Blue Phobia

2021-12-27
9788382421903
Anna Karpiuk
Manga

Uwielbiam ją! Mam zamiar przeczytać jeszcze raz.

Uwielbiam ją! Mam zamiar przeczytać jeszcze raz.

brakowało przedstawienia przeszłości Meer, a tak to bardzo ciekawe, dużo o energetyce i moralności - bardzo japońskie tematy jakby nie patrzeć xp

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Nie rozumiem opinii ludzi co do tej mangi. Jest to jednotomówka, więc czego się spodziewaliście. O bardziej rozwinięte wątki? Moim zdaniem wszystko jest zawarte czego oczekiwałam. Ciąg jest fajny i ma potencjał na dłuższą serię, chociaż nie wiem czy by mnie ona nie zanudziła. A tak chociaż ciągle byłam wciągnięta w akcję i nie mogłam się oderwać. W trakcie czytania zauważyłam, że stron ma dużo, nawet jakby rozdzielić ją na dwa osobne tomy. Jest przyjemna kreska, parę kolorowych obrazków/plakatów, które są piękne! Nie zastanawiaj się

Ok, ale bez szału. Ciekawy pomysł z potencjałem, ale niestety z wykonaniem już nie bardzo. Głupoty i uproszczenia w scenariuszu, postaci też mogłyby by mieć więcej głębi, a kreska i kadry lepsza. No ale jako jednostrzałowa historyjka na leniwe popołudnie jak znalazł ;)

Ciekawa i oryginalna fabuła, miła dla oka kreska. Czyta się świetnie i trudno się oderwać aż do końca historii

Mangę kupiłam z kilku względów
- jest to jednotomówka,
- opis mnie zachęcił,
- okładka była przepiękna.
Sama treść wgląda jak szkic czegoś większego. Mam wrażenie, że dostaliśmy tylko jakieś urywki wycięte z dłuższej historii. Już sam wątek organizacji pobierającej szafir morski aż się prosi, żeby go rozwinąć. Pod tym względem czuję się nieco rozczarowana.
Jeśli chodzi o kreskę, jest jedną z tych, która nie przeszkadza w odbiorze historii. Czasami zdarzyło mi się zachwycić nad pięknie narysowaną twarzą czy strukturą kości. Tła są dopracowane. Czasami anatomia postaci pozostawia nieco do życzenia.
Reasumując, manga nie jest zła, ale spodziewałam się po niej czegoś więcej...

Mangę kupiłam z kilku względów
- jest to jednotomówka,
- opis mnie zachęcił,
- okładka była przepiękna.
Jeśli chodzi o...

Kreska bardzo ładna i miła dla oka, fabuła już taka średnia. Spodziewałam się czegoś innego, jednak nie mogę napisać, że była zła.

Ogólnie zamysł fajny, ale brakowało mi rozwinięcia całości fabuły. Było to jak szkic dla czegoś naprawdę fajnego. Mimo wszystko bawiłam się w porządku.

W Polsce wydane jest to jako jednotomówka. Totalnie mój klimat - mix fantastyki z horrorem, tajemnicza zaraza. Pierwsza połowa podobała mi się mniej, ale druga "oddaje". Jedna z lepszych mang jakie czytałam.

Bardzo ładne wydanie, kreska jaką lubię. Historia siłą rzeczy uproszczona, ale koncept ciekawy i czyta się dobrze. Dla mnie bardziej jako czytelnicza ciekawostka.

• Manga
  • Mangi