Kreator rozwiązań

poradniki
BookEdit
2021-07-08
2021-07-08
poradnik coaching coach jak żyć jak żyć żeby być szczęśliwym jak żyć żeby być skutecznym

mega wtórna :(

mega wtórna :(

Książka dostępna w aplikacji Empik Go w wersji e-booka.

Ta pozycja to skondensowana wiedza dotyczącą rozwoju osobistego. Jestem wielką zwolenniczką dbania o to, aby ten rozwój był harmonijny i przemyślany. Zawsze uważałam, że stawianie sobie celów jest mega ważne w życiu.

Książka napisana jest ciekawym, prostym i zrozumiałym językiem. Autor podkreśla, jak ważne jest, aby zapisywać sobie swoje myśli, cele, odczucia - notatki, mapy myśli itp. Pamięć jest ulotna, a pomysły potrafią szybko wyparować z naszej głowy.

Poznajemy świetne techniki gotowe do zastosowania.

Znajdziecie tu między innymi sprytną i pomocną metodę wyznaczania celów, nazwaną SMART, utworzoną od słów:
S - szczegółowy
M - mierzalny
A - atrakcyjny
R - realistyczny
T - terminowy
Te cechy pozwalają na takie określenie celów, aby miały jak największą szansę powodzenia. Autor charakteryzuje każdą z nich i podaje krótki przykład, żeby lepiej je zrozumieć.

Oprócz tego Pan Remigiusz przedstawia nam inne ciekawe taktyki działania jak GROW - droga do osiągania celów, podzielona na etapy; czy SWOT - wypisywanie mocnych i słabych stron, szans i zagrożeń.

Podsumowując, biorąc ten podręcznik do ręki otrzymujecie gotowe rozwiązania, jak stawiać sobie cele, jak do nich dążyć, jak znaleźć na nie czas, być konsekwentnym i wyznaczać odpowiednią hierarchię. Ja na pewno będę stosować te techniki.

Książka dostępna w aplikacji Empik Go w wersji e-booka.

KREATOR ROZWIĄZAŃ
czyli Zestaw narzędzi, które ułatwią podejmowanie decyzji i osiąganie celów.
Życzę każdemu z Was abyście sięgali po jak najwyższe cele w życiu.
Nie bójcie się marzyć.😁
Tak niewiele trzeba aby zrealizować swoje marzenia.
Dzięki tej książce będzie Wam łatwiej przejść drogę 🛣️od marzeń po ich realizację.
Życzę każdemu z Was abyście sięgali po jak najwyższe🏔️ cele w życiu.  🥇
Zmieniając swoje życie zmieniamy świat 🌍🏗️
Żeby tego osiągnąć, z pewnością trzeba być szalonym. 🤪
Doskonale o tym mówi sentecja Steve'a Jobsa zawarta w 📖
"Ci, którzy są wystarczająco szaleni, by myśleć, że są w stanie zmienić świat, są tymi, którzy go zmieniają."
Dzieki takim ludziom jak Remigiusz znajduje mobilizację do pisania. Każda rozmowa z pisarzami wiele dla mnie znaczy.

KREATOR ROZWIĄZAŃ
czyli Zestaw narzędzi, które ułatwią podejmowanie decyzji i osiąganie celów.
Życzę każdemu z Was abyście sięgali po jak najwyższe cele w życiu.
Nie bójcie się marzyć.😁
Tak niewiele trzeba aby zrealizować swoje marzenia.
Życzę każdemu z Was abyście sięgali po jak...

Ponownie w moje literackie progi zawitał Pan Remigiusz. Co mnie bardzo cieszy.

"byłem w wojsku i szpitalu, w pierdlu i na kupie szmalu"
Elektryczne Gitary
Tak w skrócie podsumował Autor swoją osobę.
Do mnie to przemówiło

Książka nie jest poradnikiem, jest narzędziem do pracy nad sobą.
Jedna z rad dotyczy przelewania myśli i wiedzy na papier. Moim zdaniem bardzo słuszna uwaga. Pamięć ludzka jest zawodna. Warto zapisywać rzeczy ważne. Robię tak od jakiegoś czasu. Działa.

CUD...
ciało, umysł, duch
Zauważyliście?
Jesteśmy cudem. Każdy z nas.

"Tysiącmillowa podróż zaczyna się od pierwszego kroku. "
Konfucjusz

Zatem ruszajmy. Po marzenia, pragnienia, realizować cele.
Droga. Rzeczywistość. Pomoc.
Wszystko jest rozpisane na czynniki pierwsze. Podzielone posegregowane, czytelne.

Jednego tylko Autor nie może zapewnić. Chęci do realizacji projektu by osiągnąć zamierzony cel.
Pomaga nam jednak opracować plan działania.
Wyznaczamy, określamy priorytety, wytyczamy drogę i...do dzieła.

Pamiętać należy tylko, że zawsze można modyfikować plan.

Dla chętnych może być kreator marzeń.

Ponownie w moje literackie progi zawitał Pan Remigiusz. Co mnie bardzo cieszy.

"byłem w wojsku i szpitalu, w pierdlu i na kupie szmalu"
Elektryczne Gitary
Tak w skrócie podsumował Autor swoją osobę.
Do mnie to przemówiło

Książka nie jest poradnikiem, jest narzędziem do pracy nad sobą.

Rozczaruję Was. Niektórych na pewno bardzo. „Kreator rozwiązań” Remigiusza Nestora Kalwarskiego to nie jest książka, po przeczytaniu której „samo się zrobi”. Wyobraźcie sobie, że to „jedynie” zestaw narzędzi. Niestety, jak to z narzędziami bywa ich posiadanie, a nawet przyglądanie się im nie sprawi, że zadziałają. Przykro mi.

Jeżeli jednak zdecydujecie się zakupić tę książkę, przeczytać ją i postępować zgodnie z informacjami w niej zawartymi to szanse na realizację Waszych zamierzeń znacznie wzrosną.

„Jakimi sprawami wypełniasz swoje życie – taką wartość mu nadajesz”.

„Kreator rozwiązań” to uporządkowany w kolejności ich wykorzystywania zestaw narzędzi pozwalających na sprecyzowanie i wyznaczanie celów oraz zaplanowanie etapów działań, które należy podjąć na drodze do ich realizacji. Ktoś może powiedzieć, że to zaledwie pierwszy krok. To prawda, ale jakże istotny, aby móc realnie ruszyć z miejsca. W końcu „tysiącmilowa podróż zaczyna się od pierwszego kroku”.

Lektura tego, liczącego niewiele ponad siedemdziesiąt stron mini poradnika zajmuje około godziny. Książka zawiera jedenaście krótkich rozdziałów, podzielonych tematycznie i wypełnionych samymi konkretami. Jest przejrzysta, uporządkowana i napisana przystępnym językiem. Zawiera motywujące cytaty, posiada miejsce na notatki i własne przemyślenia.

Wiedza zawarta w „Kreatorze rozwiązań” z pewnością nie jest wiedzą tajemną. Przypuszczam, że z częścią omawianych zagadnień się spotkaliście, część może okazać się nowa. Ważne jest jednak to, aby skorzystać z całości informacji w nim zawartych, a kolejne zadania realizować w porządku jaki Autor proponuje.

Jeżeli o czymś marzycie i jesteście gotowi o to zawalczyć, to z pewnością warto zaopatrzyć się w „Kreator rozwiązań”, poświęcić godzinę na jego przeczytanie, kolejną, na to, aby z kartką papieru i długopisem w dłoni, postępując zgodnie ze wskazówkami Autora, wyznaczyć sobie cel, zaplanować etapy jego realizacji i… działać. To tylko około dwóch godzin, jeden nieobejrzany film, dwa odcinki serialu. Książka, kartka, długopis, poza tym „wszystko jest w nas”.

Za zaufanie, motywację do działania oraz egzemplarz książki serdecznie dziękuję @remigiuszkalwarski.

Jeżeli jednak zdecydujecie się zakupić tę...

Po "Kreator rozwiązań" sięgnęłam, gdyż ma dobre opinie, jest polecana przez inne osoby w mediach. Jest to książka dla osób, które chcą osiągnąć jakieś cele w życiu, czy to w zawodowym czy w prywatnym. W książce zawarte są narzędzia, którymi można się posłużyć by je osiągnąć. Są to:
- analiza grow,
- analiza swot,
- pytania kartezjańskie,
- sita Sokratesa czy ekspresywne pisanie. Oprócz analizy grow i swot o innych nie miałam pojęcia, a są to naprawdę ciekawe metody, które na pewno pomagają.

Książka jest bardzo cieniutka gdyż zawiera tylko około 70 stron. Ja przeczytałam ją w godzinę. Napisana jest bardzo prostym językiem, w sposób jasny i przejrzysty gdzie nikt nie będzie miał problemu ze zrozumieniem treści. Autor również podaje przykłady co do opisanych narzędzi czy metod.

Naprawdę warta przeczytania z dużą dawką wiedzy. Mało czasu zajmuje na przeczytanie a można się dużo dowiedzieć jak ułatwić sobie życie

- analiza grow,
- analiza swot,
- pytania kartezjańskie,
- sita Sokratesa czy ekspresywne...

Mamy tu bardzo cienką i bardzo intrygującą książkę, o ciekawej i wyrazistej, żółto niebieskie okładce.

Czym tak właściwie jest kreator rozwiązań? To zestaw narzędzi, które ułatwiają podejmowanie decyzji i osiąganie celów. Nie możecie ruszyć z miejsca, zdecydować się? Być może te wskazówki wam w tym pomogą. Powiecie jak to możliwe, aby liczącą tylko ponad 60 stron książka pomogła zmienić podejście? Przeczytajcie, a się przekonacie.

Jak wszyscy wiemy decyzję mają wielki wpływ nie tylko na chwilę obecną, ale także na przyszłość. "Za jaką decyzję podjęta dziś podziękujesz sobie w przyszłości?"

Całość podzielona jest na 11 rozdziałów, wśród których mamy między innymi analizę celów, sprecyzowanie kroków, konsekwencje, czy skuteczność w działaniu. W książce nie brak też motywujących, dających do myślenia cytatów, co bardzo mi się spodobało. Mamy tu też wiele bardzo ciekawych treści, jak nowa definicją słowa cud, jako skrót od Ciało, Umysł, Duch. Mamy nawet kilka przyciągających wzrok grafik.

Mimo, że książka jest krótka, jest naprawdę świetna i bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła. Wszystkie ważne treści są zebrane w przystępny sposób, a całość daje do myślenia i motywuje. Każdy powinien sięgnąć po tą książkę i zdobyć inspiracje, oraz wiedzę do podejmowanie decyzji i ruszenie naprzód że swoim życiem. Bardzo polecam

Witam, cieszę się, że książka Remigiusza Kalwarskiegio „Kreator Rozwiązań” trafiła w moje ręce. Jest to zbiór narzędzi wspomagających cały proces realizacji celów i zamierzeń . Rozwiązania zawarte w „Kreatorze” inspirowały mnie i otwierały oczy na niektóre aspekty codziennych problemów. Dzięki tej książce przypominałem sobie wszystkie moje zaparkowane projekty, a dzięki wiedzy i narzędziom zawartym w niej, mogłem spojrzeć na nie z innej perspektywy.
Polecam „Kreatora rozwiązań” ponieważ zawiera on najskuteczniejsze narzędzia, zebrane i poukładane w taki sposób, aby wspierały czytelnika na każdym etapie realizacji swego zamierzonego celu.
Polecam serdecznie wszystkim. Bez lania wody, tylko konkrety i do tego poukładane w świetnie uzupełniający się sposób.
Rafał R.

Czytałem Kreatora w poprzednim wydaniu i wiele z proponowanych Rozwiązań wprowadziłem u siebie. Skoro pojawiło się kolejne wydanie to myślę, że nie tylko mi posłużyło pozytywnie stosowanie opisanych metod. Niewątpliwe zalety tej publikacji prostota i zwięzła forma. Polecam

Marudzimy. Czasami często i na wszystko. Nikt chyba nie zaprzeczy, że tak nie jest. Taka nasza natura. No cóż. A kto próbował coś zmienić?
Kto szukał rozwiązań?
✋ Nie mówmy, że nie jesteśmy leniwi. Co prawda chodzimy do pracy, uczciwie wypełniamy tam obowiązki. Te domowe też. Jednak nie zawsze daje nam to pełnię szczęścia. Czasami też czegoś nam brakuje. Odczuwamy pustkę, niekiedy zniechęcenie i lekką awersję do swojego życia.
✋ Przed Wami książka. O narzędziach osiągania celów i nie tylko. Już na wstępie zaznaczam, że nie znajdziecie tu konkretnych rozwiązań. Nie znajdziecie gotowców. To nie jest bowiem typowy poradnik. "Kreator rozwiązań" to narzędzia, które mogą posłużyć do osiągnięcia określonych rezultatów.
Autor krok po kroku tłumaczy na czym to polega.
Przypominało mi to nieco piramidkę z logicznym, sensownym układem. Identyfikujemy bowiem to, co chcemy osiągnąć, obieramy strategię, analizujemy cele. Cel nie powinien być nierealny. Wszystko może się udać jeśli założymy coś atrakcyjnego, a zarazem realistycznego, mierzalnego i terminowego. Co to znaczy? Przeczytajcie.
Zetkniemy się tu również z omówieniem kroków, jakimi powinniśmy zmierzać do celu oraz przeprowadzimy remanent środków jakie posiadamy, by tego dokonać. Jak wszędzie spotkamy się również w swoich dążeniach z wieloma pytaniami, jakie będą nam towarzyszyć. Dzięki wskazówkom dowiemy się, że warto czasami je zapisywać. Jeśli w danym momencie nie mamy na nie odpowiedzi, trzeba wierzyć, że ona pojawi się kiedyś, na pewno. Trochę miejsca poświęcono również roli czasu, konsekwencji naszych poczynań czy znaczeniu medytacji.
✋ Nie przepadam za poradnikami. Oczywiście niektórymi. Bo albo znaczna ich część to lanie wody, albo wskazówki i porady kompletnie czasami oderwane od rzeczywistości.
Tutaj tego nie ma. Podobało mi się. Krótko, zwięźle i na temat. A czy ktoś wykorzysta dane mu narzędzia to już sprawa indywidualna. Myślę, że jednak warto przeczytać i mieć ową świadomość, że istnieją one bardzo blisko nas i w tak prosty i oczywisty sposób mogą nam pomóc.

Kto szukał rozwiązań?

• Przeczytane w 2021 roku
  • Wokół Ameryki Anglosaskiej
  • Wokół Europy Południowej
  • Empik audio rozwój
  • Legimi audio

Dodaj cytat z książki Kreator rozwiązań