Sploty

Okładka książki Sploty Aneta Kozińska
Okładka książki Sploty
Aneta Kozińska Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie Białe Pióro literatura obyczajowa, romans
Wydawnictwo Literackie Białe Pióro
2021-04-12
2021-04-12

Źli chłopcy się nie zmieniają i żadna kobieta nie jest w stanie sprawić, by byli lepsi. Może tylko na jakiś czas uśpić kryjącą się w ukochanym mężczyźnie bestię, jednak pewnego dnia ona i tak się obudzi. I co wtedy?
Robert – samiec alfa, którego prawdziwe oblicze znają tylko wybrani. Jego żonie można pozazdrościć życia w luksusie, ale czy na pewno jest czego?
Rafał – idealny ojciec i mąż, ochroniarz pomagający żonie w prowadzeniu sklepu z bielizną, który ma za sobą mroczną przeszłość. Jak daleko się posunie, aby wreszcie poczuć się kimś?
Bartek – mężczyzna po przejściach, który raz po raz zbiera ciosy od życia. Czy będzie mu dane stworzyć szczęśliwy związek z popadającą w alkoholizm partnerką?
Trzej z pozoru obcy sobie mężczyźni, których losy nieoczekiwanie się ze sobą splatają.

Fabuła ksiazki nie przedstawia histori o pięknej miłości wręcz odwrotnie. Autorka wciela się w rolę facetów i z ich perspektywy przedstawia stosunek do kobiet i związków w których żyją. W książce poznajemy Roberta oraz Rafala bohaterów którzy zaślepieni pogonią za pieniądzem porzucają dobro rodziny za nic mają szacunek dla kobiet, które traktują jak przysłowiową kure domową. Fabuła książki przedstawia nam historię Bartka, którego los nie oszczędza marzy o szczęśliwej rodzinie lecz za każdym razem dokonuje niewłaściwego wyboru. Zakończenie książki pokazuje że pogoń za kasa i kłamstwo może w każdej chwili runąć jak domek z kart o czym przekonali się Robert i Rafał.

Rafał –...

Sploty" to książka opowiadająca historię trzech mężczyzn, tak drogie panie tutaj mamy trzech bohaterów do wyboru 😉Roberta, Rafała i Bartka. Którego wybierzecie?
Każdy z nich jest inny ma swoją historię a połączył ich splot zdarzeń . Robert jest bogatym, wziętym biznesmenem który ma wszystko, żonę, dzieci, piękny dom, firmę która świetnie prosperuje. Wydawałoby się ideał, no ale nie taki krystaliczny z niego facet. Rafał jest ochroniarzem w galerii a razem z żoną prowadzą sklep z bielizną, mają córeczkę, wiedzie im się dobrze ale Rafał ukrywa coś przed żoną, co to może być za mroczna przeszłość którą ukrywa ? Bartek jest taksówkarzem, który ma swoje demony z przeszłości które dopadają go czasami. Co może połączyć trzech tak różnych mężczyzn? Czy ich wspólne spotkanie było przypadkowe, czy może ktoś je zaplanował? Z Robertem i Rafałem jakoś nie polubiliśmy się były takie momenty, że jednemu i drugiemu chciałbym tak przyłożyć, że nawet sobie tego nie wyobrażacie. Historia Bartka najbardziej mnie poruszyła no i poszły chusteczki w ruch, to co on przeszedł aż ściska serce. Czy odnajdzie spokój i szczęście którego tak pragnie? A może los ma dla niego inny plan. Rafał i Robert choć różni mają sporo wspólnego ze sobą obaj uważają, że wszystko im się należy, wszyscy mają robić tak jak oni chcą, tak się zastanawiam który z nich jest gorszy? Jaki splot zdarzeń czeka naszych bohaterów? Czy mu się poddadzą i jakie to będzie miało konsekwencje dla wszystkich? Podobało mi się to jak autorka pokazała żonę Roberta niby taka cicha i spokojna ale kiedy trzeba pokazała pazurki 😈 Książkę czytało się bardzo dobrze autorka tak wykreowała bohaterów jakby byli realni, to co ich spotkało tak naprawdę może spotkać każdego z nas. Nie wiemy jaki splot zdarzeń nas czeka w życiu.
Dodam, że czekam bardzo na kontynuację, bo mam nadzieję, że taka będzie?
Polecam wam bardzo przeczytać tą historię ❤️

🖤🥀 Recenzja 🥀🖤
Tytuł: Sploty
Autor: Aneta Kozińska
Wydawnictwo: Białe pióro

"Jak długo można żyć iluzją, żeby się nie stała rzeczywistością?" – Eileen Putman

Każdy mężczyzna ma dwa oblicza, te drugie zawsze się ujawni, nawet jeśli znajdą anioła, a nie kobietę.

Robert – nieliczni znają go na wylot, a inni zwyczajnie zazdroszczą jego żonie luksusów, w którym żyje, dzięki takiemu mężczyźnie, jak on.

Rafał – ojciec i mąż na medal? No pewnie, przecież pomaga nawet swojej żonie w działalności, a jego mroczna przeszłość, to przecież tylko i wyłącznie przeszłość.

Bartek – styrany po rozterkach życiowych, odnajduje tą jedyną, a mimo kolejnych ciosu od losu, można być przecież szczęśliwym, prawda?

Czy naprawdę mają takie życie? Czy jednak, to zwyczajna iluzja dla otoczenia, aby za kotarą mydlanych baniek jakie tworzą, pokazywać prawdziwe "JA"? Co lub kto, połączy trzy odmienne światy, trzech różnych mężczyzn?

O ty musicie przekonać się sami, sięgając po tą pozycję!

Pozycję, która oczaruje swoją bezpośredniością w relacjach z punktu męskiego, dla których kłamstwa z ich ust, to przecież tylko lekkie przewinięcia.

Autorka połączyła erotyzm z życiowymi problemami, splatając to w jedną, brutalną, acz fascynująco-prawdziwą fabułę, która mogłaby mieć szansę na wydarzenia w rzeczywistości!

Napięcie między świetnie wykreowanymi bohaterami, czy niespodziewanymi przez czytelnika wydarzeniami sprawiają, że książkę pochłania się ekspresowo przygryzając wewnętrzną stronę ust do krwi od nagromadzonych emocji, jakie przyjmujemy wertując kartka, po kartce.

Z czystym sumieniem i gorącą przyjemnością polecam sięgnąć po tą pozycję!

Współpraca z autorką, której dziękuję za zaufanie oraz egzemplarz z podpisem.

#sploty #wydawnictwobiałepióro #booklover #bookstagram #czytamlegalnie #diabolus_einm_legis

🖤🥀 Recenzja 🥀🖤
Tytuł: Sploty
Autor: Aneta Kozińska
Wydawnictwo: Białe pióro

Sploty to książka po którą skusiłyśmy się sięgnąć po zachęcie autorki, której opis wskazuje, że czekała nas nie łatwa, męska lektura. Miałyśmy pewne oczekiwania i nadzieję względem mężczyzn stanowiących główną cześć fabuły. Ale to co wydarzyło się w książkę, było splotem opowieści doskonale ze sobą powiązanych, które popłynęły w różne strony powodując w naszych głowach mętlik i zadumę.

Książka została podzielona na rozdziały zatytowane imionami mężczyzn - Roberta, Bartka i Rafała. Każdy z nich ma swoją własną historie, w której staje się kowalem własnego losu. Od początku czytelnikowi ciężko odnaleźć się w przedstawianych wydarzeniach a przeskoki między elementarnymi historiami bywają zgubne. Natomiast z czasem wszystko nabiera sensu, gdy okazuje się, że mieli okazję się poznać a ich losy się przewijają, w dość przypadkowy ale jednocześnie znaczący sposób. Autorka bardzo dobrze przemyślała calą fabułę, tworząc historie, która smuci, zadziwia i potrafi budzić nawet pewien promyk nadzieji na "lepsze jutro".

Ogromnym plusem dzięki, któremu Sploty stały się z każdą następną stroną ciekawsze był dla nas wątek Roberta. Jego wyrachowana postać, umiejętności manipulacji oraz pewien magnetyzm emanujacy z jego osobowości pomimo że jest naprawdę czarnym charakterem. Odegrał w książce dużą rolę i miał silny wpływ na życie drugiego z naszych bohaterów. Zdecydowanie chęć poznania tajemnic i postępowania tej postaci zaintrygował nas najbardziej.

"Jego życie to gra pozorów i zmienianie masek w zależności od potrzeb. Obecnie najczęściej przywdziewaną maską była ta twardego sukinsyna, który zdobywa wszystko, co chce, nie patrząc na środki czy straty w ludziach, bo na ich miejsce znajdą się następni."

Sploty to mieszany gatunek literacki, który zaliczyły byśmy do dramatu obyczajowego gdzie miłość jest tylko pewnym tłem, iluzją a jednocześnie skrytym marzeniem bogaterów. Nie każdemu z nich będzie dane kochać, nie każdy z tego przywileju skorzysta a inni zostaną nawet tego uczucia pozbawieni. Czytając z pewnością podobnie jak my wielokrotnie nie zgodzicie się z wyborami i postępowaniem naszych męskich postaci bądź ich partnerek. Ale w tej książce zupełnie nie w tym rzecz. Tutaj zostaje przedstawiona nam brutalna prawda życia codziennego, która może przytrafić się przeciętnemu Kowalskiemu. 🙂 Sploty pozostaną w naszej pamięci i jeśli tylko macie ochotę na coś cięższego co opowiada o prawdziwym życiu to szczerze polecamy 🙂

Nie była to łatwa lektura. Na początku w ogóle nie mogłam "wejść" w historię. Im dalej tym lepiej, tak się wciągnęłam, że nie umiałam odłożyć dopóki nie skończyłam. Targały mną różne emocje złość, smutek, żal zabrakło mi jakiejś pozytywnej emocji.
Ta opowieść to życie. Życie pełne kłamstwa manipulacji, agresji, naiwności, rozpusty i alkoholu.To wszystko połączyło bardzo dobrze wykreowanych przez autorkę bohaterów tej historii. Bohaterów, których możesz spotkać na ulicy.
Książka bardzo realna.
Autorka znakomicie pokazała jak życie jest przewrotne. Nie wiadomo z kim i w którym momencie nasze życie jak splot w tkaninie wzajemnie się przeplecie.

Podobno mózg 🧠 mężczyzny 🧔 składa się z szufladek. Każda z nich kryje inną sferę życia, bo każdy temat to odrębna jednostka, niepowiązana z inną. Z kolei mózg 🧠 kobiety👩 to rzekomo totalne przeciwieństwo jego samczego odpowiednika. Graficznie można go przedstawić jako istną plątaninę drutów, kabli, kanałów, przewodów, rynienek, światłowodów i innych splotów … Kobietami rządzą emocje. Kobietom zależy na wszystkim. Kobiety są skomplikowane. A mężczyźni? Niby są prości … jednak my, Zdrowo BooKKnięte, nie zgadzamy się z tym twierdzeniem. Podobny pogląd prezentuje zresztą Aneta Kozińska, która ma za sobą swój literacki debiut. W „Splotach” zabiera czytelników do męskiego świata, mocno skropionego (a właściwie to zalanego) alkoholem 🥃🍸🍷, ociekającego przemocą, kipiącego erotyzmem, zatrutego obłudą, manipulacją i żądzą pieniądza💰.
Na kartach powieści poznajemy trzech przedstawicieli gatunku męskiego.
Robert z pozoru jest przykładnym mężem i ojcem oraz odnoszącym sukcesy biznesmenem. Pod tą wypielęgnowaną skorupą przyodzianą w markowy garnitur, kryje się oszust, wprawny manipulator, sutener i zdrajca nie stroniący od przygodnego seksu. Uosobienie Nietzscheowskiego modelu mężczyzny, który lubi kobiety, bo stanowią one najniebezpieczniejszą zabawę …
Kochający pieniądze i wygody Rafał, założył rodzinę ze względu na nacisk ze strony rodziców. Niczym wybitny aktor, odgrywał przed wszystkimi rolę wzorowej głowy rodziny. Jego „spektakle” były tak wiarygodne, że uśpiły czujność wszystkich wokół, nawet samego Rafała, w końcu kłamstwo powtarzane tysiąc razy, staje się prawdą.
Z kolei z Bartka szydzi los, co rusz podkładając mu kłody pod obolałe od licznych upadków nogi. Ten niczym mityczny bohater bierze wszystko na przysłowiową „klatę”. Kiedy po ogromnej tragedii, poznaje Olę, wydaje się, że w końcu zła passa minęła. Jednak wtedy do akcji wkracza nałóg …
Przypadek sprawia, że losy tych trzech mężczyzn, splatają się ze sobą. Co z tego wyniknie? Czy ktoś sprowadzi Roberta do parteru? Czy Rafał doceni wartość rodziny? Czy Bartek odnajdzie upragnione szczęście?
Aneta Kozińska stworzyła niekonwencjonalną powieść, która potrafi z czytelnika wydobyć całe pokłady emocji🥺😭🤯🤤 i … złoża irytacji😤🤬. Od fascynacji lekkim piórem, ekscytacji doskonałym i wiarygodnym sposobem ukazania motywów działania głównych bohaterów, przez współczucie w odniesieniu do Bartka, który na dobre zagościł w naszym czytelniczym sercu, po irytację, oburzenie i gniew (żeby nie napisać „chęć mordu”) spowodowane zachowaniem Roberta i Rafała. Ci dwaj Panowie są zadufani w sobie i zarozumiali. Każdemu z nich wydaje się, że jest królem świata. A ich zachowanie było tak skandaliczne, że zazwyczaj spokojna Sandra najchętniej wyszarpałaby ich z książkowego świata, żeby się z nimi rozprawić … Autorka celowo uczyniła z Roberta i Rafała głównych bohaterów powieści, aby skłonić czytelnika do refleksji i uczynić go czujnym na tego typu wydarzenia w realnym życiu. Sytuacje opisane w „Splotach” często mają miejsce w naszym otoczeniu. Przemoc, zdrada, manipulacja, nałóg, rozpad rodzin …Czyż nie dzieje się to u naszych krewnych, znajomych, sąsiadów ?
Historia Bartka spowodowała, że serce wrażliwej na ludzkie cierpienie Sandry rozpadło się na milion kawałków a oczy były mocno zaczerwienione od łez. Jeżeli chcecie ją poznać, Zdrowo Bookknięte radzą zabrać się za lekturę po porządnym demakijażu, by uniknąć efektu pandy. Warto też zaopatrzyć się w wagon chusteczek! Wodospad łez gwarantowany.
Niezwykle spójna i wiarygodna jest kreacja bohaterów drugoplanowych. O ich poczynaniach nie będziemy się rozwodzić, by nie zdradzić Wam za wiele z fabuły 😉
Na zakończenie pragniemy Anecie serdecznie podziękować za zaufanie i możliwość zrecenzowania tej nietuzinkowej powieści. Czytając, przeplatające się ze sobą historie Roberta, Rafała i Bartka, aż trudno uwierzyć, że wyszły one spod pióra debiutantki. Gratulujemy nieszablonowego dzieła i czekamy na więcej!

Kiedy Anteta Kozińska zaproponowała mi zrecenzowanie swojej debiutanckiej książki "Sploty" nie wahałam się ani chwili. Opis jest niezwykle zachęcający i da się czuć powiew świeżości. Choć spodziewałam się lekkiej historii- wiecie, opisy czasem są podkoloryzowane, żeby podkręcić atmosferę- to to co dostałam, rozłożyło mnie na łopatki...
Historia Roberta, Rafała i Bartka- mężczyzn których teoretycznie nic ze sobą nie łączy to niezwykle poruszający dramat erotyczny. Przyznam, że dałam sie zaskoczyć, bardzo pozytywnie. Wchodząc w ten niezwykle brutalny, męski świat pełen cynizmu, wyrachowania, walki z samym sobą i swoimi demonami miałam wrażenie, że czytam reportaż. Aż nie chciało mi się wierzyć, że ten niezwykle udany debiut napisała kobieta. I to nie dlatego, że mam coś do dziewczyn 😂😂😂, wręcz przeciwnie. Sama nią jestem, a świat pisarski jest zdominowany przez babeczki. Chodzi o to, że Aneta rewelacyjnie pokazała męski punkt widzenia. Zupełnie jakby posiadała jakieś nadnaturalne zdolności przenikania do umysłu płci przeciwnej. To naprawdę świetna książka i zupełnie nie rozumiem, czemu jest o niej tak cicho. "Sploty" wyraźnie pokazują, że czasem jedno spotkanie może zmienić całe nasze życie, nikt go nie spieprzy tak jak my sami. Warto walczyć o siebie i swoje szczęście, a tchórz zawsze tchórzem zostanie.
To była bardzo mocna przejażdżka w głąb męskiego świata i umysłu.

Gratuluję serdecznie droga autorko świetnego debiutu 💪💪💪
Będę wypatrywać kolejnych twoich książek, bo lekki styl i przystępny język bardzo osłodziły mi smutek, który czułam czytając książkę. Bo jest smutno wiecie? Smutno i przykro, bo wiele takich historii dzieje się w prawdziwym świecie. Zdecydowanie więcej niż powinno.

Bardzo dziękuje za możliwość recenzji

🦄🦄8,5/10🦄🦄

JEDNOROŻEC POLECA 💪🦄💪

Historia Roberta, Rafała i Bartka-...

Dzisiaj przychodzimy do was z książką Anety Kozińskiej pod tytuł „Sploty”.
„Jego demon wziął go w objęcia, niczym ojciec marnotrawnego syna, a ostatnie co zapamiętał to to, że ktoś pomógł mu położyć się do łóżka”
Książka opowiada o trzech mężczyznach : Robercie, Rafale oraz Bartku. Każdy z nich prowadzi oddzielne życie, każdy zmaga się ze swoimi demonami. Panowie nie znają się kompletnie, jednak pewnego dnia każdy z nich w pewien sposób się ze sobą łączy. Robert to znany biznesmen w mieście, jednak pod maską wspaniałego ojca, odpowiedzialnego męża, kryje się okropny człowiek, który wykorzystuje innych by móc być szczęśliwym. Rafał prowadzi z żoną Dominiką sklep z bielizną, jest przykładnym ojcem oraz mężem, niestety również jest to tylko przykrywka i czyha w nim zły demon, który w pewnym momencie daje o sobie znać. Trzeci z mężczyzn to Bartek, chłopak Dominiki, która nadużywa alkoholu, sam również w pewnym złym okresie swojego życia to robił, więc próbuje zwalczyć to u swojej dziewczyny. Każdy z nich ma swoje tajemnice, które wyjdą na światło dzienne. Jeżeli chcecie poznać jakie są to tajemnice i w jaki sposób panów złączy los, to zapraszamy do przeczytania tej książki. A teraz kilka słów od nas.
Książka według nas to wspaniały obraz tego co może siedzieć w naszych głowach, ukazuje wszystkie złe demony tłoczące się i wychodzące w złych chwilach. Jest to plątanina kłamstw, tajemnic i pokus czających się na każdym kroku na nas.
Ciężko nam określić jaki jest to typ książki. Nie jest to książka obyczajowa, gdyż jest po prostu za mocna, na bycie nią. Nie jest również romansem, ponieważ według nas ta historia nie pasuje do romansu. Stwierdziłyśmy zatem, że jest to książka na pograniczu obyczajówki z dużo dozą erotyki, jak również dramatu, który wyłania się w większości stron książki. Dlatego wszystkim zainteresowanym fanom takiego miksu gatunkowego polecamy serdecznie przeczytać ją. Nie jest to przede wszystkim według nas książka dla młodszych czytelników, a nawet powiedziałybyśmy, że dla młodzieży, gdyż znajdują się tam fragmenty przeznaczone nie dla ich uszu.
Powiemy, że książka pochłonęła nas całkowicie i bardzo szybko. Czytało się ją przyjemnie i czasem z wypiekami na policzkach. Autorka z pewnością wie jak podkręcić temperaturę. Czytelnik na stówkę będzie zadowolony. Bardzo podobała nam się również zmiana wątków z tych dobrych na te gorsze. Dodatkowo fajne było to, że co chwilę historię całej trójki mieszały się i poznawaliśmy po trochę każdego bohatera, pani Aneta odsłaniała przed nami karty, odkrywające liczne sekrety.
Fabuła była bardzo wciągająca, wydaje nam się, że było to spowodowane nie tylko odsłanianiem kart, ale tym, że nie była to jedna opowieść lecz trzy, które sprawiły, że chciało się czytać. Język był prosty i książce czytało się łatwo i przyjemnie. Trochę przerastały nas mocne sceny, ale to tylko nasza opinia i wydaje nam się, że bez nich nie było by tak ciekawie, więc w sumie trochę marudzimy. Akcja była dosyć szybka, jak również tempo książki, aż żałujemy, że tak szybko się skończyła. W niej się zawsze coś działo, opowieść nie zwalniała, kładąc nam kolejne kłody pod nogi, które musiałyśmy przełknąć. Powiemy tak po tej książce można poczuć się brudnym, ale bardzo usatysfakcjonowanym. Książka w pełni spełniła nasze oczekiwania.
Bohaterowie mają różne charaktery. Według nas dwóch z nich przechodzi podczas czytania metamorfozy i nie mówimy tu o ubraniach, są to na pewno przemiany charakteru. Jeden z nich jest całkowicie według naszej opinii zepsuty. W sumie autorka pokazała trochę taki stopień zepsucia człowieka jeden maksymalny, drugi średni, a trzeci mniejszy, ale również nie starający się o lepsze jutro. Jak dla nas panowie byli bardzo realistycznie przedstawieni, autorka pokazała ich wady w bardzo dobry sposób.
Klimat książki określiła bym jako zepsuty, brudny, pokazujący zło, pokazujący, że każda nasza decyzja ma konsekwencje z którymi, każdy radzi sobie inaczej, każdy w inny sposób.
Jeżeli więc chcecie przeczytać historię, która wami wstrząśnie, ukaże jacy potrafią być mężczyźni, bądź chcecie poczuć zło świata, to zapraszamy do przeczytania tej interesującej lektury. Miłego dnia.

Dzisiaj przychodzimy do was z książką Anety Kozińskiej pod tytuł „Sploty”.

,,Sploty" to książka, o której się nie zapomina, ukazująca prawdziwe twarze mężczyzn i ich najskrytsze tajemnice, o których my kobiety nie powinnyśmy wiedzieć, a już tym bardziej zagłębiać się w ich dusze, które kryją prawdziwe demony.

Książka przedstawia losy trzech mężczyzn: Roberta, który żyje według własnych zasad. Za dnia idealny mąż i ojciec a noc należy do niego i jego sekretów, o których wiedzą nieliczni.
Rafała, człowieka oddanemu rodzinie, w której miłość jest chlebem powszednim, lecz gdzieś w głębi skrywa swoją prawdziwą naturę i ona dobija się do niego, by móc wyjść z ukrycia.
Bartka, który w życiu przeżył dramat i stara się stanąć na nogi, a jego obecna wybranka, nie ułatwia mu tego. Pragnie stabilizacji, lecz wydaje się to nie do osiągnięcia.

Trzech całkiem sobie obcych mężczyzn a gdzieś w jakimś momencie życia ich ścieżki się krzyżują i to będzie bardzo intensywne spotkanie.

Co połączyło Roberta, Rafała i Bartka? Jaką rolę odgrywają w tym wszystkim kobiety? Czy każdy z nich osiągnie swoje marzenia? Tego Wam nie zdradzę, lecz zapraszam do książki po odpowiedzi.

Opis książki zaintrygował, troszeczkę szokował, a okładka mnie kupiła. Historię tych Panów powinny poznać wszystkie kobiety, by zobaczyć styl myślenia mężczyzn. Autorka przedstawiła losy trzech mężczyzn i to, w jaki sposób to zrobiła, jest dla mnie szokiem. Czytając, wydawało mi się, że słucham zwierzenia mężczyzny to, jakie mają pragnienia, marzenia i czego im brakuje. Czy mi się to podobało? Zdecydowanie tak.
Na brawa zasługuje realizm książki, bo to, co zawarła w niej autorka, może spotkać każdego, a wręcz można powiedzieć, że do końca sami nie jesteśmy w stanie pojąć, iż takie rzeczy mogą się dziać w naszym najbliższym otoczeniu.

W książce mamy dużo o mężczyznach, lecz kim, by oni byli, bez kobiet? Autorka zwróciła uwagę na to, jaką rolę w ich świecie odgrywamy, jesteśmy blisko i zawsze gotowe pomóc, lecz czasami lekceważone, ale to nie zmienia faktu, że zawsze czujemy, gdy coś nam nie gra.

Książka jest przeznaczona dla osób 18+, bo sceny, jakie nam zaserwowała autorka, zdecydowanie można zaliczyć do tych niegrzecznych, jest ostro i bez cenzury szczera prawda, jaką skrywają mężczyźni.

Uważam, że ta książka to lektura dla każdej kobiety, bez różnicy czy to panna, czy mężatka! Powiem tak: dziewczyny czytajcie i to koniecznie!!!! Książka daje do myślenia!!!! Polecam.

Sploty to debiutancką książka Anety Kozińskiej. Opisuje losy trzech mężczyzn:
Robert- samiec alfa, którego prawdziwe oblicze znają tylko wybrani
Rafał - idealny ojciec i mąż, ochroniarz, pomagający żonie w prowadzenie sklepu z bielizną, który ma za sobą mroczna przeszłość
Bartek- mężczyzna po przejściach, który raz po raz zbiera ciosy od życia
Poznajemy ich od podszewk. Z pozoru idealni partnerzy, ale każdy z nich ma dużo za uszami. Na początku nic ich razem nie łączy lecz zbieg okoliczności sprawia, że ich losy się splatają. Pełen ognia i skrywanych namiętności, brutalny świat mężczyzn. Odzierająca że złudzeń historia o ich mrocznej stronie. Bez owijania w bawełnę i bez znieczulenia.
Napewno znacie to uczucie, kiedy trafia do ciebie książka po której ciężko wyrazić jakie emocje czujemy po lekturze. Właśnie przy tej książce było ich tyle, że ciężko je wszystkie wypisać. Złość, przygnębienie, smutek, chęć uduszenia bohaterów😂😂😂 emocja ogromne do samego końca. To lektura, która pokazuje rzeczywistość. Trudne tematy, decyzje, które są poruszane w książce dają dużo do przemyśleć. Brutalne sceny, kłamstwa, zdrady, alkoholizm, przemoc domowa to tylko kilka z nich. Jest tego dużo więcej.
"Tkwiąc w toksycznym związku tak długo, zdążają się przyzwyczaić i uzależnić od oprawcy, broniąc go przy tym"
Prawda jest taka, że właśnie tak jest.
Chylę czoła dla autorki, gdyż książka naprawdę jest dobrze napisana.Nie bała się przedstawić prawdziwego życia w którym poruszane są takie ciężkie tematy. Moje serce rozpadało się na milion kawałków czytając. Niektóre sceny były tak przedstawione realistycznie, że aż przerażało. Czułam się jakbym była tam między nimi i własnymi oczami wszystkie sceny widziała i przeżywała. Każda strona odkrywała powoli historię tych bohaterów przy czym bardzo szybko się ją czytało. Książka napewno zostanie długo w mojej pamięci. Cieszę się, że mogłam ja przeczytać. Polecam wam również i zapoznać się z tą historią ❤️

Sploty to debiutancką książka Anety Kozińskiej. Opisuje losy trzech mężczyzn:
Robert- samiec alfa, którego prawdziwe oblicze znają tylko wybrani
Bartek- mężczyzna po przejściach, który raz po raz zbiera ciosy od życia
Poznajemy ich od podszewk. Z...

• Zakładki
  • Do recenzji - autor/ wydawnictwa