rozwińzwiń

Czy powrót wypartego? Psychoanaliza i dziedzictwo totalitaryzmów

Średnia ocen

6,7 6,7 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Okładka książki Jak Feniks z popiołów? O odradzaniu się psychoanalizy w powojennej i dzisiejszej Polsce Ewa Kobylińska-Dehe, Katarzyna Prot-Klinger
Ocena 0,0
Jak Feniks z p... Ewa Kobylińska-Dehe...

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
6,7 / 10
3 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
178
65

Na półkach:

Książka jest świetnie przemyślana i zawiera dobre teksty. Wszystkie są wciągające i interesujące (nawet te które myślałem że nie będą),w związku z czym pozycję czyta się bardzo szybko. W sumie po raz pierwszy zdałem sobie sprawę z tego że mogłem przeczytać książkę za szybko i powinienem powrócić do co istotniejszych artykułów. Teksty zawierają zarówno opisy przypadków pracy z pacjentami, jak i bardziej teoretyczne rozważania o społeczeństwach i procesach. Mamy ogólne rozważania w oparciu o przemyślenie zależności między oświeceniem a psychoanalizą, pytanie czy można przepracować holocaust, analizę skrajnie prawicowego populizmu w Niemczech, Polsce (jest psychoanalityczna analiza "Nowego autorytaryzmu" Gduli i mieszkańców Miastka),czy Litwie, pytanie o możliwość pozostania neutralnym jako psychoanalityk w emocjonalnej, politycznej rzeczywistości. Dużym plusem było dla mnie to że autorzy pochodzili z różnych krajów (Polska, Niemcy, Litwa, Rosja) i przedstawili jak proces odradzania się totalitaryzmu czy zmagań z Zagładą wygląda u nich, w różnych środowiskach. Pokazane są zarówno indywidualne emocje, jak i te grupowe. Widzimy jak powrót wypartego wygląda z perspektywy psychoanalitycznej. Jednocześnie język jest jasny, nie ma problemu ze zrozumieniem książki. Momentami tylko miałem wrażenie że niektóre z wniosków nie są odkrywcze i tego rodzaju rzeczy już powiedziano, ale myślę że wszystkie mogą być pomocne jako podstawa do dalszych badań czy terapii. W każdym razie zadane w książce pytania wydają się być odpowiednie i sięgają istoty rzeczy. Więc chyba to co mógłbym zalecić to powrócić do interesujących nas tekstów raz jeszcze po przeczytaniu książki, by pełniej zrozumieć ich wymowę.

Książka jest świetnie przemyślana i zawiera dobre teksty. Wszystkie są wciągające i interesujące (nawet te które myślałem że nie będą),w związku z czym pozycję czyta się bardzo szybko. W sumie po raz pierwszy zdałem sobie sprawę z tego że mogłem przeczytać książkę za szybko i powinienem powrócić do co istotniejszych artykułów. Teksty zawierają zarówno opisy przypadków...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Przeczytane
    3
  • Chcę przeczytać
    3
  • ✍ Praca magisterska
    1
  • 52 książki 2021
    1
  • 📌 Temat: Psychologia / Socjologia
    1
  • 🐝 Lektury - Studia
    1
  • Socjologia, filozofia, nauka, kultura
    1
  • 2022
    1
  • 📚 Posiadam - E-booki
    1
  • • 🎓 Literatura naukowa / popularnonaukowa
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Czy powrót wypartego? Psychoanaliza i dziedzictwo totalitaryzmów


Podobne książki

Przeczytaj także