Powiedz to inaczej. 17 zasad rozwiązywania konfliktów

Tłumaczenie: Paweł Luboński
Wydawnictwo: Czarna Owca
Changing the conversation
poradniki
MsPikuss

Każdy dzień przynosi nowe okazje do konfliktu. Zarówno w relacjach zawodowych, jak i osobistych powodzenie lub porażka zależą od twojej umiejętności manewrowania w konfliktowych sytuacjach. W książce Powiedz to inaczej, napisanej przez zawodową mediatorkę, Danę Caspersen, a zaprojektowanej przez Joosta Elffersa, którego twórczy geniusz stał także za dziełem 48 Praw władzy, znajdziesz siedemnaście zasad prowadzenia rozmowy o trudnych problemach. Z tego nieocenionego poradnika dowiesz się, jak zmienić nastawienie swojego umysłu, jak wyrwać się z destrukcyjnego kręgu ataków i kontrataków, jak zamienić konflikt w okazję do rozwoju. Wyrafinowana graficznie, pełna przykładów z życia, celnych rad i przejrzyście opisanych ćwiczeń pomagających w sprawdzeniu, czy dobrze opanowałeś lekcję, książka ta nauczy cię prowadzenia konstruktywnego dialogu i znajdowania trwałych rozwiązań.

źródło opisu: http://www.czarnaowca.pl/poradniki/powiedz_to_inaczej,p807713556

źródło okładki: http://www.czarnaowca.pl/poradniki/powiedz_to_inaczej,p807713556

Maciej | 2018-05-18

Książkę przeczytałem jakiś czas temu i bez spoglądania do zaznaczonych cytatów pamiętałem, że można zaakceptować czyiś pogląd, ale bez przyznawania mu racji.

Inna zasada, o której wiedziałem, a nie pamiętałem, że też była w książce, to mówienie jak zachowanie drugiej osoby wpływa na Ciebie zamiast zwracać tej osobie uwagę np. "smutno mi, gdy robisz...."

Z 17 zasad zapamiętałem dwie. Jak na mój uparty umysł, to może i dobrze. Z drugiej strony myślę, że tych zasad było zbyt dużo, żeby większość z nich zapamiętać, a co dopiero stosować, bez trzymania książki przy sobie.

Plusem książki była bardzo ładna oprawa i zestawienie przeciw sobie antyzasad i zasad. Niestety w jednej parze z estetyką książki nie poszła jej treść - rozdziały były dosłownie puste, gdzie wstawiono krótkie teksty, kilka przykładów, do tego użyto małej czcionki, a większość stron to niewykorzystana powierzchnia. Przydałaby się porządniejsza argumentacja do wymienionych zasad rozwiązywania konfliktów.

Z takich...

Łukasz Chrzanowski | 2017-02-13

Nie mogę wychwalać tej książki pod niebiosa, bo nie otrzymałem bezpłatnego egzemplarza. W sumie nie wiem czy jest to książka, bo na dwóch stronach czasami jest jedno wielkie zdanie. A takich zdań pełno mamy na demotywatorach. Myślę, że ten poradnik, jest dla leniwych ludzi, którzy chcą złotymi myślami ułatwić sobie życie. Książka liczy ok 240 s. ale całą treść można zamknąć w 30-40 s. Połowa książki jest wypełniona gigantycznymi cytatami. Bardzo mocno nie polecam, czuje się mocno oszukany, chciałem dobrą książkę, a otrzymałem graficzne ilustracje.

Riwona | 2016-11-05
Przeczytana: 05 listopada 2016

Autorka sprytnie ubiera czytelnika w konflikt i pozwala mu się przejrzeć w lustrze własnych, typowych reakcji. A kiedy widzi niezadowolenie na jego twarzy, stwierdza: ...no dobrze, zobaczmy, jak możemy zmienić ten konflikt w kopalnię możliwości. Daję ci 17 zasad. Pokażę, jak je przećwiczyć. Przekonasz się, jak można powiedzieć to samo inaczej, lepiej i... raptem nasze niezadowolenie mija :-)
Już potrafimy spojrzeć na siebie z ciekawością, a wyposażeni w konkretne narzędzia - nie możemy doczekać się chwili ich świadomego użycia.

Książka zwróciła moją uwagę przemyślaną szatą graficzną każdego zdania. Jest inna, ciekawa, warta skonsumowania.

Smacznego!

Rita | 2016-06-29
Przeczytana: 20 maja 2016

Książka to instrukcja opisująca jak prowadzić (trudną) rozmowę: co zrobić w przypadku konfliktów, jak sobie radzić z przeszkodami w komunikacji.
Dla osób, które chcą poprawić swoje zdolności komunikacyjne i (uwaga!) wierzą, że dogadanie się z drugą stroną jest możliwe.

Patsy | 2015-11-10
Przeczytana: 31 października 2015

Konflikty to, dla większości z nas, nieunikniony element dnia, tygodnia, czy miesiąca. Stres, nieporozumienie, niechęć do tematu, czy drugiej osoby, to wszystko zmniejsza naszą zdolność do racjonalnego i zadowalającego obie strony rozstrzygnięcia problemu. Dana Caspersen w swojej książce, w niezwykle przystępny sposób, omawia najbardziej efektywne sposoby rozwiązywania konfliktów. Ciekawa forma idzie w parze z klarowną oraz skondensowaną treścią, co razem daje nam świetny podręcznik codziennego użytku!

Książka ta ma bardzo oryginalny projekt, przywodzący mi na myśl świetnie zedytowaną prezentację, za który odpowiedzialny był Joost Elfferson. Proste połączenie bieli, czerwieni oraz czerni, schludna i przemyślana forma oraz prosta grafika ułatwiająca prezentację treści, to wszystko sprawia, że pozycja ta jest niezwykle przyjemna i klarowna w odbiorze. Także jej format średniej wielkości oraz jakość użytych materiałów, sprawia, że lektura ta jest niezwykle miła dla oka.

W książce...

geena | 2015-10-21
Przeczytana: 21 października 2015

Konflikt większości z nas kojarzy się negatywnie i postrzegany jest jako zagrożenie - zarówno w relacjach zawodowych, jak i osobistych. Późno zauważony lub źle poprowadzony przynosi zazwyczaj więcej strat niż pożytku. Jednak niezgodność poglądów to w rzeczywistości całkiem normalna sytuacja, a nawet można ją twórczo wykorzystać. Oczywiście pod warunkiem nabycia takiej umiejętności, jaką jest sztuka rozwiązywania konfliktów.

W książce "Powiedz to inaczej", napisanej przez zawodową mediatorkę, Danę Caspersen, a zaprojektowanej przez Joosta Elffersa, znalazło się 17 zasad dotyczących właśnie rozwiązywania konfliktów.

Na podstawie tego co znalazło się wśród tych zasad - kluczową kwestią w rozwiązywaniu konfliktów nie jest wbrew pozorom potrzeba zachowania sprawiedliwości czy też potrzeba dostosowania się do istniejących zasad, a okiełznanie towarzyszących im emocji oraz odczucie empatii. Z tego nieocenionego poradnika można dowiedzieć się na przykład:
jak zmienić nastawienie...

| 2015-10-01
Przeczytana: 01 października 2015

W życiu prywatnym jak i zawodowym często stajemy przed sytuacjami, które wymagają od nas odpowiedniego zachowania, umiejętności rozwiązywania konfliktów pokojowo. Wiadomo – kłótnie, negatywne emocje, brak zrozumienia drugiej osoby potrafią wpłynąć destrukcyjnie na samopoczucie i relacje międzyludzkie. Jak zatem poradzić sobie w takich sytuacjach by uniknąć nieporozumień? Jak poradzić sobie z konstruktywną krytyką? Jak konflikt zmienić w dyskusję, która będzie rozwojowa dla obu stron?

Oto przed wami książka, która uczy nas – czytelników – jak nie popaść w niełaskę otoczenia, nie nawiązywać konfliktów. Sięgając po Powiedz to inaczej, byłam sceptycznie nastawiona, pomijając fakt, że całkiem kusząco brzmiał mi opis tej książki w zapowiedzi. Podejrzewam, że ideą tej książki było uderzenie w totalny minimalizm tekstowy. Przejrzystość, mała ilość tekstu o dużym znaczeniu i dużym stopniu zrozumienia dla przeciętnego czytelnika. To działa na plus. Dlatego jeśli interesuje was rozwój...

MsPikuss | 2015-09-30
Przeczytana: 28 września 2015

Konflikty i kłótnie to coś, z czym zmaga się każdy z nas, niezależnie czy ma się lat naście czy dziesiąt. Nikt z nas zapewne ich nie lubi, wszyscy najchętniej byśmy ich unikali, czasami jednak unikniecie konfliktu jest niemożliwe. Jak sobie z tym radzić?

Na rynku wydawniczym pojawiła się książka autorstwa Dany Caspersen pod tytułem „Powiedz to inaczej. 17 zasad rozwiązywania konfliktów”, która ma pomóc nam w trakcie trwania nieporozumień w formie krótkich 17 zasad, które wyjaśniane są strona po stronie.

Co w takim razie mogę powiedzieć o tej książce? Warto czy nie warto? Formuła zredagowania książki sprzyja temu, aby umieszczone w niej zasady i przykłady zachowania łatwiej było zapamiętać. Moim pierwszym skojarzeniem była prezentacja, taka dobrze przygotowana, pozwalającą na zapamiętanie najważniejszego. Nie jest to długi, wlekący się w nieskończoność poradnik, którego czytanie doprowadza nas do depresji i którego nie zamierzamy skończyć. Całość treści, jest bowiem przedstawiona...