Pan Pies i jeżyk Perzyk

Wilga
2021-01-01
2021-01-01
9788328092006

Lubię książki dla dzieci, w których głównymi bohaterami są zwierzęta. Też tak macie? Za każdym razem jestem zachwycona tym jak autorzy potrafią przekazać ważne wartości poprzez postępowanie tych małych czworonogów.

To nasze pierwsze spotkanie z przygodami Pana Psa i powiem szczerze, że jak na ksiażeczke dla dzieci była ona naprawdę ciekawa. Napisana prostym i zrozumiałym językiem, co z pewnością stanowi dobrą pozycję na początek przygody z czytaniem. Do tego duża czcionka, okraszona ładnymi ilustracjami, z pewnością zachęci niejednego młodego czytelnika, do poznania historii tego dobrego i odważnego psa.

"Pan Pies to niezwykły pies! Zawsze uprzejmy, zawsze dzielny, zawsze gotowy do pomocy!"

"Pan Pies i Jeżyk Perzyk" to już trzecia część serii stworzonej przez Bena Fogle'a. Nasz główny bohater - Pies, dociera do skalistych wybrzeży pewnej wyspy. Na miejscu okazuje się, że mieszkają na niej jeże, które nie są tam mile widziane. Muszą się ukrywać, bowiem ich tropem podążają psy myśliwskie. Na szczęście Pan Pies jest zawsze skory do pomocy i postanawia pomóc Jeżykowi Perzykowi w ucieczce, jednocześnie samemu narażając się na gniew innych czworonogów. Czy uda im się uciec przed niebezpieczeństwem? I dlaczego na tej wyspie, obecność jeżów jest tak bardzo niepożądana?

Jest to historia, która oprócz ciekawej fabuły, ma w sobie też wątek edukacyjny. Dowiadujemy się co nieco o jeżach, o ochronie środowiska, oraz tego, dlaczego niektóre gatunki zwierząt są zagrożone wyginięciem. Dodatkowo autor w świetny sposób pokazuje, czym tak naprawdę jej bezwarunkowa pomoc, co jest naprawdę ważną wartością, którą warto przekazywać naszym dzieciom już od najmłodszych lat.

Książka dedykowana dla dzieci w wieku 6-8 lat.

W tomie 3 Pan Pies wybrał się „na gapę” promem na wyspę Evan w Szwecji. Po przybyciu na miejsce odkrył, że w niebezpieczeństwie są jeże, które na niej żyją. Postanowił znaleźć je i im pomóc. Natknął się na jeża o imieniu Perzyk. Pan Pies postanowił go uratować, przed psami gończymi i polowaniem, które zorganizowała pewna zła kobieta. Zdecydował on odszukać Lizzi, bo czuł, że tylko ona jest im w stanie pomóc. Czy bohater ma dobrego nosa do ludzi? Dlaczego człowiek chce się pozbyć z wyspy jeży?

Bohater, to inteligentne zwierzątko, które jest bezinteresowne i otwarte na udzielanie pomocy innym. Ratowanie jeża, nie jest łatwe, bo kolce kłują, pies nie ma rąk i do tego na karku czuć oddech groźnych psów. Jednak to nie zraża Pana Psa, który jest odważny, pomysłowy i potrafi wyjść cało z każdej opresji.
Historia ma wartką akcję, ciekawą fabułę i element edukacyjny. Uczy ona, że należy pomagać słabszym, a także tego, że każde zwierzę ma swoje miejsce na ziemi i człowiek nie powinien tego zmieniać. Pokazuje, że należy w konflikcie poznać zdanie obu stron i znaleźć zadawalające dla wszystkich rozwiązanie.
Do tego duża czcionka, która jest idealna dla młodego czytelnika. Cóż można chcieć więcej. Oczywiście, że polecam.

Znacie przygody Pana Psa? To już trzeci tom o tym wysoce przyjaznym i kulturalnym psiaku.

Tym razem Pan Pies trafia na Wyspę Evans, której mieszkańcy walczą ze zbyt dużą ilością jeży, które zakłócają ekosystem i zagrażają niektórym gatunkom rzadkiego ptactwa.

Jedni dokładają starań, by humanitarnie wyłapać zwierzątka i bezpiecznie przetransportować je na stały ląd. Inni jednak skupiają się na brutalnych polowaniach.

I w środku tego wszystkiego niespodziewanie pojawia się Pan Pies, który próbuje ocalić jeżyka Perzyka przed psami gończymi.

Czy uda mu się wykonać tę misję oraz ostrzec inne jeże? Czy mieszkańcy wyspy wypracują porozumienie, które zadowoli wszystkich i oszczędzi życie jeży? Tego wszystkiego dowiecie się czytając książkę Fogle'a.

***

Lubię, gdy książki niosą za sobą coś więcej niż tylko przyjemną historię. Seria o Panu Psie właśnie taka jest. Poza ciekawymi przygodami zwierzęcych bohaterów, skupia się także na przemyceniu wiedzy z zakresu ekologii i ochrony przyrody, zwierząt.

Każdy tom porusza jakąś kwestie w tym zakresie i między wierszami tłumaczy znaczenie równowagi biologicznej oraz cenę jaką płacimy kiedy zostaje ona zakłócona.

To bardzo cenna wiedza, podawana w przyjemny i niemalże bezwiedny dla czytelnika sposób.

Bardzo polecam!

Tym Pan Pies trafił tym razem na wyspę Evan, na której szybko odkrywa, że toczy się tam spór o… jeże. Jedna z kobiet wyłapuje je i wywozi z wyspy, natomiast druga urządza na nie polowania razem ze sforą psów. Pytanie tylko dlaczego?

Pan Pies szybko postanawia pomóc napotkanemu jeżykowi, tym samym decydując się po, której stronie staje w tym sporze. Ratowanie jeża nie należy do łatwych zadań, bo kolczasty pancerz potrafi boleśnie ukłuć, ale Pan Pies to dzielne i odważne psisko, które potrafi wyjść cało z niejednej opresji.

Wartka akcja, humor i ciekawa opowieść z pewnością spotkają się z sympatią młodych czytelników.

Książka nadaje się do samodzielnego czytania z uwagi na większą czcionkę. Całość uzupełniają proste, czarno białe ilustracje.

Lubicie jeże? Słyszeliście kiedyś ich tupot ciemną nocą? 🦔
W trzecim tomie przygód wyjątkowo mądrego i żądnego przygód Pana Psa spotkamy też kilka jeży, które mają swój dom na pewnej wyspie.
Pan Pies trafia tam podróżując na gapę na promie i tuż po przybyciu dowiaduje się, że ludzie muszą się pozbyć wszystkich jeży z wyspy 😱
Dwie mieszkanki wyspy mają odmienne zdanie na temat tego w jaki sposób to zrobić: pani Maitland jest zwolenniczką pozbycia się jeży za pomocą psów gończych i polowania, natomiast Lizzy chce wszystkie jeże złapać i przewieźć na stały ląd tak, by nic im się nie stało.
Pan Pies (jak można się domyślić) zgadza się z bardziej humanitarnym wyjściem i w momencie, gdy spotyka na swej drodze jeżyka Perzyka, zrobi wszystko, by pomóc mu uciec przed tropiącymi go psami. Wkrótce dowiaduje się także dlaczego jeże powinny zniknąć z tej wyspy...
Jak zwykle seria o Panu Psie dostarczyła mi i córce dużo rozrywki. Zabawa słowna wywołała śmiech, a problem ochrony środowiska był dodatkowym atutem tej powieści.
Uwielbiamy Pana Psa i liczymy na kolejne tomy o jego przygodach ☺️

Lubicie jeże? Słyszeliście kiedyś ich tupot ciemną nocą? 🦔
Dwie mieszkanki wyspy mają odmienne zdanie na...

Pan pies to seria książek z przygodami dla dzieci. To już nasze trzecie spotkanie z tym milusińskim. To wspaniałala historia dla najmłodszych. Idealna do nauki samodzielnego czytania. Czcionka jest duża, a czarno-białe ilustracje przyciągają wzrok.

"Pan pies i Jeżyk Perzyk" to historia i psie, który wyrusza w podróż do Szwecji, a dokładniej na Wyspę Evans. I napotyka problem do rozwiązania. Jego nowy znajomy jeż Perzyk  wpadnie w tarapaty i będzie problem do rozwiązania. Ludzie na wyspie walczą ze zbyt duża ilością jeży. Nie zawsze w miły sposób.

Poznajcie psa, który zawsze. W miły i uprzejmy sposób podchodzi do problemu. Przemyca wiedzę z różnych dziedzin ekologi i ekosystemu, ochrony przyrody. Są to mądre bajki, czyli takie jak lubię. Dzieci mogą wiele z nich wyciągnąć. Więc jeśli szukacie książek pełnych wiedzy, to już wiecie, po jaką serię sięgnąć.

Czy Pies stanie na wysokości zadania i obroni jeże przed psami gończymi? Jak rozwiąże się sytuacja?

Pan Pies udaje się promem na jedną z wysp w Szwecji. Niestety niedane mu będzie zaznać odpoczynku w ciszy i spokoju. Jeszcze dobrze nie zszedł na ląd, a jest świadkiem sporu dwóch kobiet. Nie jest to prosta i niewinna sprzeczka, chodzi o jeże i ich bezpieczeństwo. Co się dzieje? Jak zareaguje Pan Pies? Czy uda mu załagodzić konflikt?

To nasze trzecie spotkanie z Panem Psem i po raz trzeci dzieci doskonale się bawiły podczas czytania o jego przygodach. Historia była ciekawa i wciągająca a przy tym pełna przygód i momentami dość zabawna.

W książce znajdziemy ciekawe, czarno – białe ilustracje, które przyciągają wzrok i zachęcają do poznania treści.

Głównym bohaterem w książce jest Pan Pies. To postać ciekawa, uprzejma, bezinteresowna. Pomaga innym, kiedy są w potrzebie i zdecydowanie jest bardzo odważny.

„Pan Pies i jeżyk Perzyk” to ciekawa, pełna przygód książka, którą z przyjemność polecamy.

Recenzja pojawiła się również na moim blogu - https://anka8661.blogspot.com/2022/02/wydawnictwo-wilga-ksiazka-pt-pan-pies-i.html

To nasze trzecie spotkanie z Panem Psem...

Chyba mogę napisać, że jestem fanką PANA PSA. To już moje trzecie spotkanie i uważam, że jest to jeden z najbardziej uroczych, poczciwych bohaterów w książeczkach dla dzieci. Jest tu humor, jest przygoda i jest wartość edukacyjna. Bardzo mądra opowieść o pomaganiu, która będzie idealna dla maluchów, które rozpoczynają swoją przygodę z czytaniem.
W tej serii podoba mi się praktycznie wszystko. Język jest prosty i zrozumiały dla młodego odbiorcy, bardzo dobrze się to czyta. Postaci są do kochania, w mig nawiązuje się więź ze światem przedstawionym. Wydanie też jest świetne, lekkie, przyjazne i barwne - a książeczki są naprawdę tanie.
I oczywiście ILUSTRACJR Nikolasa Ilica, kóry słowom Bena Fogle pozwolił żyć. Świetnie zilustrował PANA PSA, poczciwinę z wielkim nosem i duszą tułaczą. Przeglądanie tej książki jest miłe i dla dużego i dla małego.
Pamiętajcie jednak o wartości edukacyjnej - w tomie trzecim mowa będzie o jerzyku... a ja kocham jeże! Więc miło będzie, jak i wy pokochacie. Naprawdę urocza seria, taka - jak już pisałam, ale to słowo najbardziej mi tu pasuje - poczciwa.

PAN PIES kochany jest
6/10
tom 3
PAN PIES
Wydawnictwo Wilga

W tej serii podoba mi się...

• Współpraca
  • Z Martą