Ślub od pierwszego kliknięcia

Okładka książki Ślub od pierwszego kliknięcia Claire Frost
Okładka książki Ślub od pierwszego kliknięcia
Claire Frost Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece literatura obyczajowa, romans
Married at First Swipe
Wydawnictwo Kobiece
2021-08-11
2021-08-11
Monika Wiśniewska

Odnoszę mieszane uczucia w stosunku do tej książki. Właściwie opis znacznie rozmija się z tym, co w rzeczywistości znajduje się w powieści. Muszę przyznać, że znacznie bardziej kibicowałam drugiej parze, czyli Jess i Tomowi. Ich historia wydawała mi się bowiem znacznie ciekawsza. Oceniając jednak pod względem tego, co obiecywał opis z tyłu okładki czytelnik może poczuć się rozczarowany i oszukany. Książkę czyta się dość szybko, użyty w niej język jest przystępny i zrozumiały dla wszystkich. Główna bohaterka, czyli Hannah natomiast wydaje się być wyjątkowo irytująca, nie potrafiłam jej polubić. Jess natomiast wydaje się przystępniejsza, jednakże wciąż większość jej zachowań uważam za irytujące.

Mam mieszane uczucia po lekturze.

Z jednej strony pomysł na fabułę mi się spodobał, ale z wykonaniem coś poszło nie tak. W połowie książki miałam ochotę odłożyć ją na półkę i zapomnieć całkowicie o niej.

Styl pisania bardzo prosty, a czasem aż żenujący. Bohaterki bardzo denerwujące a ich postępowanie czasem całkowicie nie zrozumiałe dla mnie.

Książka z tych co przeczytasz i potem całkowicie o niej zapomnisz.

Nie jest to książka najwyższych lotów. Taka sobie, nic nadzwyczajnego.

Końcówka trochę uratowała całą historię, na szczęście Jess i Hannah na koniec trochę zmądrzały i się opamiętały. ufff

Mam mieszane uczucia po lekturze.

Książka z tych co...

Wyobrażasz sobie, że bierzesz ślub z zupełnie obcą osobą, której nigdy się nie widziało na oczy?
Ja osobiście nie, ale główna bohaterka tej książki właśnie postanowiła, że to zrobi.
Spodobał mi się temat książki. Styl autorki jest lekki i przyjemny, dlatego pochłonęłam tą historię w sumie szybko, ale nie zachwyciła mnie bardzo.
Motyw ślubu w ciemno, który jest tematem powieści został gdzieś ukryty. Generalnie czytamy o życiu małżeńskim, problemach małżeńskich przyjaciółki Hannah- Jess. Szkoda bo miałam nadzieję, że opis ślubu będzie bardziej rozwinięty a nie na jeden rozdział. Zamiast tego mamy książkę o ratowania własnej firmy bez względu na wszystko, nawet jeśli w grę wchodzi własne małżeństwo. Strasznie denerwowało mnie zachowanie Jess w stosunku do własnego męża. A z drugiej strony fajnie jest pokazane, co potrafi zrobić rutyna, gdy wkradnie się w związek. Aczkolwiek w książce chyba nie do końca o te małżeństwo chodziło.
Co do Jess ciężko zrozumieć jak jedna osoba po wywiadach z różnymi osobami dopasowała do siebie dwoje ludzi w idealny sposób.
Niestety książka nie sprostała moim oczekiwaniom. Myślałam, że będzie to komedia romantyczna, ale nie było ani komedii, ani romansu. Tak więc jeśli chcesz coś lekkiego, gdzie nie trzeba jakoś bardzo się skupiać to śmiało możesz sięgnąć po tę pozycję.

Motyw ślubu w ciemno, który jest...

"Ślubem od pierwszego kliknięcia" to książka w której próżno szukać powoli rozwijającego się uczucia między dwojgiem ludzi, którzy poznali się dopiero na ślubnym kobiercu, a większość o tym jak przebiega ślub, ich poznawanie się, czy pierwsze randki dowiadujemy się tak naprawdę z dialogów w postaci relacji jaką zdaje główna bohaterka swojej przyjaciółce.
Chociaż główna bohaterka, którą teoretycznie według mnie powinna być panna młoda tak naprawdę wcale nią nie jest, bo zdecydowanie w tej książce więcej jest o życiu i problemach małżeńskich jej przyjaciółki i samych relacjach między Hannah i Jess niż o tytułowym ślubie.
W zasadzie cała książka to są rozmowy w pracy między bohaterkami, całkiem interesujący wątek ślubu w ciemno został bardzo spłaszczony, a książka jest w mojej opinii niczym niewyróżniającą się obyczajówką jakich wiele na rynku.

Plusem na pewno jest lekki styl autorki, bo książkę udało mi się połknąć w dwa dni jednak wynikało to bardziej z masy wolnego czasu w weekend niż tego, że zostałam tak tą historią oczarowana. Autorka również bardzo dobrze pokazała jak rutyna może zabić najlepszy związek i że nie zawsze jest kolorowo, a coś co z pozoru wydaje się idealne niekoniecznie jest takim za zamkniętymi drzwiami, ale w sumie to chyba nie o to miało w tej książce miało chodzić? 🙈
Może jakby zmienić tytuł, okładkę i opis książki byłabym z tego całkiem niezobowiązująca obyczajówka.
Szkoda, bo uważam że mógł wyjść z tego naprawdę uroczy romans, a tak potencjał został kompletnie niewykorzystany.

Jeśli liczycie na przepiękną historię miłosną o rozwijającym się uczuciu dwojga obcych sobie ludźmi postawionych przed ołtarzem to tak jak ja możecie się rozczarować.
Jeśli spodziewacie się przyjemnej komedii romantycznej, to w sumie nie dostaniecie ani romansu ani komedii, ale jeśli chcecie po prostu poczytać coś lekkiego i o niczym szczególnym przy czym można odpocząć, bez żadnych oczekiwań, to śmiało – droga wolna 🤪

Chociaż główna...

Książka zapowiadała się na lekką i zabawną historię. Niestety już po kilku stronach tekst i sposób pisania trochę męczy. Autorka większość zdarzeń opisuje dialogami, przez co w pewnym momencie można stracić rachubę. Postacie przychodzą do pracy - rozmawiają, przychodzą do pracy - rozmawiają. Tak w kółko. Czasem kilka dni zlewało się w jeden dialog. Poza tym brakowało mi tytułowego ślubu a wątek który miał czytelnika zaskoczyć, dać szansę na głębsze przemyślenia itd. był zbyt prosty. Zbyt łatwo rozwiązany.

Sama mam męża z aplikacji randkowej, ale tej książce mówię nie. Kompletnie nie mogłam się przez nią przebić. Zamysł ciekawy, ale nie jest nic w niej by mnie przyciągnęła na dłużej.

Zapowiadała się fajnie ale bardzo się zawiodłam. Nic ciekawego.

Zapowiadała się fajnie ale bardzo się zawiodłam. Nic ciekawego.

Jess postanawia założyć aplikacje randkową. "Save The Date" ma pomóc użytkownikom w znalezieniu prawdziwej miłości. Niestety aplikacja nie uzyskuje zadowalającej ilości użytkowników, przez co generuje problemy finansowe.

Z pomocą przychodzi Hannah. Bohaterka proponuję swojej przyjaciółce, aby za pomocą aplikacji znalazła jej męża.

Czy Jess znajdzie idealnego kandydata dla swojej przyjaciółki? Jak dużo ryzykuje Hannah decydując się na ślub w ciemno? Czy przyszły mąż bohaterki okaże się mężczyzną jej życia? Czy uda się uratować aplikacje? Czy małżeństwo Jess i Toma ma szansę przetrwać?

Sam pomysł na fabułe bardzo mnie zaintrygował! Niestety, ale mam mieszane odczucia co do tej książki. Po samym tytule i opisie myslalam, że ślub pary połaczonej przez aplilackę będzie głownym wątkiem. W moim odczuciu tak nie było 😔
Autorka dużo bardziej skupiła się na małżeńskich problemach Jess i Toma oraz na ratowaniu firmy, niż na wątku Hannah i jej przyszłego męża.

Znasz to uczucie, kiedy czytasz książkę i tak bardzo na coś czekasz, a nagle czujesz rozczarowanie? Ja tak miałam właśnie z pierwszym spotkaniem przyszłych małżonków i ich wzajemnym pierwszym wrażeniem. Myślałam, że autorka napisze o tym chociaż jeden rozdział.. A tutaj po przygotowaniach w jednym rozdziale, przechodzimy do kolejnego rozdziału, który opisuje losy bohaterów po weselu.
No i to byl właśnie ten moment, kiedy chcialam odłożyć tę książkę, ale zmusiłam się i dobrnęłam do końca.

Cóż książka miała potencjał, ale dla mnie to taki mocny średniaczek 🤷‍♀️

Czy Jess znajdzie idealnego kandydata...

Książka opowiadająca o przyjaźni, trudnym małżeństwie, które ma problemy. Czytając tą książkę czułam się jakbym oglądała reality show "Ślub od pierwszego wejrzenia" choć oglądałam tego tylko jeden odcinek.
Wracając do pozycji - 10/10. Momentami zabawna, uśmiałam się. Zdecydowanie moje top!

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Pomysł ciekawy, ale z tych 312 stron mogłoby być co najmniej o 100 mniej i książka nic by na tym nie straciła .

• Przeczytane w 2021

Claire Frost Ślub od pierwszego kliknięcia Zobacz więcej