Prawdziwa historia

Sorus
2021-07-01
2021-07-01
54 min.
Bajki dla dzieci dziecięce literatura dla dzieci literatura dziecięca opowiadania rodzina zwierzęta

,,Prawdziwa historia" debiut autorstwa Natalie Milo. Krótkie opowiadanie ukazujące życie ptaków, w które w szczególności możemy zagłębić się z perspektywy jednej z papużek - głównej bohaterki książki.
Wiele przygód, rozterek, przeciwności losu, happy endów, ale także niestety historii mniej szczęśliwych.
,,Prawdziwa historia" obrazuje także przede wszystkim życie ptaków z niesamowitej perspektywy - pokazuje jak wiele z ich zachowań przypomina te ludzkie.Troska o bliskich, wzajemne wsparcie, przyjaźń, miłość...
Podczas czytania wielokrotnie żałowałam, że sama nie mam takich wspaniałych nierozłączek, aby móc obserwować ich życie! :D
Historia mimo, że głównie przeznaczona dla dzieci i ich rodziców, nie idealizowała życia, a wręcz ukazywała wiele trudów z którymi przyszło się mierzyć bohaterom powieści.
Bardzo mądra, pouczająca, zdecydowane warta uwagi!

,,Prawdziwa historia" obrazuje także przede wszystkim życie ptaków z...

Dodaj cytat z książki Prawdziwa historia