Niedźwiadek chce pomagać

Okładka książki Niedźwiadek chce pomagać Monika Kamińska, Agnieszka Wajda
Okładka książki Niedźwiadek chce pomagać
Monika KamińskaAgnieszka Wajda Wydawnictwo: Dwukropek Cykl: Niedźwiadek (tom 2) literatura dziecięca
24 str. 24 min.
literatura dziecięca
Niedźwiadek (tom 2)
Dwukropek
2021-08-11
2021-08-11
24 min.
przyjaźń niedźwiadek przyjaciele las jezioro jeż wycieczka

Okładka książki Niedźwiadek idzie spać Monika Kamińska, Agnieszka Wajda
Niedźwiadek id... Monika Kamińska, Ag...
Okładka książki Magia chusty Monika Kamińska, Katarzyna Pałac
Magia chusty Monika Kamińska, Ka...

Uwielbiam czytać chłopcom książki, od których wprost nie mogę oderwać oczu...

Jedną właśnie z takich serii, które na każdej stronie czarują tekstem i rozczulają ilustracjami jest 'niedźwiadek' autorstwa @monika.kaminska.pisarka z ilustracjami @agnieszka.wajda.illustrations.

Ostatnie wieczory mieliśmy przyjemność podziwiać "Niedźwiadek chce pomagać" od @wydawnictwo_dwukropek, która jest już naszą drugą książeczką z tej serii w domowej biblioteczce.

"A pomaganie nie musi być łatwe. Czasem jest przyjemne, czasem trudne, a innym razem nas kłuje".
Przepiękna historia wspólnej wyprawy dwóch przyjaciół nad jezioro - niedźwiadka i jeża, który nie był w stanie nadążyć za większym i silniejszym kompanem i z każdą chwilą tracił coraz więcej sił...

Niedźwiadek wielokrotnie oferował swoją pomoc jeżowi, lecz ten odmawiał. Bał się, że swoimi ostrymi kolcami zrani przyjaciela. W pewnej chwili jednak dał się namówić, przez co z łapki niedźwiedzi popłynęło kilka kropelek krwi... Były to jednak krople symbolizujące prawdziwą przyjaźń między nimi....

Urocza historia o przyjaźni, ucząca nie tylko jak pięknym uczuciem jest wspólne podziwianie jeziora, lecz stanowiące także o trudach z tym związanych.

Książeczka w dużym formacie, kartonowa, bardzo wygodna i z ... nieziemskimi ilustracjami, które rozkochują w sobie już od pierwszej strony...

Wydawca: @wydawnictwo_dwukropek
Seria: Niedźwiadek
Data premiery: 11.08.2021
Wiek: 3-5

#niedźwiadek #niedźwiadekchcepomagać #dwukropek #wydawnictwodwukropek #książkidladzieci #przyjaźń #najpiękniejszeksiążki #dladzieci #książkidladzieci

Uwielbiam czytać chłopcom książki, od których wprost nie mogę oderwać oczu...

O pomocy, która... sprawia ból.

O pomocy, która... sprawia ból.

Przyjmowanie pomocy nie zawsze jest łatwe, tak jak samo pomaganie może sprawiać mnóstwo radości, ale może być także trudne i wymagające poświęceń, dowiadują się o tym bohaterowie
książki autorstwa Moniki Kamińskiej "Niedźwiadek chce pomagać".

Dwójka przyjaciół - Niedźwiadek i jeż Nunek - znana najmłodszym czytelnikom z historii o poszukiwaniu przyjaciela, tym razem wybiera się na wycieczkę nad jezioro i chociaż początkowo wędrówka upływa im w przyjemnej i pełnej ekscytacji atmosferze to szybko okazuje się, że długa droga to jednak wyzwanie dla małych stópek jeża. Gdy po raz pierwszy Niedźwiadek proponuje pomoc, Nunek w obawie przed sprawieniem kłopotu przyjacielowi, odmawia. Jednak gdy po kolejnym przystanku małe stworzonko opada z sił, przyjmuje z wdzięcznością propozycję silniejszego i większego Niedźwiadka. I tym razem to Misiek dosyć boleśnie zaczyna odczuwać trudy podróży, niosąc mniejszego, lecz bardzo kłującego przyjaciela. Jak myślicie czy przyjaciołom uda się dotrzeć do celu? Pewnie domyślacie się zakończenia 😉

Historia tej wędrówki to niezwykle mądra i ciepła opowieść o sile przyjaźni, o empatii, o tym, że czasem pomimo wyrzeczeń i poświęceń, pomaganie ma wielką moc, moc uszczęśliwiania. "[...]pomaganie to cudowna sprawa, skoro potrafi uszczęśliwić dwójkę przyjaciół jednocześnie."

Nie sposób przejść obojętnie wobec absolutnie pięknych, pełnych ciepła ilustracji pani Agnieszki. To one sprawiają, że mały czytelnik towarzysząc przyjaciołom w podróży, może niemalże zanurzyć się w przepięknych krajobrazach, poczuć zapach łąki czy wręcz doświadczyć muśnięcia letnich promieni słońca.

Całokartonowe wydanie powoduje, że już najmłodsze dzieci mogą wybrać się w tę pełną zachwytów wędrówkę.

książki autorstwa Moniki Kamińskiej "Niedźwiadek chce pomagać".

Piękna książka o ważnym temacie. Moje dziecko chciało czytać ją codziennie przez miesiąc.
Fajny format - to ni to A4 ni to mniejszy. Bardzo przyjemnie się ogląda ilustracje. Są trochę jak malowane obrazy.

Niedźwiadek i jeż Nunek, którzy w poprzedniej części zaprzyjaźnili się ze sobą, tym razem planują wędrówkę nad jezioro. Nigdy tam nie byli, a wieść o często widocznej nad wodą tęczy jeszcze mocniej wzbudzała w nich podekscytowanie i niezmierną chęć wycieczki. Droga była bardzo długa, szli przez łąki pełne pszczół oraz gęste lasy, zbierając co rusz leśne owoce. Po pewnym czasie Nunek zostawał w tyle, nie był w stanie swoim tuptaniem dorównać potężnym krokom Niedźwiadka. Co chwilę robili przerwy, by jeż mógł złapać oddech. W końcu miś zaproponował, że po prostu zaniesie go nad jezioro, ten jednak odmówił, nie chcąc sprawiać kłopotu. Gdy przyjaciele po raz kolejny przystanęli w ramach odpoczynku, Niedźwiadek zaoferował swą pomoc ponownie. Jeżyk był tak bardzo spragniony nieznanego widoku, że postanowił przyjąć propozycje przyjaciela. Odtąd droga, mimo iż szybsza, okazała się dość trudna i bolesna tym razem dla Niedźwiadka. Dlaczego? Pewnie się domyślacie, ale słowa niedźwiedzia i przepiękny widok u celu, wyleczyły wszystkie rany.
Oj ile w moje ręce trafia ostatnio pięknych książek, nie jestem w stanie zliczyć. Każda wspaniała, wyjątkowa i na swój sposób urzekająca. Nie inaczej jest z prezentowanym dziś tytułem. Historia o tej dwójce jest według mnie dość wzruszająca, poświęcenie niedźwiadka daje czytelnikom piękny obraz prawdziwej przyjaźni. Czyż nie o to w niej chodzi? Ta opowieść to niezwykle mądra lekcja o niesieniu pomocy innym. Choć nie zawsze jest łatwo, to widok uśmiechniętej bliskiej nam osoby rekompensuje wszelkie trudności.
Piękny morał.

Niezmiennie zachwycają mnie urocze ilustracje Agnieszki Wajdy, które już przy spotkaniu z pierwszym tomem skradły moje serce. To niesamowite połączenie kolorów i ciepło, jakie od nich bije, wyzwala we mnie chęć przytulenia Niedźwiadka i zatopienia się w kwiecistej łące.

Wydanie jest całokartonowe i dużego formatu.

Pięknie wydana, cudowne ilustracje jednak nie dla dzieci bardzo wrażliwych

Pięknie wydana, cudowne ilustracje jednak nie dla dzieci bardzo wrażliwych

Nasycony soczystymi barwami świat, który wyczarowała Agnieszka Wajda hipnotyzuje i zachwyca. Eksplozja kolorów, miękkość kreski prowadzonej ręką ilustratorki, nagromadzenie detali, z których
każdy kolejny urzeka bardziej, składają się na dzieło, wobec którego trudno przejść obojętnie. Od tych ilustracji nie sposób oderwać wzroku, można się w nich zatracić, poczuć dotyk letniego słońca na
skórze, zapach kwiatów i leśnych owoców, którymi raczą się główni bohaterowie.

A właśnie – bohaterowie. Przyjaźni, weseli i pełni ciepła. Mogliśmy ich poznać w pierwszej odsłonie serii pt. „Niedźwiadek szuka przyjaciół”. Nie da się ich nie polubić, tak jak nie da się nie zachwycić
prostotą przekazu płynącą z opowieści skreślonej piórem Moniki Kamińskiej. Autorka po raz kolejny oczarowuje historią o codzienności, o sprawach ważnych, ale rzadko branych na warsztat pisarski.
Prawdy kryjące się w tych opowieściach są dla nas często oczywiste, a jednak nie zawsze potrafimy je trafnie przekazać młodemu pokoleniu.

„Niedźwiadek chce pomagać” to opowieść o dwójce przyjaciół – tytułowym Niedźwiadku i jeżu Nunku, którzy korzystając z pięknej pogody wybierają się na pieszą wycieczkę nad jezioro. Droga jest
daleka, a drepczącemu pospiesznie jeżykowi trudno nadążyć za przysadzistymi krokami niedźwiedzia. Strapiony wyczerpaniem jeżyka Niedźwiadek proponuje przyjacielowi pomoc, jednak ten kilkukrotnie
odmawia. Dopiero, gdy zupełnie opada z sił godzi się przyjąć pomocną dłoń. Niestety jego ostre kolce kaleczą łapę niedźwiedzia… Nunkowi jest przykro, że sprawił ból przyjacielowi, jednak Niedźwiadek
jest szczęśliwy, że mógł mu pomóc i dzięki temu mogą obaj miło spędzić czas.

Prawda wypowiadana przez Niedźwiadka jest kwintesencją pomocniczości – „pomaganie nie musi
być łatwe. Czasem jest przyjemne, czasem trudne…”. Warto pomagać, nawet jeżeli wymaga to poniesienia trudu, bo nagrodą za zaangażowanie jest szczęście inne, które rozlewa się także w sercu
pomagającego. Warto też nauczyć się pomoc przyjmować, chociaż nie jest to proste, a niejednokrotnie trudniejsze niż samo pomaganie.

Piękno i wartość tej książki kryje się zarówno w warstwie tekstowej, jak i ilustratorskiej. O solidne wydanie zadbało Wydawnictwo Dwukropek.

Kolejna część przygód misia i jeżyka w nowej, ciekawej i jakże kolorowej odsłonie! Opowiadanko o dzielnych zwierzakach, okraszone przepięknymi ilustracjami, które proszą się tylko o to, aby dzieciaki złapały je w swoje małe zwinne rączki.

Przyjaźń to piękna sprawa, szczególnie jak ma się pod ręka wspaniałego kompana, z którym można dzielić zarówno te fajne jak i trudniejsze dni.

Każdy potrzebuje mieć przyjaciela, najlepiej o tym przekonał się sam jeżyk... Dobrego czytania!
www.wopisie.pl
ZAPRASZAM DO WYSŁUCHANIA OPINII NATALKI :)

więcej Pokaż mimo tovideo - opinia

Piękne ilustracje, senne, mgliste, wręcz poetyckie.

Piękne ilustracje, senne, mgliste, wręcz poetyckie.

Piękna książeczka, mam nadzieję, że mój chrześniak polubi ją tak jak ja... szkoda, że za moich czasów nie było takich cudownych, kolorowych z treścią pełną empatii książek...

• Biblioteka
  • Dla szkrabów
  • Fasolki
  • .2021
  • ..DO CZYTANIA Z LIDUSZKĄ

Dodaj cytat z książki Niedźwiadek chce pomagać