Intuicja. Wewnętrzny głos - dlaczego ma znaczenie i jak go wykorzystać

Okładka książki Intuicja. Wewnętrzny głos - dlaczego ma znaczenie i jak go wykorzystać Ethan Kross
Ethan Kross Wydawnictwo: Muza poradniki
poradniki
Chatter. The Voice on Our Head, Why it Matters, and How to Harness it
Muza
2021-04-28
2021-04-28
2021-01-26

Nie wiem kto tłumaczył te książkę, ale chatter to nie intuicja. Ten tytuł wprowadza w błąd i zapewne zaniża ocenę tej pozycji.

Chatter czyli wewnętrzny głos, komentowanie i dialogi z samym sobą, a czasem wręcz ruminacje i natrętne myśli. Autor opisuje ich typy, sytuacje w których się pojawiają, ich dobre i złe wcielenia.

Spójnie napisana, w zgodzie ze stanem aktualnej wiedzy na temat aktywności obszarów mózgu odpowiedzialnych za nad aktywność ego i jego wyciszanie poprzez różne techniki od medytacji, po dystansowanie aż po stosowanie medyczne psychodelików, o których autor też napomyka.

Spójnie napisana, w zgodzie ze stanem aktualnej...

„Intuicja. Wewnętrzny głos - dlaczego ma znaczenie i jak go wykorzystać” Ethana Kross to jeden z nielicznych tak dobrych poradników, jakie udało mi się przeczytać. Autor podzielił się z nami swoimi badaniami dotyczącymi zjawiska towarzyszącego nam przez całe życie, którym jest nasz wewnętrzny głos. Książka przybliża nam ten niebywały fakt prowadzenia monologu lub też rozmowy, który odbywa się w naszej głowie, naszych myślach. Autor nazywa to trajkotaniem, ponieważ wywiera on dwojaki wpływ - raz pozytywny, drugim razem negatywny. Ciągły monolog towarzyszy nam nawet w czasie gdy śnimy, prowadzimy samochód, spotykamy się ze znajomymi, musimy się zmierzyć z trudną sytuacją. Ethan na podstawie swoich badań pomaga zapanować nad tym wewnętrznym głosem, by nie przejął nad nami kontroli. Odpowiada na pytanie, jak dokładnie działa efekt placebo. Pokazuje, jak pocieszyć przyjaciela, by jeszcze bardziej nie pogrążyć go w trudnej sytuacji w jakiej się znajduje. Daje narzędzia, które mają pomóc czytelnikowi w opanowaniu ciągłego trajkotania. Poradnik przeczytałem w jeden wieczór zafascynowany tematem poruszanym przez Ethana i wielością ciekawostek, jakie mają wpływ na nasze myśli: uporządkowany świat, dostępność do natury, przytulanie się do misia, podróżowanie, obrzędy itd. Psychika ma niebywały wpływ na ciało - lepsze samopoczucie ma ogromny znaczenie dla zdrowia fizycznego. Polecam przeczytać ją dla siebie, ponieważ zawarte w niej techniki mogą pomóc efektywniej uporać się z wewnętrznym trajkotem, który niekiedy potrafi nawet sparaliżować, zniechęcić do działania, a nawet pogłębić trudną sytuację w której się znajdujemy.

Po tę książkę sięgnęłam przypadkowo. Plątałam się po księgarni, miałam kilka wolnych godzin i uznałam, że kupię coś ciekawego i pójdę poczytać do kawiarni. Niestety zmylił mnie tytuł. Liczyłam, że to będzie książka, która poruszy temat ludzkiej intuicji, jej rozwijania i fenomenu. Tymczasem autor skupił się na głosie, który każdy człowiek ma w swojej głowie. Pokazuje, że jego nadmierne słuchanie może sprawić, że zbyt mocno skupimy się na problemach. Bazując na badaniach naukowych opowiada, jak można go wyciszyć. I fakt, to jest wartościowa i bardzo ciekawa książka i nie żałuję, że ją przeczytałam. Jednocześnie mam wrażenie, że jej tytuł jest zupełnie nieadekwatny.

Dziś chciałabym napisać Wam kilka słów o książce, którą miałam okazję przeczytać dzięki uprzejmości @wydawnictwomuza
Zacznę od pytań, które nasunęły mi się na myśl i które chciałabym Wam zadać....
Czy kiedyś zawiodła Was własna intuicja?
Czy kierujecie się nią w życiu?
Czy ufacie swojej intuicji?

To właśnie ona jest tematem książki "Intuicja. Wewnętrzny głos". Autor książki w bardzo przystępny i wciągający sposób wyjaśnia nam czym ona jest, jak nad nią panować i jak ją wykorzystywać, aby przynosiła nam korzyści. Jak słuchać wewnętrznego głosu tak, aby pomagał nam w osiąganiu sukcesów nie ciągnął nas w dół, wywoływał lęk i strach.

Myślę, że jest to książka godna przeczytania, a z całą pewnością okaże się pomocna...szczególnie tym, którym zdarza się walczyć z samym sobą 🥰

Zacznę od pytań, które nasunęły mi się na myśl i które chciałabym Wam zadać....
Czy kiedyś zawiodła Was własna intuicja?
Czy kierujecie się nią w życiu?
Czy ufacie swojej intuicji?

To właśnie ona jest tematem książki "Intuicja. Wewnętrzny głos". Autor...

Kto nie gada sam ze sobą niech pierwszy rzuci kamień?! Mimo wszystko, nie chodzimy i nie chwalimy się tym gdy rozmawiamy ze znajomymi, bo przecież znajomi uznaliby nas za średnio zdrowych. A jednak, taki mały głos każdy z nas ma w głowie. Głos, który raz nas mobilizuje, a innym razem wręcz przeciwnie. Pinokio miał swoje sumienie w postaci świerszcza, którego nigdy nie słuchał, a my mamy intuicję, której podobno częściej słuchają kobiety. Intuicję, która potrafi dzień naprawić, ale też w całości go zepsuć. Ethan Kross wziął na warsztat tego małego chochlika, by w sposób przejrzysty i zrozumiały wytłumaczyć czytelnikowi czym ten głos jest i na jakiej zasadzie działa. Książka pewnie nie dla wszystkich, ale jednak w mojej ocenie dobra ;)

Ksiązka wyjaśnia czym jest wewnętrzny trajkot jak go uspokoić i kontrolowoac. Często jest tak że nie potrafimy nad nim zapanować lecz można to zrobić używając rytuałów zawartych w książce. Głównym celem tej książki jest przekazanie nam narzędzi oraz wiary w to że dzięki potędze umysłu możemy odwrócić beznadziejna sytuację czy stan w coś dobrego oraz uspokoić wewnętrzny trajkot.

' Mózg to maszyna do przewidywania przyszłości, która nieustannie stara się pomóc nam poruszać się w świecie. '

' Intuicja wewnętrzny głos. Dlaczego ma znaczenie i jak go wykorzystywać?'

Autor w książce świetnie nam pokazuje jak umiejętnie korzystać z intuicji tak by przynosiła nam korzyści, a nie działa na nas negatywnie.

Choć nie każdy z nas przyznaje się do prowadzenia dialogu z samym z sobą, to jednak wszyscy to robimy.
Ważne by robić to mądrze. Dobrze odebrany wewnętrzny głos pomoże nam osiągnąć nasze cele.

W poradniku znajdziemy wiele rad, np:
- Jak zachować dystans psychologiczny, kiedy ogarnia nas 'trajkot'?
- Jak korzystać z wewnętrznego głosu, by się nie demotywować?

Książka oparta jest na przykładach badań przeprowadzonych przez autora. Myślę, że powinien sięgnąć po nią każdy, a w szczególności ci, którzy chcą nauczyć się korzystać z intuicji.

Przyznam szczerze, że ja często korzystam z wewnętrznego głosu.. 😊

' Intuicja wewnętrzny głos. Dlaczego ma znaczenie i jak go wykorzystywać?'

Choć nie każdy z nas przyznaje się do...

Spodziewałam się czegoś innego, dlatego jestem trochę zawiedziona, mimo wielu ciekawych informacji, których dowiedziałam się dzięki tej książce.

Jak poradzić sobie z wewnętrznym trajkotem i czym on jest. Rozwiązania które działają. Do sprawdzenia w praktyce. Poza tym - to się dobrze czyta.

Dla tych , którzy chcą uciszyć swój wewnętrzny trajkot i przeprogramować wewnętrznego krytyka.
Na zmiany nigdy nie jest za późno, lepiej wcześniej niż później no i lepiej późno niż wcale. Zawsze jest czas na to by dowiedzieć się o sobie tego czego wcześniej nie wiedziałaś/eś.

• Poradniki
  • Rozwój osobisty
  • Psychologia
  • Do kupienia

Ethan Kross Intuicja. Wewnętrzny głos - dlaczego ma znaczenie i jak go wykorzystać Zobacz więcej