Cicha piosenka o miłości #1

Okładka książki Cicha piosenka o miłości #1
Eku Takeshima Wydawnictwo: Studio JG Cykl: Cicha piosenka o miłości (tom 1) Seria: Girls Love (Studio JG) komiksy
komiksy
Cicha piosenka o miłości (tom 1)
Girls Love (Studio JG)
ささやくように恋を唄う (Sasayaku You ni Koi o Utau)
Studio JG
2021-04-23
2020-01-01
Aleksandra Stawska
romans komedia girls love shoujo ai manga

To było tak bardzo urocze! Wspaniałe rysunki i strasznie podobał mi się pomysł na samą historię.

Jednak nie wiem, czy będę kontynuować. Jestem trochę ciekawa co będzie dalej, ale mam wrażenie, że jak dla mnie to było aż za urocze i słodkie i też ta "miłość" rzucana na prawo i lewo to przesada.

Super pierwszy tom , który od samego początku mnie zaciekawił. Manga zaczyna się , gdy główna bohaterka(Himari) razem ze swoją przyjaciółką(Miki) zaczyna liceum i Miki mówi , że dziś jest koncert dla pierwszych klas , gdzie gra jej siostra. I po jakimś czasie wszyscy są na koncercie i Himari nie może oderwać wzroku od wokalistki , a potem mówi przyjaciółce , że się w niej zakochała , ale po chwili precyzuje , że chodzi o to , że stała się jej fanką. A po chwili Himari spotkała wokalistkę pod szafkami i tak krzyknęła , że starsza dziewczyna się przestraszyła:D A potem Himari powiedziała , że była cudowna na koncercie i , że ją kocha , a dziewczyna w szoku , a Himari szybko odchodzi. Potem Himari ciągle opowiada Miki o dziewczynie i ta zdobywa dla niej informację o dziewczynie i okazuję się , że nazywa się Yori i często siedzi na dachu i tam gra na gitarze. Więc Himari tam idzie i się spotykają i Yori mówi , że poczuła to samo i wtedy wychodzi na jaw , że Himari jest po prostu fanką i mówi , że będzie tu przychodzić codziennie i słuchać jej , a Yori się zgadza i mówi że Himari zakocha się jeszcze bardziej. Później cofamy się w czasie i widzimy Yori po koncercie razem z koleżankami: Aki(siostra Maki) Mari i Kaori , które namawiają Yori by dołączyła na stałe do zespołu i żeby napisała piosenkę o miłości , ale ta się zawstydza i mówi , że nigdy nie była zakochana. Później mamy spotkanie z Himari z perspektywy Yori i po tym jak okazało się , że Himari kocha jej śpiew , a nie ją to Yori postanawia nie zrezygnować i ją w sobie rozkochać i to stąd te słowa , że Himari zakocha się jeszcze bardziej. W międzyczasie jeszcze Yori powiedziała koleżanką o Himari i przyznała , że jest śliczna i urocza i zakochała się w niej od pierwszego wejrzenia. Później wracamy do teraźniejszości i bohaterki spotykają się pod szkołą i Yori zaprasza ją na dach. I znów są na dachu i Yori daję jej prywatny koncert , a Himari jest zachwycona , a Yori niespodziewanie głaszcze ją po włosach i mówi , że zastanowi się czy dołączy do zespołu(Himari na tym zależy) A potem umawiają się , że wrócą razem do domu. Później mamy deszczowy dzień i Himari jest smutna , bo nie będą mogły pójść na dach i idzie do klasy Yori i spotyka Aki i ta woła Yori i Himari mówi , że zawsze z utęsknieniem wyczekuję spotkania z Yori i ta się zawstydza i proponuję by zamiast na dachu spotkali się w pustej klasie. Potem są w klasie i rozmawiają o kotkach(obie je uwielbiają) i Himari proponuję wspólne wyjście w niedziele i zawstydzona Yori się zgadza. A potem wieczorem Himari piszę Yori , że nie może się doczekać ich randki , a ta zawstydzona i ciągle zastanawia się co odpisać i w końcu pisze tylko - "Ja też":D I zastanawia się nad piosenką o miłości. Później mamy ich spotkanie i wspólnie jedzą i Himari nawet ją karmi. A Yori mówi , że myśli o dołączeniu do zespołu , bo Himari na tym zależy i nagle mówi Himari , że ją kocha i chcę z nią chodzić i prosi by to przemyślała , a potem odchodzi , a na koniec mamy Yori w wannie , która myśli o tych , że ich uczucia chyba się różnią. I jest jeszcze dodatek w którym Aki mówi , że miłość od pierwszego wejrzenia jest możliwa , a na pytanie koleżanek czy to poczuła to dziewczyna myśli o Yori i mówi , że to tajemnica. W pierwszym tomie naprawdę dużo się działo. I to było świetne. Na plus również bohaterki. Można je od razu polubić. Świetne też są sceny z ich udziałem i to jak Yori , która jest starsza zawstydza się co chwilę:D Zakończenie również świetne. Yori bardzo szybko wyznała miłość i teraz przyszła kolej na ruch Himari. No i dodatek z Aki , który sugeruję , że Ona jest zakochana w Yori. Drugi tom na pewno będzie świetny

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

powiem krótko rewelacyjna manga wiem że teraz nie którzy co czytają teraz tą opinie mogą pomyśleć ,,ale z ciebie bezguście Joe'' ja wiem że ta fabuła dość często pojawia się w mangach, serialach, filmach itp. ale ta historia jest tak opowiedziana że jak się czyta tę mangę to chce się więcej i więcej. tyle w temacie

Fajne, ale zbyt kolorowe i odrobinkę nienaturalne jak dla mnie. Ale czytam dalej

Bardzo fajna i wzruszająca historia. Zachęcam do przeczytania.

Bardzo fajna i wzruszająca historia. Zachęcam do przeczytania.

Początkowo sceptycznie podchodziłam do tej mangi, a początkowa przesadzona ekscytacja Himari nie rozwiała moich uczuć. Jednak potem pojawiła się Yori, która jest przeurocza i widać, że mimo krótkiego czasu znajomości zadurzyła się w swojej nowej koleżance. Kreska jest zadowalająca, a postacie drugoplanowe nie są jednakowe, co zdecydowanie stanowi plus. Jestem ciekawa, co pierwszoklasistka odpowie Yori i jak będzie wyglądać drugi wątek miłosny.
Lekki i przyjemny pierwszy tom zachęcił mnie by zaplanować kupno następnego c;

2039

Mange czytalo sie lekko i przyjemnie. Bohaterki sympatyczne ;) fabula ciekawie poprowadzona zacheca do siegniecia po kolejny tom by dowiedziec sie czy dziewczyny odwzajemnia swoje uczucia w taki sam sposob. Jak na poczatek to bardzo cieplo robi sie na serduszku widzac perypetie zakochanej Yori, ktora spiewa i gra na gitarze, ale bardzo sie wstydzi wystepow publicznych i Himari - jej najwiekszej fanki, ktora wyraza to w bardzo dwuznaczny sposob ;D

Eku Takeshima Cicha piosenka o miłości #1 Zobacz więcej