Alarm w St. Omer

powieść historyczna
Ludowa Spółdzielnia Wydawnicza
1971-01-01
1971-01-01

Kilka ciekawych historii, calkiem fajnie opisanych. Przedstawione barwne postacie oraz zwykle zycie lotnikow podczas II wojny swiatowej.

Grzechem byłoby zacząć i nie skończyć tej książki, gdy się ma 14 lat,a tyle wtedy miałem

Lubię czytać książki tego autora, barwnie i ciekawie opowiada o życiu i kolejach losu pilotów myśliwskich podczas II wojny światowej.Małym minusikiem sa "dziury czasowe"(np. brak opisów walk i wydarzeń "przemilczanych" po 17.09.39) ale jeśli weźmiemy pod uwagę że spisywał i wydawał je za komuny(tyle na ile pozwalała cenzura) to lektura jest bardzo przystępna.

Dobre, niektóre nawet bardzo dobre opowiadania lotnicze. Szczególnie utkwił mi w pamięci Douglas Bader. Warto!!

Doskonała kronika działalności polskich (i nie tylko) lotników w czasie II wojny światowej. Zdecydowanie polecam wszystkim miłośnikom lotnictwa i historii.

PEŁNA EMPATII NAD WALKĄ Z LOTNICTWEM NIEMIECKIM - DYWIZJON 303- WSPANIAŁA OCENA & DUMA DLA ARKADEGO FIEDLERA

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Książkę czyta się jak powieść sensacyjną czy też scenariusz hollywodzkiej produkcji z tą różnicą że ten "scenariusz" napisała historia i prawdziwi ludzie którzy tą historię stworzyli, a to dodaje dodatkowych emocji. Rewelacja !

• Lotnictwo
  • Historyczne