Cyteen. Zdrada

Wydawnictwo: Solaris
Cyteen: Betrayal
Cyteen, Zdrada, Cherryh
szati

Planeta Cyteen to stolica Unii, kosmicznego odłamu ludzkości, który zdecydował się na budowę cywilizacji opartej na stosowaniu najnowszych osiągnięć biologii, genetyki i psychologii. Na masową skalę produkuje się tu ludzi - azich, biologiczne roboty programowane za pomocą hipnotaśm. To zasługa geniuszu Ariane Emory, prominentki, która rządzi właściwie całą Unią. A gdy zostaje zamordowana, jej następcy postanawiają wyprodukować jej klona. Czy są jednak w stanie zapewnić jej takie warunki wychowania, by klon stał się sobowtórem genialnej Emory?

smok12345 | 2016-08-01
Przeczytana: 10 sierpnia 2016