7 darów Ducha Świętego

Wydawnictwo M
2021-05-02
2021-05-02
dolindo Dolindoruotolo Religia wiara Duchświęty

Wpadła mi do ręki po samym zainteresowaniem się kwestią Ducha Świętego w 1 Kor. Dodatkowo Dolindo ogólnie był i nadal jest księdzem, który miał cudowną relację z Bogiem. To sprawiło, że jego słowa są bardzo autentyczne ale co ważne aktualne. W książce nie tylko sucho wymienia, ale ukazuje mankamenty pojmownia tych darów i przykłady życia tak, aby je uzyskać. Osobiście jest wierzący, jednak wiele rzeczy i tak mnie zaskoczyło i zaciekawiło. Polecam serdecznie!

7 darów Ducha Świętego. Taka oczywista oczywistość, prawda?

Dar mądrości.
Dar rozumu.
Dar rady.
Dar męstwa.
Dar umiejętności.
Dar pobożności.
Dar bojaźni Bożej.
7 darów Ducha Świętego, po prostu.

Ale czy kiedykolwiek zastanawialiście się, dlaczego jest ich akurat siedem? Z czego wynika ta liczba? Czy wiąże się ona z czymś szczególnym, czy jest zupełnie przypadkowa?
Odpowiedzi na te pytania poznamy zaraz po rozpoczęciu lektury. Ks. Dolindo wprowadza nas w tematykę darów Ducha Świętego w sposób niesamowicie przyjemny, a przy tym jasny i zrozumiały. W jego słowach czuć miłość i wyjątkową wiarę, która sprawia, że książkę czyta się niemal jednym tchem.

Dowiemy się z niej także, jaki związek mają dary Ducha Świętego z cnotami. Ks. Dolindo uświadamia czytelnika, że każdy dar wymaga pielęgnowania, ponieważ przygotowują nas one do osiągania kolejnych etapów na drodze do doskonałości.

W kolejnych rozdziałach autor pochyla się nad poszczególnymi darami, definiując je i wyjaśniając dogłębnie, że każdy z nich przekazuje naszej duszy coś niesamowicie ważnego.
Znajdziemy tu także piękne modlitwy, które pomogą nam prosić Ducha Świętego o to, by działał w naszym życiu i pomagał czynić postępy na drogach świętości.
Warto skupić się na lekturze i zacząć pielęgnować swoją duszę z wielką starannością, by móc świadomie czerpać łaski z darów przekazywanych przez Ducha Świętego.

W książce znajdziemy liczne ilustracje oraz zdjęcia, które niewątpliwie dodają jej uroku. Czyta się naprawdę przyjemnie, a sposób pisania księdza Dolindo sprawia, że mam ochotę sięgnąć po kolejne pozycje jego autorstwa! I tak z pewnością się stanie.

Polecam Wam mocno, to jedna z książek, do których wraca się nie raz!

7 darów Ducha Świętego. Taka oczywista oczywistość, prawda?

Dar mądrości.
Dar rozumu.
Dar rady.
Dar męstwa.
Dar umiejętności.
Dar pobożności.
Dar bojaźni Bożej.
7 darów Ducha Świętego, po prostu.

Ostatnio mnie natchnęło że niewiele wiem o Darach Ducha świętego.
Człowiek Bierzmowany dawno, ale nie korzystam świadomie i nie modlę się o Dary do Ducha Świętego.
Uświadomilem sobie że nie do końca wiem i je rozumiem czym one są.
Ta krótka książeczką w sposób skondensowany wyjaśnia istotę każdego z Darów.
Ojciec Dolindo dobrze je wyjaśnia czym dla duszy jest każdy z tych 7 Darów.
Zaczyna od Najwyższego Daru mądrości i tak po kolei.Po każdym darze jest modlitwa o ten konkretny Dar.
A na końcu kilka modlitw różnych świętych o Dary Ducha Świętego.
Z lektury tej książki, zrozumiałem którymi Darami jestem obdarowany, a które mam nierozwinięte i słabe...
To piękna świadomość którą modlitwą i prośbę mogę rozwijać.
Będę do tych modlitw wracał regularnie.
Serdecznie Polecam jeżeli ten temat Kogoś interesuje bez czytania grubych ksiąg.

Ostatnio mnie natchnęło że niewiele wiem o Darach Ducha świętego.
Uświadomilem sobie że nie do końca wiem i je rozumiem czym one są.
Ta krótka książeczką w sposób skondensowany wyjaśnia istotę każdego z Darów.
Ojciec Dolindo dobrze je wyjaśnia czym dla duszy jest każdy z tych 7...

• Religijne
  • Religia