Mała Wu, złoty orzech i Miś

Śliczna, ale przede wszystkim ciepła i mądra bajka o przyjaźni niemożliwej. Biały Niedźwiadek z Bieguna zaprzyjaźnił się z Wiewiórką z Polski. Najbardziej wzruszył mnie temat "magicznego czasu", w którym wszystkie zwierzęta spotykają się z rodziną, dzielą jedzeniem i cieszą się wspólnym czasem. Autorka uczyniła tym samym bajkę ponadczasową, pokazuje nam w ten sposób, że "magiczny czas" możemy świętować wszyscy, bez względu na pochodzenie i wiarę. Moje dzieci bardzo ją lubią, a ja cieszę się, że mogę czytać im właśnie tak wartościowe treści.

Bajka idealnie pasuje na wiek 3-6 lat, a później spokojnie może służyć do pierwszego samodzielnego czytania.

Przygody Małej Wu doczekały się kontynuacji

'Mała Wu, złoty orzech i Miś 'to piękna zimowo, świąteczną historia w której poznamy niedźwiedzia polarnego którego marzeniem jest poznać niedźwiedzie brunatne i wiewiórkę.
A czego nauczą się nasze dzieci?
✅czym jest prawdziwa przyjaźń
✅że warto byc otwartym i zwracać uwagę na potrzeby innych
✅to też fajna pozycja wyjściowa do rozmowy o pomoganiu innym

A czego nauczą się nasze dzieci?
✅czym jest prawdziwa przyjaźń
✅że warto byc otwartym i zwracać uwagę na potrzeby innych
✅to też fajna pozycja wyjściowa do rozmowy o pomoganiu innym

Pewnego zimowego dnia w polskim lesie pojawia się niedźwiedź polarny o imieniu Domi. Przybył tu z dalekiej Arktyki, aby odwiedzić swoją rodzinę. Podróż tę udało mu się zrealizować dzięki wygranej w zawodach organizowanych w jego ojczyźnie. Nie przypuszczał jednak, że oprócz brunatnych niedźwiedzi spotka jeszcze kogoś. Tym kimś okazała się… Wu-wiórka, czy raczej wiewiórka – maleńkie, lekko jąkające się stworzonko mające jedno wyjątkowe marzenie. I choć spotkanie tej dwójki zaczęło się dość niefortunnie, zawiązała się między nimi nić porozumienia. Wu pomogła misiowi dotrzeć do gawry jego krewnych. Przy okazji opowiedziała mu trochę o tutejszych zwyczajach i wyczekiwanym święcie, w trakcie którego dzieją się prawdziwe cuda. Dzięki malutkiej wiewiórce Domi odnalazł niedźwiedzie brunatne i został przez nie ciepło przyjęty. Wu ruszyła natomiast samotnie na poszukiwania złotego orzecha – artefaktu spełniającego życzenia. Wiewióreczka pragnęła mieć obok siebie kogoś bliskiego. Nie chciała być dalej samotna. Nade wszystko jednak potrzebowała, aby ktoś ją przytulił. Ruszyła zatem w pogoń za swoim marzeniem. Nie wiedziała jednak, że zawarta chwilę wcześniej znajomość okaże się tak istotna w całym przedsięwzięciu. I choć do świąt pozostała jeszcze chwilka, a magiczny orzech przepadł, wydarzył się prawdziwy cud. Jaki? Przekonacie się o tym sięgając po tę urokliwą, ciepłą opowieść. Gorąco polecam!

Magiczna historia napisana z dużą wrażliwością, słowa otulają niczym mięciutka kołderka. W świecie technologii i pędu działania oraz potrzeby nieustannego sukcesu warto zanurzyć się wraz z dzieckiem w analogowy świat pachnący lasem, w którym wartości takie jak miłość i przyjaźń wciąż są kluczowe. Pięknie namalowane emocje i historia poruszająca serce i wyobraźnię.

Wyjątkowa opowieść dla dzieci budząca emocje, dając pretekst do rozmowy o nich. Młody odbiorca zostaje potraktowany poważnie jako czytelnik, a tego często brakuje w literaturze dla Małych. Piękna historia z potencjałem na wiecej. Czakam z synkiem na kolejne opowiadania Pani Pażusinkiej!

Przepiękna opowieść o przyjaźni, odwadze, otwartości i empatii. Książeczka napisana przystępnym językiem dla małych dzieci oraz ślicznie zilustrowana. Moje dwie córeczki (3 i 4,5 latka) uwielbiają tę książeczkę. Bardzo często do niej wracamy i mimo to, nadal nas wzrusza :)Polecam!

Pełna ciepła, piękna i wzruszająca historia spotkania Misia i Małej Wu. Idealnie oddaje klimat zimowego, magicznego czasu. Spodobała się mojemu dziecku jak i mi. Serdecznie polecam.

Wzruszająca opowieść o odwadze i uważności, otwartości, które sprawiły, że marzenia małej wiewiórki zostały dostrzeżone i spełnione. Przepiękna oprawa graficzna.

Moja 4,5 latka uwielbia tę książkę. Czytamy ją bardzo często. Napisana w bardzo przystępny dla dziecka sposób, z pięknymi ilustracjami. Wspaniały pomysł np na prezent!

Mała Wu to urocza wiewiórka, z którą zechce zaprzyjaźnić się każde dziecko.

Mała Wu to urocza wiewiórka, z którą zechce zaprzyjaźnić się każde dziecko.

• Przedszkole
  • EmpikGo