Pająki. Mordercy, kanibale i seksualni ekstremiści

Okładka książki Pająki. Mordercy, kanibale i seksualni ekstremiści Marek Michał Żabka
Okładka książki Pająki. Mordercy, kanibale i seksualni ekstremiści
Marek Michał Żabka Wydawnictwo: Wydawnictwo Poligraf flora i fauna
flora i fauna
Wydawnictwo Poligraf
2021-03-08
2021-03-08

Niewiele jest książek o pająkach i takich fascynatów. Oby więcej popularyzacji tej dziedziny, bo pająki na to zasługują. Podobały mi się w niej też historie - osobiste perypetie autora.

Profesor przedstawia biologię pająków w fantastyczny sposób, książka zawiera mnóstwo humoru - naprawdę nie spodziewałam się. Dzięki za ostatnie rozdziały, to jest coś, czego w książkach przyrodniczych brakuje. Czytałam ją z przyjemnością.
Wątki osobiste mi podpasowały i uczyniły książkę przyjemniejszą, to nie jest publikacja naukowa :)

Najgorsza książka związana z przyrodą jaką czytałam.
Kupiłam tą książkę i bardzo żałuję. Książka co prawda zawiera wiele ciekawych informacji o pająkach, ale niestety jest napisana bardzo infantylnym, nieprofesjonalnym, męczącym, związanym z polityką językiem. Jest niepotrzebnie zaśmiecona przemyśleniami autora na temat polskiej polityki. Nie ma rozdziału, gdzie nie byłoby nawiązań do polityków, telewizji, feministek, LGBT, afer, autorów książek anklerykalnych, pro-life, itp. Nie wiem po co? Nie brakuje też nabijania się z innych pisarzy/twórców, lub aktywistów (np. feministycznych),autor podaje wyrwane cytaty z imieniem i nazwiskiem i je wyśmiewa. Nie wiem czy w ten sposób próbuje się dowartościować? To jest słabe... + w ogóle nie trzyma się tematu książki, jakim żekomo sa pająki.
Nie chcę widzieć żadnej polityki w książkach naukowych (o pająkach, biologii, przyrodzie, geologii, itp.) Tym bardziej, że opis książki nigdzie nie zawiera informacji, ze takie głupoty książka zawiera. Opis z tyłu sugeruje, że jest to książka naukowa i całkowicie neutralna politycznie i światopoglądowo. Niestety tak nie jest. Gdybym chciała słuchać o polityce to włączyłabym sobie telewizor.
Książka zamiast mnie zrelaksować i umilić mi czas, tylko zespuła mi nastrój i bardzo mnie zmęczyła psychicznie 👎.
Szkoda, bo pająki sa moją ogromną pasją, hoduję w domu ponad 20 gatunków ptaszników.
Jestem w szoku, że autorowi udało się tak zepsuć książkę, która mogła okazać się naprawdę wciągająca i wartościowa. Daje 3 gwiazdki za informacje strikte o pająkach i profesjonalne rysunki z opisami.
Nie polecam kupować tej książki.
Pozdrawiam,
Miłośniczka pająków, biologii i nie tylko

Najgorsza książka związana z przyrodą jaką czytałam.

Niepotrzebne wtrącenia polityczne autora

Niepotrzebne wtrącenia polityczne autora

Sporo ciekawostek. Ogromny plus za ostatni rozdział.

Sporo ciekawostek. Ogromny plus za ostatni rozdział.

• Przyrodnicze
  • Popularnonaukowe