Mała Wu, złoty orzech i Miś

Okładka książki Pora snu w zoo Gunther Jakobs (ilustracje), Sophie Schoenwald
Pora snu w zoo Gunther Jakobs (ilu...
Okładka książki Narodziny Aina Bestard, Ana Gallo
Narodziny Aina Bestard, Ana G...
Okładka książki Morze Opowieści Sylvia Bishop, Paddy Donnelly
Morze Opowieści Sylvia Bishop, Padd...
Okładka książki Powrót na Zaginiony Kontynent Przemysław K.Hytroś, Agnieszka Wajda
Powrót na Zagi... Przemysław K.Hytroś...

Śliczna, ale przede wszystkim ciepła i mądra bajka o przyjaźni niemożliwej. Biały Niedźwiadek z Bieguna zaprzyjaźnił się z Wiewiórką z Polski. Najbardziej wzruszył mnie temat "magicznego czasu", w którym wszystkie zwierzęta spotykają się z rodziną, dzielą jedzeniem i cieszą się wspólnym czasem. Autorka uczyniła tym samym bajkę ponadczasową, pokazuje nam w ten sposób, że "magiczny czas" możemy świętować wszyscy, bez względu na pochodzenie i wiarę. Moje dzieci bardzo ją lubią, a ja cieszę się, że mogę czytać im właśnie tak wartościowe treści.

Bajka idealnie pasuje na wiek 3-6 lat, a później spokojnie może służyć do pierwszego samodzielnego czytania.

Przygody Małej Wu doczekały się kontynuacji

'Mała Wu, złoty orzech i Miś 'to piękna zimowo, świąteczną historia w której poznamy niedźwiedzia polarnego którego marzeniem jest poznać niedźwiedzie brunatne i wiewiórkę.
A czego nauczą się nasze dzieci?
✅czym jest prawdziwa przyjaźń
✅że warto byc otwartym i zwracać uwagę na potrzeby innych
✅to też fajna pozycja wyjściowa do rozmowy o pomoganiu innym

A czego nauczą się nasze dzieci?
✅czym jest prawdziwa przyjaźń
✅że warto byc otwartym i zwracać uwagę na potrzeby innych
✅to też fajna pozycja wyjściowa do rozmowy o pomoganiu innym

Pewnego zimowego dnia w polskim lesie pojawia się niedźwiedź polarny o imieniu Domi. Przybył tu z dalekiej Arktyki, aby odwiedzić swoją rodzinę. Podróż tę udało mu się zrealizować dzięki wygranej w zawodach organizowanych w jego ojczyźnie. Nie przypuszczał jednak, że oprócz brunatnych niedźwiedzi spotka jeszcze kogoś. Tym kimś okazała się… Wu-wiórka, czy raczej wiewiórka – maleńkie, lekko jąkające się stworzonko mające jedno wyjątkowe marzenie. I choć spotkanie tej dwójki zaczęło się dość niefortunnie, zawiązała się między nimi nić porozumienia. Wu pomogła misiowi dotrzeć do gawry jego krewnych. Przy okazji opowiedziała mu trochę o tutejszych zwyczajach i wyczekiwanym święcie, w trakcie którego dzieją się prawdziwe cuda. Dzięki malutkiej wiewiórce Domi odnalazł niedźwiedzie brunatne i został przez nie ciepło przyjęty. Wu ruszyła natomiast samotnie na poszukiwania złotego orzecha – artefaktu spełniającego życzenia. Wiewióreczka pragnęła mieć obok siebie kogoś bliskiego. Nie chciała być dalej samotna. Nade wszystko jednak potrzebowała, aby ktoś ją przytulił. Ruszyła zatem w pogoń za swoim marzeniem. Nie wiedziała jednak, że zawarta chwilę wcześniej znajomość okaże się tak istotna w całym przedsięwzięciu. I choć do świąt pozostała jeszcze chwilka, a magiczny orzech przepadł, wydarzył się prawdziwy cud. Jaki? Przekonacie się o tym sięgając po tę urokliwą, ciepłą opowieść. Gorąco polecam!

Magiczna historia napisana z dużą wrażliwością, słowa otulają niczym mięciutka kołderka. W świecie technologii i pędu działania oraz potrzeby nieustannego sukcesu warto zanurzyć się wraz z dzieckiem w analogowy świat pachnący lasem, w którym wartości takie jak miłość i przyjaźń wciąż są kluczowe. Pięknie namalowane emocje i historia poruszająca serce i wyobraźnię.

Wyjątkowa opowieść dla dzieci budząca emocje, dając pretekst do rozmowy o nich. Młody odbiorca zostaje potraktowany poważnie jako czytelnik, a tego często brakuje w literaturze dla Małych. Piękna historia z potencjałem na wiecej. Czakam z synkiem na kolejne opowiadania Pani Pażusinkiej!

Przepiękna opowieść o przyjaźni, odwadze, otwartości i empatii. Książeczka napisana przystępnym językiem dla małych dzieci oraz ślicznie zilustrowana. Moje dwie córeczki (3 i 4,5 latka) uwielbiają tę książeczkę. Bardzo często do niej wracamy i mimo to, nadal nas wzrusza :)Polecam!

Pełna ciepła, piękna i wzruszająca historia spotkania Misia i Małej Wu. Idealnie oddaje klimat zimowego, magicznego czasu. Spodobała się mojemu dziecku jak i mi. Serdecznie polecam.

Wzruszająca opowieść o odwadze i uważności, otwartości, które sprawiły, że marzenia małej wiewiórki zostały dostrzeżone i spełnione. Przepiękna oprawa graficzna.

Moja 4,5 latka uwielbia tę książkę. Czytamy ją bardzo często. Napisana w bardzo przystępny dla dziecka sposób, z pięknymi ilustracjami. Wspaniały pomysł np na prezent!

Mała Wu to urocza wiewiórka, z którą zechce zaprzyjaźnić się każde dziecko.

Mała Wu to urocza wiewiórka, z którą zechce zaprzyjaźnić się każde dziecko.

• Przedszkole
  • EmpikGo