Psychoanaliza w cieniu wojny i zagłady

Ewa Kobylińska-Dehe Wydawnictwo: Universitas Seria: Dzieje psychoanalizy w Polsce nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Universitas
psychoanaliza II wojna światowa zagłada
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Dzieje psychoanalizy w Polsce
psychoanaliza II wojna światowa zagłada

Przedstawienie nieopowiedzianych dziejów polsko-żydowskich psychoanalityków, pacjentów szpitali psychiatrycznych czy wreszcie szersze ujęcie Zagłady właśnie w perspektywie psychoanalitycznej to efekt wspólnego, polsko-niemieckiego projektu badawczego.

Jest toklasyczna praca naukowa, zawierająca szereg celowo wybranych artykułów, które powstały w ramach projektu badawczego...

• 2020
  • historia
  • Psychologia/filozofia
  • Ludobójstwo, antysemityzm

Dodaj cytat z książki Psychoanaliza w cieniu wojny i zagłady