Pan Pies i wyskoki foki

Wilga
2021-01-01
2021-01-01
pies

"Pan Pies i wyskoki foki" to druga część przygód o głodnym przygód i niosącym pomoc potrzebującym zwierzętom Panie Psie.

Tym razem nasz bohater znajduje się nad morzem gdzie zaginęła ulubienica miejscowych i turystów - foka Ditzy.

***

Lubię książki, które niosą za sobą przesłanie i mają walory edukacyjne. Takie właśnie są przygody Pana Psa. Przemycają one wiedzę z zakresu ekologii i ochrony przyrody, ucząc czytelników jak ważna jest troska o środowisko i zwierzęta, jak człowiek wpływa na ich naturalne habitaty oraz wskazując zagrożenie, jakie niosą za sobą śmieci.

To fajna i przyjemna seria❤️

Nie wahając się ani chwili wyrusza on na wyprawę poszukiwawczo - ratunkową, gdzie czekają go przygody, niebezpieczenstwa i... nowe znajomości...

Pan Pies dał się zaopiekować rybakom i dlatego też na początku tej historii płynie kutrem. Cała sytuacja bardzo przypadła do psiego gustu. Pewna foka pływająca obok kutra wspomina coś o zaginięciu niejakiej Ditzy, jednak gdy ten chce zadać jakiekolwiek pytanie, ta nurkuje pod wodę. Nagle pies zauważa ptaka, który próbuje zjeść kawałek plastikowej torebki. Szybko rusza mu na pomoc i ratuje małe stworzenie. Od mamy uratowanego głuptaka dowiaduje się, że zaginiona Ditzy to ulubienica pobliskich mieszkańców, zarówno ludzi, jak i zwierząt. Wszyscy tęsknią za zaginionym zwierzakiem. Pan Pies postanawia odnaleźć zgubę.
Czy odnajdzie fokę?
_______________________
Razem z Oliwką lubimy przygody sympatycznego i bardzo pomocnego Pana Psa. Zwierzątko jest tak uparte i dzielne, że nie cofnie się przed niczym, aby ratować innych. Książka jest napisana prostym językiem, więc można bardzo łatwo wciągnąć dziecko w tę cudowną historię. Odnajdziecie w niej świetne wartości takie, jak między innymi pomoc potrzebującym. Pojawia się tam wzmianka o zanieczyszczonych plażach, oraz o tym, co się z tym wiąże... Fajna i ciekawa pozycja do wspólnego czytania. Starsze dzieci na pewno będą zachwycone, mogąc ją czytać samodzielnie.
Na początku książeczki pojawia się mapka obrazująca miasteczko oraz jego bliską okolicę. Wewnątrz odnajdziecie cudowne ilustracje, które pomogą młodym czytelnikom zobrazować historię.
Polecamy!

Ta historia to pełna życzliwości, uczynności i przyjaźni opowieść o wyjątkowym psie. Pan Pies jest bowiem jedyny w swoim rodzaju. Ten kochający przygody zwierzak, nie ma jednego domu. Pozwala się natomiast od czasu do czasu przygarniać jakiemuś człowiekowi.

W drugiej części, tym człowiekiem jest szyper na kutrze. Dzięki tej znajomości Pan Pies może doświadczać uroków żeglugi, którą uwielbia. Kiedy jednak, w pewnym porcie dowiaduje się o zaginięciu foki Ditzy, od razu wyrusza w misję ratunkową.

Świetna jest ta seria. Pełna pozytywnych odczuć, przygód i zabawnych sytuacji. A dodatkowo, zwraca uwagę na tematy związane z ekologią. Mamy tutaj bowiem problem z plastikowymi śmieciami, które stwarzają zagrożenie dla morskich zwierząt.

Książka sprawdzi się znakomicie, jako lektura do samodzielnego czytania, dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym.
Ja bardzo polecam obie części 😉

Druga część przygód Pana Psa przypadła moim dzieciom do gustu.
Tym razem główny bohater próbował rozwikłać zagadkę tajemniczego zniknięcia foki, pojawił się też mały wątek ekologiczny co w książkach dla dzieci jest oczywiście na plus.
Było zabawnie, ciekawie, czyli to co lubią dzieci.

Druga część przygód Pana Psa przypadła moim dzieciom do gustu.
Było zabawnie, ciekawie, czyli to co lubią dzieci.

Drugi tom przygód PANA PSA, czyli bohatera, którego się kocha! "PAN PIES i wyskoki foki", to przemiła, prosta, lekka opowieść o pomaganiu. Nasz kundel obieżyświat tym razem poznaje fokę Lulu, która szuka swojej koleżanki Ditzy, która przepadła i za którą wszyscy tęsknią, bo jest wielką atrakcją w nadmorskim miasteczku. Czy PANU PSU uda się odnaleźć zgubę?
Cenię tę książeczką - podobnie jak tom pierwszy - nie tylko za ciepło i poczciwą prostotę, ale również za wartość edukacyjną. W tej części mamy przybliżony problem plastiku w rzekach, morzach, oceanach. Jest to bardzo poważny problem i ważne, by młode pokolenie od maleńkości wiedziało, że o Ziemię trzeba dbać.
Język jest jasny, zdania proste, świetna lektura do samodzielnego czytania, ale oczywiście z maluchem rodzic czytać też może. Duże litery, a fabuła bez metafor, ukrytych znaczeń. Rodzice, którzy czasem się obawiają, że książka może nieść jakieś niepokojące, ukryte przesłania tutaj śmiało mogą polecać dzieciom. To poczciwa opowieść i bardzo poczciwy główny bohater.
Autor Ben Fogle ma niezwykły życiorys, pływał z krokodylami, zdobył Mount Everest i oczywiście wiemy, że kocha psy... króliki i foki. Czekam na następne tomy!
Warto też zwrócić uwagę na ilustracje Nikolasa Ilic'a, którego styl świetnie oddaje "uroczość" całości. Bardzo lubię jego przedstawienie PANA PSA. Idealnie odzwierciedla charakter tego przecudownego, pomocnego psa o wielkim sercu. Książeczki te są tanie, wydane ładnie, okładka tekturowa, lekka, świetna dla dziecka... a tytuły - brawo dla tłumaczki Ewy Borówki, która ze swadą przełożyła i treść i tytuły.

oj foczko - Ty piękne i ciekawskie stworzonko
6/10