcej czasu poświęcić na gry komputerowe. Tak mu się tylko wydawało. Po pierwszym dniu wolnego, entuzjazm Leona oraz jego siostry opadł. Kiedy ich rodzice dowiedzieli się, jak długo spędzają czas przed ekranami komputera i telewizora, ograniczyli używanie elektroniki do godziny dziennie. I jak tu żyć?!

Pakując się na wakacje, przebiegły Leonardo postanawia ukryć przed wszystkimi laptopa i po kryjomu korzystać z niego. Czy mu się to uda? Na tegoroczne wakacje rodzina zaplanowała wycieczkę kamperem. Miała to być wymarzona podróż: luksusowy, duży samochód, wygoda i wszystko pod ręką. Jednak nie spodziewali się, że ten wyjazd marzeń przemieni się w pasmo kłopotów. Będą musieli zmierzyć się z awariami i upływającym czasem. Wspaniały pojazd okazuje się rzęchem, a podróż nad morze staje pod znakiem zapytania. Czy uda im się dotrzeć do celu?

Ta cała historia jest na tyle zabawna i wciagajaca, że moje dziecko ciekawe było kolejnych rozdziałów. Czytało z uśmiechem na twarzy, momentami śmiejąc się do rozpuku. Sama jestem oczarowana tą książką. Autorka pokazała, że można też inaczej pożytkować czas. Cała rodzina marzy o tym, by jechać, nawet powoli, ale BYLE DO PRZODU!

Druga część fenomenalnych przygód młodego Leona, który tym razem wraz z rodziną wyjeżdża kamperem na wakacje. Ale wymarzone i utęsknione dni wolne zamiast relaksacyjnych doznań zamieniają się w serię przekomicznych i niezaplanowanych zdarzeń.

Mama marzyła o luksusowym kamperze, Leon o tym, aby zabrać na wakacje laptop, jednak oczekiwania każdego z rodziny rozminęły się całkowicie z rzeczywistością.

Napisana bardzo przejrzystym, dostępnym dla młodego czytelnika językiem książka przysporzy dzieciakom wiele uśmiechu i pozwoli odbyć niezapomnianą wakacyjną przygodę w długie jesienne wieczory.

Polecamy! wopisie.pl - tu dzieci mają głos!

więcej Pokaż mimo tovideo - opinia

• Dla Wojtka