Okładka książki Wielka księga kwiatów Yuval Zommer
Okładka książki Wielka księga kwiatów
Yuval Zommer Wydawnictwo: Wilga interaktywne, obrazkowe, edukacyjne
interaktywne, obrazkowe, edukacyjne
Wilga
2021-03-10
2021-03-10
Michał Brodacki
dla dzieci tajemnice zagadki kwiaty rośliny

Moja kolejna cześć z tej serii - jestem zachwycona tym jak została wydana ! Fantastyczna i ciekawa :)

Wielka księga kwiatów

Tutaj z kolei poznajemy rodziny roślin. Ich kolor ma znaczenie, poznajemy zapylaczy i sposoby kwiatów by do siebie przyciągnąć. Poznamy kwiaty śmierdzące, olbrzymie liście i różne odmiany kwiatów, które zjadają owady. Róże, tulipany i storczyki są nam znane. Ale wiele z nich będą odkryciem i zagadką. Na początku oczywiście podstawowy opis rośliny. Wydawało by się, że podstawowa wiedza, ale czy ty potrafisz wymienić wszystkie części kwiatka? A ta która łączy łodygę z kwiatem to jak się nazywa?
zdjęcia:

Przepięknie wydana książka dla dzieci! 😏

Przepięknie wydana książka dla dzieci! 😏

Wielka księga kwiatów to prawdziwa skarbnica wiedzy w pięknym wydaniu. Duży format, twarda oprawa, moc wiedzy i ciekawostek oraz zachwycająca szata graficzna - połączenie wprost idealne. Świetna książka, która zaciekawi dużych i małych pasjonatów przyrody. Książka została napisana i zilustrowana przez Yuvala Zommer, ale pieczę nad stroną merytoryczną powierzył on botanikom oraz ekspertom od kwiatów i dzikiej przyrody.

⭐RECENZJA⭐

"Wielka księga kwiatów" to wspaniała książka dla młodych czytelników, którzy interesują się przyrodą, roślinami, a w szczególności kwiatami. W tej lekturze opisane są rodziny kwiatów, ich budowa, zapylanie, a także ubarwienie. Następnie na każdej kolejnej stronie przedstawione są różne kwiaty - m.in. róże, tulipany, kaktusy, słoneczniki, a nawet rośliny trujące. Nie brakuje tu także uwag na temat ochrony kwiatów. Lecz to nie wszystko! Żeby zaciekawić dziecko, na części stron umieszczone zostały złociste cebulki, które czytelnik ma za zadanie odnaleźć. Jest ich dokładnie 15! Ja, nie ukrywam, znalazłam tylko 12 😅 Jednak najwspanialszą rzeczą w tej książce są rysunku! Każda strona jest przepięknie pomalowana, niezwykle kolorowa i zachwycająca. Te wszystkie ilustracje sprawiają, że dziecko (nawet i dorosły) może wejść do niezwykłego świata roślin, kwiatów i natury. Jestem wprost zachwyca tą lekturą! A jaki to jest świetny pomysł prezent! No bomba! 😃
🌺
Za egzemplarz książki do recenzji dziękuję @wydawnictwo_wilga 🖤
🌺

⭐RECENZJA⭐

Kwiecista, idealna wiosenna propozycja. Przypadnie do gustu zarówno dziecku, jak i jego rodzicom. Polecam dla każdego dziecka kochającego rośliny. Znajdzie w niej bardzo wiele przydatnych i bardzo ciekawych informacji. Książka odpowiada między innymi na pytania:
Jak podróżują nasiona?
Ile słońca potrzebuje słonecznik?
Czy protee to bardzo stare rośliny?
Jak wielka jest wiktoria?
Po co dzbanecznikowi dzbanek?
Czy wszystkie storczyki wyglądają tak samo?
Co je muchołówka?
Jak ogrodnicy z Kew pomagają roślinom?
Wyjaśnia co się stanie jeśli jakiś owad potrącił przynajmniej dwa włoski muchówki, co jest magnesem na pszczoły oraz mówi jakie rośliny zakwitają tylko nocą. Barwne, przepiękne i bardzo szczegółowe ilustracje są dodatkowym, ogromnym atutem.
Obie z córką jesteśmy zachwycone. Słyszałam, że poprzednia część tej serii cieszyła się sporym uznaniem, wiem, że z tą będzie na pewno tak samo🤗. Cała książka wydana jest bardzo oryginalnie, estetycznie i przepięknie. Mam nadzieję na więcej propozycji z tego rodzaju🌷🌻🌺🌹🌞.

Jak podróżują nasiona?
Ile słońca potrzebuje słonecznik?
Czy protee to bardzo stare rośliny?
Jak wielka jest...

Na moim IG wrzuciłam kilka zdjęć, bo jestem tak zachwycona ilustracjami, że mogłabym to przeglądać raz za razem.😍
Z tej książki dowiedzieć się można o kwiatach z różnych stron świata.
Cudowne ilustracje sprawiają, że dzieciaki są zainteresowane, a do tego na wszystkich stronach szukamy ukrytych cebulek, więc oprócz wiedzy jest też zabawa 💙💙

Z tej książki dowiedzieć się można o kwiatach z różnych stron świata.

,,Od wieków ludzie za pomocą kwiatów okazywali innym miłość, sympatię i współczucie".

Któż z nas nie lubi kwiatów? Ja je uwielbiam, marzy mi się piękny, kwiatowy ogród i mam nadzieję, że osiągnę swój cel.

Dziś przedstawiam Wam ,,Wielką księgę kwiatów", która przekazuje podstawową wiedzę na ich temat. Poznajemy rodziny kwiatów oraz ich budowę. Księga przedstawia nam rolę zapylaczy, przekazuje mnóstwo ciekawostek, m.in. o barwie kwiatów, podróży nasion, czy zastosowaniu w lecznictwie. Kilka stron poświęcona jest opisom konkretnych kwiatów, poznajemy też śmiertelne rośliny i ich części. Na końcu mamy informacje o londyńskich Ogrodach Botanicznych w Kew i formuły podstawowych zagadnień jak np. fotosynteza, zapylenie itp.

Jestem zachwycona książką. Nie dość, że przekazuje tyle ciekawych informacji w króciutkich formach, to jest niezwykle barwna. Twarda, duża oprawa zachęca do zapoznania się z nią, a jej środek do kilkukrotnego oglądania i czytania. Myślę, że będzie dzieciom pomocna w początkach lekcji przyrody.

Do czego służą kwiaty? Czy mają one rodzinę? Czy kwiaty mogą rosnąć na pustyni? Ile słońca potrzebuje słonecznik?
Jeśli jesteście tego ciekawi, sięgnijcie po ‘’Wielką Księgę Kwiatów’’. Wasze dzieci poznają odpowiedzi na te pytania, jak i wiele innych. To prawdziwa skarbnica wiedzy o kwiatach i roślinach, z różnych stron świata. Młody (jak i ten starszy) czytelnik, wyniesie ogrom wiedzy, faktów, ale i ciekawostek. Dziecko pozna budowę kwiatów, dowie się do czego służą i dlaczego roślinki potrzebują naszej opieki. Jednak to nie tylko encyklopedia o kwiatach, ale zabawa w poszukiwanie ukrytych pośród roślin cebulek. Poza tym, książka jest oczywiście przepięknie ilustrowana i od razu czujemy wiosnę :)

Jestem przekonana, że po lekturze tej książki, wasza pociecha zwróci większą uwagę na kwiaty, a może postanowi zostać małym ogrodnikiem?

„Wielka księga kwiatów” to prawdziwa skarbnica wiedzy o świecie kwiatów. Znajdziesz w niej wiele odpowiedzi na nurtujące cię pytania. W księdze tej uzyskasz informacje na temat kwiatów z różnych stron świata. Dowiesz się jak zbudowany jest kwiat, co to są zapylacze, jakie kolory kwiatów lubią owady, z których roślin przygotować herbatkę, aby wzmocnić swoje zdrowie – a w czasie pandemii musimy dbać o swoją odporność 😃
Jeśli ciekawy jesteś, co to za kwiat Wiktoria Królewska czy Protea, albo chcesz wiedzieć ile lat żyje i kiedy wytwarza pierwsze kwiaty kaktus organowy to zapraszam do przeczytania tej książki.
Jest ona pięknie zilustrowana, dzięki czemu łatwiej zapamiętasz przeczytane w niej informacje.

Jeżeli chcesz przeczytać całą recenzję zapraszam na instagrama @books.are_mypassion. :)

• Serie
  • Martyna
  • Czytane wielokrotnie
  • Posiadane (książki)
  • Popularnonaukowe
  • Sofia

Dodaj cytat z książki Wielka księga kwiatów