Heksagon szczęścia. Równowaga kluczem do spełnienia

Okładka książki Heksagon szczęścia. Równowaga kluczem do spełnienia
Fryderyk Karzełek Wydawnictwo: Onepress, Sensus poradniki
poradniki
Onepress, Sensus
2021-04-14
2021-04-14
Fryderyk Karzełek Heksagon szczęścia Klub555 Motywacja life balance równowaga w życiu

Podział aktywności na 6 grup i relacje pomiędzy nimi.

Podział aktywności na 6 grup i relacje pomiędzy nimi.

Ciekawa pozycja, trochę wiedzy z niej wyniosłem. Na plus dużo pytań, które dają do myślenia i podsumowania działów.

Uporządkowuje temat szczęścia w bardzo ciekawy sposób. Zahacza o filozofie i daje dużo do myślenia. Polecam nie czytać "na raz", aby mieć czas na przemyślenie treści.

„Heksagon szczęścia” wyróżnia się spośród wielu poradników tego gatunku przede wszystkim formą zaprezentowania wiedzy. Został on opracowany tak, by aktywnie pracować z poradnikiem, gdyż wiadomym jest, że najlepiej jest uczyć się poprzez ćwiczenia, a tych w książce jest bardzo dużo. Została napisana tak, by można było z nią pracować aktywnie w czasie czytania. Najpierw autor omawia główne zagadnienie danego rozdziału, a następnie skłania do przemyśleń w postaci zadań, ćwiczeń i pytań. W utrwaleniu najważniejszych kwestii pomagają krótkie podsumowania pod nazwą „Zapamiętaj”, w którym w punktach zostało wymienione to, na co należy zwrócić uwagę. Wszelkie tematy zostały przedstawione bardzo przejrzyście i przystępnie, w prostych słowach, podpartych osobistym doświadczeniem autora wraz z przykładami z jego życia.

Cała recenzja: https://ezo-ksiazki.blogspot.com/2021/07/824-heksagon-szczescia.html

Czym jest heksagon szczęścia? Odpowiedź nie jest jednoznaczna dlatego musimy dokładnie przeczytać tą książkę. Według autora Fryderyka Karzełka, przedsiębiorcy i trenera rozwoju osobistego, kluczem do rozwiązania tej zagadki jest balans.

W książce autor porusza 6 obszarów między którymi każdy z nas się porusza. Wymienia: zdrowie, relacje, finanse, pracę zawodową, czas dla siebie oraz rozwój osobisty. Wszystkie te strefy wzajemnie się przenikają i nawet nie zdajemy sobie sprawy jak mocno zależne są od siebie. wzajemna ich relacja jest niekończącym się heksagonem szczęścia.

W książce znajdziemy mnóstwo zadań, przykładów oraz ćwiczeń, poprzez które Karzełek zachęca nas do szczerych rozważań nad swoim życiem. Padają pytania: "Jak się czuję kiedy po pracy przychodzę do domu?" albo "Jakie jest moje samopoczucie w pracy?". Nasze odpowiedzi współtworzą tą książkę uświadamiając nas jak rozumiemy pojęcie szczęścia.

Najlepsza książka rozwojowa, ktora czytalam. Polecam gorąco.

Najlepsza książka rozwojowa, ktora czytalam. Polecam gorąco.

Fryderyk Karzełek i Klub 555 zmieniły moje życie - śmiało mogę to powiedzieć i wcale się tego nie wstydzę. Od ponad roku codziennie o 5:55, bądź później ciągu dnia jestem na spotkaniach klubu. I wiecie co? Kocham to! Nie wyobrażam sobie dnia bez energii jaką daje Fryderyk i inne osoby prowadzące spotkania. Codziennie dostaję dawkę pozytywnej energii i lepiej radzę sobie z problemami, które mnie dotykają.
Dlatego nie mogłam przejść obojętnie obok kolejnej publikacji, która wyszła spod ręki tak wspaniałego człowieka. „Heksagon szczęścia. Równowaga kluczem do spełnienia” to wspaniała książka pozwalająca osiągnąć w życiu balans, bo to właśnie balans jest w życiu najważniejszy. Książka ta pomaga nam osiągnąć w sześciu najważniejszych sferach w życiu człowieka - zdrowiu, relacjach, finansach, pracy zawodowej, czasie dla siebie, rozwoju osobistym.
Książka podzielona jest na 6 rozdziałów z nazwami pochodzącymi właśnie od obszarów wpływających na heksagon szczęścia. Każdy z nich zawiera przydatne wskazówki i skłania do refleksji. Jednak książka ta to nie tylko czysta teoria. Jest to także zbiór praktycznych zadań skłaniających do refleksji. Tak naprawdę dzięki tej książce możemy inaczej spojrzeć na świat i otaczającą nas rzeczywistość. Jedno zdanie szczególnie utkwiło w mojej pamięci - „Życie ludzkie jest wędrówką, której celem jest szczęście.”. Zdecydowanie muszę się z tym zgodzić.

Jeżeli rozwój osobisty jest dla Was ważny, chcecie osiągnąć balans w swoim życiu i poczuć się szczęśliwymi to zdecydowanie sięgnijcie po tę książkę. Jednak niech nie skończy się na samej lekturze. Zawarte w niej wskazówki wdrożcie w życie i osiągnijcie balans.

Uwielbiam czytać książki rozwojowe. Zawsze wtedy mam przy sobie kolorowe karteczki oraz ołówek, by móc zaznaczać te najważniejsze, najciekawsze fragmenty. Tak było i tym razem – sami możecie zauważyć, że z książki wystają karteczki. Jest to znakiem, że ta pozycja jest rewelacyjna!

Chyba każdy z nas chce być szczęśliwy, prawda? Tak samo jak słowo ‘szczęście’ dla każdej osoby oznacza coś innego. Dla jednych szczęściem będzie dobra praca, dla innych zdrowa rodzina a jeszcze inni stwierdzą, że są szczęśliwi bo ciągle wyjeżdżają gdzieś za granicę.

A czy wiesz, że szczęście można uzyskać poprzez równowagę na różnych płaszczyznach? Właśnie w tej książce mamy wyjaśnienie tego, jak osiągnąć szczęście w szybki sposób. Bardzo fajnie, w prosty sposób mamy opisane różne sytuacje i strefy naszego życia.

Ale zacznijmy od początku. Książka dzieli się na sześć rozdziałów, zwanych obszarami i to właśnie jest Heksagon Szczęścia. Znajdziemy w nich: zdrowie, praca, finanse, relacje, czas dla siebie oraz rozwój osobisty. Każdy z rozdziałów jest dokładnie opisany, w ramkach mamy zaznaczone fragmenty warte zapamiętania.

Autor często podkreśla, że równowaga w tych wszystkich obszarach sprawia, że jesteśmy szczęśliwi. A co za tym idzie – gdy w jednym z obszarów dzieje się coś złego, automatycznie psuje się w kolejnych. I nasz nastrój, nasze spojrzenie na świat, na różne sytuacje zmienia się, najczęściej negatywnie. W książce znajdziemy wiele przykładów z życia Karzełka, które pomogą nam spojrzeć na różne sytuacje troszkę inaczej.

Jest to rewelacyjna książka dla wszystkich, którzy potrzebują poprawić balans w swoim życiu, pragnąc udoskonalić wyżej wymienione obszary w swoim życiu oraz przeżyć je jak najlepiej, by być szczęśliwym w pełni.

Tej książki nie da się opisać, trzeba ją przeczytać osobiście i porady w niej zawarte wdrożyć we własne życie!

#567 - Heksagon szczęścia. Równowaga kluczem do spełnienia - Fryderyk Karzełek - Wydawnictwa Onepress i Wydawnictwo Sensus
#127/52/2021

Książka a 328 stron, swoją premierę miała dnia 14.04.2021 roku i jest to poradnik.

Książka składa się z sześciu ksiąg, odpowiadających wszystkim obszarom heksagonu szczęścia:
I - Zdrowie,
II - Praca,
III - Finanse,
IV - Relacje,
V - Czas dla siebie,
VI - Rozwój osobisty.

Niesamowicie skłania ona do refleksji poprzez zadania do wykonania.

Bardzo podoba mi się forma jej wydania - ważne rzeczy zostały umieszczone w ramkach, lub oznaczone poprzez - Zapamiętaj.

Cytat wart zapamiętania:
"Naprawdę rozwijasz się wtedy, gdy nie masz poczucia komfortu." - T. Harv Eker

Czy wiecie o czym zapomnieli w Waszej szkole ? - Jeśli nie, koniecznie przeczytajcię tą książkę, bo to bardzo ciekawe odkrycie.

"Życie ludzkie jest wędrówką, której celem jest szczęście."

#127/52/2021

I - Zdrowie,
II - Praca,
III - Finanse,
IV - Relacje,
V -...

Nie ma chyba osoby, która nie chciałaby być szczęśliwa. Za szczęściem gonimy całe życie, ale bardzo rzadko szczęśliwi jesteśmy. Raczej bywamy. Tak naprawdę bowiem często trudno jest nam sprecyzować, co tak naprawdę szczęście nam daje i kiedy poczujemy się szczęśliwi. Nie znamy siebie na tyle, by móc nazwać siebie szczęśliwymi, by móc coś zmienić. Szczęście często utożsamiamy ze stanem posiadania, wpadając w pułapkę bez wyjścia. Tymczasem do szczęścia może doprowadzić nas równowaga w różnych sferach naszego życia. Jakich? Jak to szczęście odnaleźć i utrzymać?
Na te pytania odpowiedzi należy szukać w książce „Heksagon szczęścia. Równowaga kluczem do spełnienia”, autorstwa Fryderyka Karzełka, twórcy Klubu 55, przedsiębiorcy i trenera. Ten poradnik to nie tylko sposób na odnalezienie klucza do szczęścia, ale też impuls do jego użycia i do pracy nad sobą. Im cięższej, tym bardziej efektywnej, służącej samopoznaniu i określeniu źródeł szczęścia, a także znalezieniu balansu w naszym życiu. To książka nie tylko dla tych osób, które dotychczas bezskutecznie poszukiwały szczęścia. Jest to bowiem pozycja dla wszystkich, również tych, którzy szczęśliwi bywają, a także tych, którzy za szczęśliwych się uważają, ale to szczęście jest przesłonięte strachem przed tego szczęścia utratą.
Książka składa się z sześciu Ksiąg odpowiadających obszarom Heksagonu Szczęścia (Zdrowie, Praca, Finanse, Relacje, Czas dla siebie, Rozwój osobisty). Ta „magiczna szóstka” – jak ją nazywa Karzełek – to podpowiedź, a jednocześnie zobowiązanie do tego, by dbać o te wszystkie obszary, bowiem zwykle jeden zaniedbany obszar pociąga za sobą kłopoty w kolejnych. Autor podkreśla również, że życie w harmonii polega na nieustannym rozwijaniu wszystkich obszarów, zaś każdy z nich jest tak samo ważny. Oczywiście, nawet praca nad tymi obszarami nie oznacza, że nie dopadnie nas kryzys. Jednak nawet złe rzeczy dzieją się po coś, o czym zresztą Karzełek pisze przywołując przykłady z własnego życia. Zauważa, że „kryzys pozwala nam moralnie wzmocnić się wewnętrznie”, ważne jest jednak, by zbudować sobie pewne zaplecze na wypadek problemów i kryzysów.
Po obszernej części przybliżającej ideę Heksagonu Szczęścia, historię samego autora, poruszającej również kwestię rozwiązywania problemów, zajmiemy się kolejno obszarami w naszym życiu. Autor radzi, by książki nie czytać w kolejności, nie traktować jak innych pozycji wydawniczych, ja jednak proponuję – przynajmniej pierwszy raz – zapoznać się z tekstem w tradycyjny sposób, ewentualnie zmieniając kolejność Ksiąg. Poradnik ma bowiem układ, który sprawa, że nie tylko przyjmujemy fenomen Heksagonu jako pewnik, ale też zaczynamy go rozumieć i dostrzegamy wpływ działań w każdej ze sfer na nasze życie.
W Księdze poświęconej zdrowiu nie tylko dowiemy się, kim był Eskulap czy poznamy definicję zdrowia, ale i poddamy refleksji swoje zdrowie. Stać to się może wstępem do zaprojektowania działań w tym obszarze na najbliższe lata, a obejmować będą cały szereg aktywności, od zdrowych i pysznych potrawa poprzez dbałość o sen, aż po kalendarz badań profilaktycznych. Dzięki Księdze poświęconej zagadnieniu pracy zrozumiemy filozoficzny jej sens, określimy swoje zainteresowania według teorii Hollanda, poznamy skuteczne metody planowania kariery zawodowej oraz zaplanujemy swoją, zajmiemy się również zagadnieniem work-life balans. Trzecia Księga związana jest z Finansami, a z jej pomocą poznamy m.in. 10 kroków do finansowej stabilności oraz 4 etapy zarabiania pieniędzy. Autor przekona nas również do spisywania swoich pomysłów, zdradzi nam również … jak skutecznie zarabiać i zachęci do uporządkowania wiedzy na temat inwestowania.
Księga IV poświęcona została Relacjom, a dzięki niej wyznaczymy swoje role życiowe, nauczymy się stosować zasadę win-win i poddamy refleksji swoje obecne i wymarzone relacje. Dzięki temu nie będziemy się zawsze upierać przy swojej racji, nauczymy się również przyjmować feedback. Księga V pozwoli nam zadbać o czas dla siebie i uświadomi nam, czym jest zdrowy egoizm. Dowiemy się z niej m.in. które hobby mogą wspomagać naszą karierę, a także jak skutecznie zarządzać swoją energią życiową. Informacje zawarte w Księdze VI pozwolą zadbać lepiej o rozwój osobisty, dzięki któremu zrozumiemy, czym jest szczęście.
Książka Fryderyka Karzełka, w przystępny sposób prezentująca gotową receptę na szczęście, pełna sposobów ułatwiających nam działanie, to impuls, który może realnie wpłynąć na poprawę jakości naszego życia. Pod warunkiem oczywiście, że poddamy każdą ze sfer refleksji i … zaczniemy działać.

Dodaj cytat z książki Heksagon szczęścia. Równowaga kluczem do spełnienia