Heksagon szczęścia. Równowaga kluczem do spełnienia

Okładka książki Heksagon szczęścia. Równowaga kluczem do spełnienia Fryderyk Karzełek
Okładka książki Heksagon szczęścia. Równowaga kluczem do spełnienia
Fryderyk Karzełek Wydawnictwo: Onepress, Sensus poradniki
poradniki
Onepress, Sensus
2021-04-14
2021-04-14
Fryderyk Karzełek Heksagon szczęścia Klub555 Motywacja life balance równowaga w życiu

Na mój gust mały kanciarz żyjący głównie z głupoty gawiedzi. Tej z awansu głównie..

Wśród wielu 'takich samych' książek traktujących o rozwoju osobistym "Heksagon Szczęścia" się na swój sposób wyróżnia. Bardzo fajna i przyjemna w czytaniu książka.

Podział aktywności na 6 grup i relacje pomiędzy nimi.

Podział aktywności na 6 grup i relacje pomiędzy nimi.

Ciekawa pozycja, trochę wiedzy z niej wyniosłem. Na plus dużo pytań, które dają do myślenia i podsumowania działów.

Uporządkowuje temat szczęścia w bardzo ciekawy sposób. Zahacza o filozofie i daje dużo do myślenia. Polecam nie czytać "na raz", aby mieć czas na przemyślenie treści.

„Heksagon szczęścia” wyróżnia się spośród wielu poradników tego gatunku przede wszystkim formą zaprezentowania wiedzy. Został on opracowany tak, by aktywnie pracować z poradnikiem, gdyż wiadomym jest, że najlepiej jest uczyć się poprzez ćwiczenia, a tych w książce jest bardzo dużo. Została napisana tak, by można było z nią pracować aktywnie w czasie czytania. Najpierw autor omawia główne zagadnienie danego rozdziału, a następnie skłania do przemyśleń w postaci zadań, ćwiczeń i pytań. W utrwaleniu najważniejszych kwestii pomagają krótkie podsumowania pod nazwą „Zapamiętaj”, w którym w punktach zostało wymienione to, na co należy zwrócić uwagę. Wszelkie tematy zostały przedstawione bardzo przejrzyście i przystępnie, w prostych słowach, podpartych osobistym doświadczeniem autora wraz z przykładami z jego życia.

Cała recenzja: https://ezo-ksiazki.blogspot.com/2021/07/824-heksagon-szczescia.html

Czym jest heksagon szczęścia? Odpowiedź nie jest jednoznaczna dlatego musimy dokładnie przeczytać tą książkę. Według autora Fryderyka Karzełka, przedsiębiorcy i trenera rozwoju osobistego, kluczem do rozwiązania tej zagadki jest balans.

W książce autor porusza 6 obszarów między którymi każdy z nas się porusza. Wymienia: zdrowie, relacje, finanse, pracę zawodową, czas dla siebie oraz rozwój osobisty. Wszystkie te strefy wzajemnie się przenikają i nawet nie zdajemy sobie sprawy jak mocno zależne są od siebie. wzajemna ich relacja jest niekończącym się heksagonem szczęścia.

W książce znajdziemy mnóstwo zadań, przykładów oraz ćwiczeń, poprzez które Karzełek zachęca nas do szczerych rozważań nad swoim życiem. Padają pytania: "Jak się czuję kiedy po pracy przychodzę do domu?" albo "Jakie jest moje samopoczucie w pracy?". Nasze odpowiedzi współtworzą tą książkę uświadamiając nas jak rozumiemy pojęcie szczęścia.

Najlepsza książka rozwojowa, ktora czytalam. Polecam gorąco.

Najlepsza książka rozwojowa, ktora czytalam. Polecam gorąco.

Fryderyk Karzełek i Klub 555 zmieniły moje życie - śmiało mogę to powiedzieć i wcale się tego nie wstydzę. Od ponad roku codziennie o 5:55, bądź później ciągu dnia jestem na spotkaniach klubu. I wiecie co? Kocham to! Nie wyobrażam sobie dnia bez energii jaką daje Fryderyk i inne osoby prowadzące spotkania. Codziennie dostaję dawkę pozytywnej energii i lepiej radzę sobie z problemami, które mnie dotykają.
Dlatego nie mogłam przejść obojętnie obok kolejnej publikacji, która wyszła spod ręki tak wspaniałego człowieka. „Heksagon szczęścia. Równowaga kluczem do spełnienia” to wspaniała książka pozwalająca osiągnąć w życiu balans, bo to właśnie balans jest w życiu najważniejszy. Książka ta pomaga nam osiągnąć w sześciu najważniejszych sferach w życiu człowieka - zdrowiu, relacjach, finansach, pracy zawodowej, czasie dla siebie, rozwoju osobistym.
Książka podzielona jest na 6 rozdziałów z nazwami pochodzącymi właśnie od obszarów wpływających na heksagon szczęścia. Każdy z nich zawiera przydatne wskazówki i skłania do refleksji. Jednak książka ta to nie tylko czysta teoria. Jest to także zbiór praktycznych zadań skłaniających do refleksji. Tak naprawdę dzięki tej książce możemy inaczej spojrzeć na świat i otaczającą nas rzeczywistość. Jedno zdanie szczególnie utkwiło w mojej pamięci - „Życie ludzkie jest wędrówką, której celem jest szczęście.”. Zdecydowanie muszę się z tym zgodzić.

Jeżeli rozwój osobisty jest dla Was ważny, chcecie osiągnąć balans w swoim życiu i poczuć się szczęśliwymi to zdecydowanie sięgnijcie po tę książkę. Jednak niech nie skończy się na samej lekturze. Zawarte w niej wskazówki wdrożcie w życie i osiągnijcie balans.

• Do kupienia
  • Poradnik
  • Poradniki

Fryderyk Karzełek Heksagon szczęścia. Równowaga kluczem do spełnienia Zobacz więcej