Budowanie pewności siebie. Podejście skoncentrowane na współczuciu

Okładka książki Budowanie pewności siebie. Podejście skoncentrowane na współczuciu Mary Welford
Mary Welford Wydawnictwo: Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne (GWP) nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
The Compassionate Mind Approach to Building Self-Confidence (Compassion Focused Therapy)
Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne (GWP)
2021-02-20
2021-02-20
Anna Sawicka-Chrapkowicz

Dla mnie jako terapeutki- bardzo słaba. Nie poleciłabym pacjentowi, ponieważ po prostu wiele z tych ćwiczeń jest... zbyt zniechęcająca na wstępie.

Budowanie pewności siebie.

Pewność siebie to mentalna cecha, której nikt nam nie dał i której z całą pewnością nikt nam nie podaruje. Musimy ją w sobie wytworzyć sami, a następnie musimy umocnić ją i ciągle pracować nad tym, aby utrzymywać ją na pewnym stałym poziomie (i przede wszystkim nie dopuszczać do tego, aby jej poziom nie spadł poniżej pewnej normy). Jak tego dokonać? Tego dowiemy się z niniejszej książki.

Rozważania na temat pewności siebie rozpoczynamy od pewnych teoretycznych podstaw tego, czym owa pewność siebie w ogóle jest. Autorka książki przechodzi następnie do spraw praktycznych, a mianowicie do tego, jak tę cechę mentalną budować i pielęgnować.

Może się to wydać zaskakujące, ale naczelną tezą książki wydaje się być stwierdzenie, iż jednym z najważniejszych elementów na których powinno się budować pewność siebie jest... współczucie. Zarówno względem innych, jak również względem samego siebie.

Jeśli się nad tym głębiej zastanowić, to ma to sens. Z czym bowiem często łączy się współczucie? Otóż ze zrozumieniem, a żeby je okazać potrzebna jest nieraz wielka odwaga - mamy więc tutaj do czynienia z dwoma ważnymi fundamentami, bez których pewność siebie nie istnieje, nie sposób jej bowiem budować bez pewnego zrozumienia oraz bez sporej dozy odwagi.

Na osobną uwagę zasługują zamieszczone w książce ćwiczenia budujące i wzmacniające pewność siebie. Nie są one skomplikowane, zmuszają one jednak do samodzielnego myślenia oraz do dokonywania analiz, które ułatwiają przestawienie sposobu myślenia. Pracując z samym sobą w ten sposób jesteśmy w stanie zbudować pewną bazę pod to wszystko, na czym zbudujemy nie tylko pewność siebie, ale także poczucie własnej wartości.

Książka jest wartościową lekturą w zasadzie bez wyjątku dla każdego. Każdy bowiem może znaleźć w niej coś dla siebie i spożytkować zdobytą wiedzę w najbardziej efektywny z własnego punktu widzenia sposób.

Polecam.

Dziękuję Gdańskiemu Wydawnictwu Psychologicznemu za egzemplarz recenzencki.

#budowaniepewnościsiebie #gwp #marywelford

Budowanie pewności siebie.

• Psychologia
  • Kupić
  • Rozwój/psychologia

Dodaj cytat z książki Budowanie pewności siebie. Podejście skoncentrowane na współczuciu