Pan Pies i panika królika

Ewa Borówka
Pies Pan Pies literatura dziecięca Królik bohater zwierzęcy

Bardzo fajna i przyjemna seria. Polecam z całego serca

Bardzo fajna i przyjemna seria. Polecam z całego serca

Ciekawa i zabawna książka, której bohaterem jest bezpański pies. Odważny, pomocny, czyli taki, którego polubią dzieci. Pan Pies (bo tak nazywa się główny bohater) pomaga Mamie Królicy, która została schwytana w klatkę przez człowieka, a jej dzieci zostały bez opieki. Dodatkowo mamy tu mały wątek detektywistyczny, ponieważ króliki złapane przez ludzi znikają za płotem. A o co z tym płotem chodzi, to już nie będę zdradzać ;) Książka nadaje się także do smaodzielnego czytania przez dzieci.

Kocham psy i uważam, że to naprawdę, serio, na sto procent NAJLEPSI PRZYJACIELE CZŁOWIEKA... wierniejsi od CZŁOWIEKA, bo bezinteresowni... to znaczy nie zupełnie bezinteresowni - pragną tylko odrobiny miłości. Każda książka, czy to dla dzieci, czy dla dorosłych, która ma psa za bohatera - jest mi miła.
"PAN PIES i panika królika", to pierwszy tom serii PAN PIES i jest to bardzo miła, ciepła opowieść o pewnym kundlu o wielkim sercu. W tym tomie nasz bohater pomaga królikom i nie zamierza się poddać póki sprawa pomyślnie się nie skończy.
Ben Fogle napisał to prostym językiem, litery są duże i dziecko samo może sobie czytać tę historię... ale może też jej słuchać. Ja uważam, że wspomnienie czytającego rodzica zostaje na zawsze w serduszku naszej pociechy, warto więc te parę chwil na czytanie poświęcić. Jest to jednak - jak już zauważyłam - idealna pozycja dla dzieci, które uczą się płynnego czytania i mogą czytać PANA PSA na głos. To też tworzenie wspomnień.
Sam autor jest bardzo ciekawą osobą. Wiele w życiu wdział, wiele przygód przeżył i kocha króliki - naprawdę je uwielbia, a jego osobista historia znajduje się na końcu tej uroczej książeczki.
Muszę też napisać o ilustracjach, które bardzo mi się podobają. Nikolas Ilic ma świetny styl, kreska przyjemna i PAN PIES ze zgrają królików wyglądają rewelacyjnie. Polecam, bo i książeczka tania, lekka, nieskomplikowana, a daje radość.

PAN PIES od zadań specjalnych
6/10
tom 1
seria PAN PIES
Wydawnictwo Wilga

"PAN PIES i panika królika", to pierwszy tom serii PAN PIES i jest to...

Jest to pełna humoru książka dla młodszych czytelników o bardzo przyjaznym i pomocnym Panu Psie
Ten mądry i dzielny psiak musi się niespodziewanie zająć małymi dzikimi królikami, których mama, na oczach naszego bohatera, zostaje złapana i wyniesiona za Wielki Nowy Płot. Młode, zaledwie dwutygodniowe króliki nie są w stanie same przetrwać.
Czy Pan Pies podoła zadaniu? Czy odnajdzie Mamę Królicę?

Książka jest świetną propozycją dla młodszych czytelników, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z samodzielnym czytaniem (choć niektóre słowa mogą im jeszcze sprawić trudność 😉). Dodatkowo powieść uczy empatii i troski o zwierzęta.

Zdanie córki:
"To ciekawa i zabawna książka, w której dużo się dzieje. Z chęcią bym przeczytała coś jeszcze o Panu Psie"

Czy Pan Pies podoła zadaniu? Czy...

• Z Martą
  • Alonka do kupienia 6+