Uśpij astmę

Novae Res
2021-06-15
2021-06-15
9788382193022
astma trening poradnik wysiłek fizyczny trening fizyczny aktywność fizyczna zdrowie

„Jak żyć z astmą, aby nie martwić się o każdy oddech?”

Astma to choroba, która potrafi zmienić codzienność w koszmar – wiem coś o tym, moja siostra zmaga się z tą okrutną chorobą od lat. Brak oddechu, duszności, silny kaszel, w chorym człowieku wzrasta przerażenie, bezradność. Nigdy nie wiadomo, kiedy nastąpi kolejny atak. Jedynym ratunkiem w takiej sytuacji jest szybkie zażycie leku, który rozszerzając oskrzela daje możliwość złapania oddechu.

Czy oprócz leków istnieje jakiś sposób by w miarę normalnie żyć z tą chorobą?

Autorka w bardzo przystępny, ciekawy i rzetelny sposób daje nam cenne informacje o tej chorobie i ukazuje, jak sobie z nią radzić. Z astmy nie da się wyleczyć, ale można ją uśpić i kontrolować ją. Dostajemy porady, które obok stosowanych leków mogą nam w tym pomóc. Przede wszystkim potrzebna jest nasza silna wolna, by zacząć zdrowo żyć, odpowiednia dieta i aktywność fizyczna – mamy dobrze opracowany roczny plan treningu biegowego, przeróżne rady, motywacje. Pani Anna daje nam wskazówki co zrobić by podjąć takie wyzwanie i na stałe wprowadzić je w życie. Chwile słabość – te prędzej czy później każdego dopadną – jak sobie z nimi radzić, nie poddawać się, walczyć o normalność. Bardzo ważne jest pozytywne nastawienie, uśmiech i akceptacja.

Poza faktami, dostajemy odczucia i zmagania się osób, które na astmę chorują od dzieciństwa. Na duży plus zasługują trzy wywiady: z osobą zmagającą się z astmą, trenerem personalnym i fizykoterapeutą. Proste pytania i bardzo szczere odpowiedzi. Na końcu książki zamieszczone zostały tabele, które pozwalają kontrolować nasze postępy aktywności fizycznej.

Bardzo ciekawy, mądry, wręcz pokrzepiający poradnik. Daje nadzieję na normalność i ukazuje, że pomimo choroby można cieszyć się z życia. Książka skierowana jest zarówno do zdrowych jak i zmagających się z astmą czytelników. Bardzo polecam!

„Jak żyć z astmą, aby nie martwić się o każdy oddech?”

Nie godząc się na życie, w którym oddychanie i normalne funkcjonowanie możliwe jest wyłącznie dzięki lekom, wiele osób szuka alternatywnych sposobów kontrolowania astmy. Jako, że od zawsze ta choroba jest obok mnie, bo miałam i mam astmatyków wśród najbliższych, ucieszyłam się z możliwości przeczytania poradnika Anny Szendel pt. "Uśpij astmę"

W bardzo przystępny sposób autorka prowadzi czytelnika przez kolejne części książki pokazując jak wygląda życie z astmą, zamieszczając rozmowy z chorymi i podsuwając propozycje jak to wszystko ogarnąć, jak rozmawiać z lekarzami i co robić, by astmatykowi realnie pomóc. Oprócz leków proponuje zdrowy styl życia - specjalną dietę i aktywność fizyczną - roczny trening biegowy. Daje również praktyczne wskazówki jak się do tego przygotować i jak radzić sobie z chwilami słabości.

Warto tę książkę przeczytać i polecać innym - pomaga zrozumieć jak trudno żyje się z tą chorobą, co czują chorzy, ale przede wszystkim jest niezwykle pokrzepiająca, bo pokazuje, że astmę można oswoić, a przy systematycznym wysiłku cieszyć się lepszym zdrowiem i komfortem życia.

Za egzemplarz serdecznie dziękuję @hey_my_dream 🧡

W bardzo przystępny sposób...

"Uśpij astmę" Anny Szendel to poradnik promujący zdrowy styl życia ze szczególnym uwzględnieniem osób z astmą. Autorka w bardzo przejrzysty sposób wprowadza nas w zagadnienia astmy, której ataków nie da się niestety przewidzieć. Choroba jest przedstawiona również z perspektywy różnych pacjentów: ośmiolatki, siedemnastolatki, dwudziestotrzylatki. Opisują one jak się czuły podczas ataku, jakie testy miały robione. Bardzo przejmujący był dla mnie wywiad, w którym nastolatka opowiada o pierwszym ataku astmy. Jej wymarzony wyjazd z przyjaciółmi do Hiszpanii nie zaczął się fajnie, bo właśnie tam dostała tak silnego ataku, że trafiła do szpitala. To jest przerażające kiedy osoba niczego nieświadoma dostaje takich duszności, które są bardzo niebezpieczne.

W książce możemy poczytać ciekawe wywiady również z trenerem personalnym czy fizjoterapeutą/trenerem medycznym.
Przy tej chorobie oczywiście potrzebny jest lek, który rozszerza oskrzela, ale również aktywność fizyczna, która pomoże troszkę uśpić astmę.

Na koniec książki mamy tabele, w których można zapisywać swoją aktywność fizyczną oraz postępy. I jak walczyć ze zniechęceniem i chwilami słabości.

Zgodnie z definicją " astma to przewlekła choroba zapalna dróg oddechowych". Jednym z jej najbardziej charakterystycznych skutków są nagłe napady duszności, stąd też osoby cierpiące na astmę muszą pamiętać o tym, by mieć ze sobą leki, które pozwolą im "odzyskać" normalny oddech.
Przejdźmy jednak do samej książki. Poza licznymi informacjami na temat astmy, przeczytamy tu również opowieść o osobie, która od dzieciństwa zmagania się z tą chorobą. Myślę, że jest to ciekawy sposób na dzielnie się wiedzą na temat tego schorzenia, gdyż poza " suchymi" faktami zyskujemy świadomość tego, co czuje i z czym musi borykać się astmatyk. W książce przeczytamy także wywiad z osobą, która cierpi na astmę.
Bardzo ważną częścią tej książki są rozdziały poświęcone znaczeniu aktywności fizycznej prowadzenia zdrowego trybu życia podczas walki z astmą. Autorka książki dzieli się gotowym planem rocznego treningu biegowego.
Podaje wiele wskazówek i prezentuje liczne tabelki pozwalające na kontrolowanie rezultatów wynikających z podjętego wysiłku.
Książka w niezwykle przystępny sposób przybliża czytelnikom, z czym wiąże się astma. Osoby zmagające się z tą chorobą mogą dzięki niej zyskać motywację do walki o zdrowie i bardziej komfortowe życie.
Znajdziemy tutaj dawkę konkretnych informacji i porad, jak można radzić sobie z tą chorobą. Jeżeli ktoś zdecyduje się na treningi to od razu ma podane jasne wskazówki od czego zacząć, nie musi błądzić.
Oczywiście książka nie zastąpi wizyt u specjalisty i leków, jednak być może, dzięki skorzystaniu z wiedzy w niej zawartej, życie z astmą stanie się chociaż trochę mniej uciążliwe.
Książka, mimo, że dotyczy zagadnień związanych z przewlekłą chorobą, nie jest przygnębiająca. Niesie pozytywne przesłanie, że skutki astmy da się załagodzić.

Przejdźmy jednak do samej książki. Poza licznymi...

Astma - slowo które słyszy się dość często i większość z nas wie co oznacza. Ale czy na pewno?
"Uśpij astmę" to książka Anny Szendel, która w bardzo przystępny sposób obrazuje nam specyfikę tej dość powszechnej choroby jaką jest astma. Książka ta, nie jest kierowana li tylko do chorych na astmę. Ja jako osoba zdrowa z niekłamaną przyjemnością przeczytałam tę książkę dowiadując się z niej wielu ciekawostek nie tylko o astmie, ale również o zdrowym stylu życia. Aurorka na przykladach opowiada o "przygodach" osób, które muszą się zmagać z tym schorzeniem. Pokazuje, że można z tym żyć normalnie, uprawiać sport i być aktywnym na wielu płaszczyznach. Wywiady z profesjonalistami zamieszczone w jednej z części tej książki, dają wiele wskazówek jak sprawić, by astma, która jest częścią naszego życia nie wpłynęła negatywnie na nasze codzienne funkcjonowanie.
Autorka w tej publikacji duży nacisk kładzie na promocję ruchu. Opisuje, jak ważny jest to aspekt zarówno życia osób zdrowych jak i tych dotkniętych astmą.
Znaczna część książki to notatnik w którym można zapisywać swoje postepy w kierunku zdrowego trybu życia zmieniając je, własnie dzieki ruchowi.
Uważam, że książka ta jest znakomitą publikacją po którą warto sięgnąć. Świetnie wydana i bardzo przystępnie pisana jest znakomitą lekturą dla osob zdrowych, a dla tych którzy na co dzień zmagają się z astmą, będzie pomonym poradnikiem w codziennym życiu.

• Moje :)
  • Przeczytane 2022
  • Inne
  • Od Wydawnictw/Autorów

Dodaj cytat z książki Uśpij astmę