Dochodzę. Odkryj, co sprawia ci przyjemność

Okładka książki Dochodzę. Odkryj, co sprawia ci przyjemność Roberta Rossi
2021-02-24
2021-02-24
Anna Osmólska-Mętrak, Natalia Mętrak-Ruda

Super książka.
Przyjemnie się ją czyta i wiele nowych rzeczy można się dowiedzieć.

Super książka.
Przyjemnie się ją czyta i wiele nowych rzeczy można się dowiedzieć.

Dobra książka, oparta na badaniach książka. Raczej dla osób dopiero zagłębiających się w tematykę, ja nie znalazłam w niej wiele nowych informacji. Wartością dodaną jest na pewno przeprowadzona przez autorkę ankieta, na której podstawie porusza się różne kwestie.

Naprawdę bardzo dobry, uniwersalny poradnik. Nie jest to nic odkrywczego, ale myślę, że nie taki był cel tej książki. Są to fundamenty, wszystkie podstawowe informacje na temat seksu i spraw z nim związanych zebrane w jednej książce. Idealna dla osób młodych, wchodzących w dorosłość. Bardzo mocno zwraca uwagę na różnorodność kobiet oraz ich potrzeb. Nie była przegadana, nie dłużyła się zanadto. Szczerze polecam osobom, które chcą ugruntować swoją wiedzę, rozwiać wątpliwości na jakiś temat lub po prostu poczuć się lepiej z myślą, że "wiele kobiet ma tak jak ja".

Świetne kompendium wiedzy zebranej w jednym miejscu. Każda kobieta wkraczająca w dorosłość powinna się z nią zapoznać!

świetna ksiazka.

świetna ksiazka.

Czy to faktycznie poradnik?

Moim zdaniem to raczej przewodnik po kobiecej seksualności, związkach oraz wszystkim tym, co z tą sferą związane.

Nie ma tutaj pogłębionej analizy, ale i niczego takiego się nie spodziewałam, skoro przekaz ma trafić do zwykłego człowieka, a nie specjalisty.

Treść uporządkowana, choć jak na mój gust zbyt wiele razy powtarzane niektóre zapewnienia.

Moja refleksja po tej lekturze? Super opcja jako przewodnik dla nastolatek.

Czy to faktycznie poradnik?

Dużo powtórzeń. Można by ja streścić w broszurze. Cały czas mowa jest o akceptacji i komunikacji. Są to ważne rzeczy, ale poza tym mało konkretnej wiedzy.

Książka o tematyce ważnej dla każdej kobiety. Głównym celem jest tu normalizacja seksualności i uświadamianie, że problemy których często się wstydzimy, lub z którymi się zmagamy, zdarzają się znacznie częściej niż mogłoby się wydawać. Osoby z większą wiedzą w tym temacie zapewne nie znajdą tu wielu nowych informacji, ale młodym, mniej doświadczonym dziewczynom na pewno warto polecić.

Roberta Rossi, włoska seksuolożka, zamieściła w internecie ankietę dotyczącą kobiecej seksualności. Okazało się, że kobiety pragną rozmawiać o seksie, orgazmie i przyjemności. Na podstawie odpowiedzi 16 000 kobiet powstał poradnik odpowiadający na pytania, których często wstydzimy się zadać.

Książka ‘Dochodzę’ to świetny poradnik z rzetelnymi i popartymi badaniami informacjami, przekazanymi w prostej formie. Myślę, że każda kobieta powinna ją przeczytać, ponadto książka mogłaby być polecana na lekcji edukacji seksualnej/wychowania do życia w rodzinie. Bo często sądzimy, że jest coś z nami nie tak, tylko dlatego, że nie mamy dostatecznej wiedzy na ten temat. Ta pozycja pozwala nam zaznajomić się ze swoją seksualnością, przełamuje wszelkie tematy tabu. Po przeczytaniu jej każda z nas może stwierdzić, że wszystko z nią w porządku.

Gdybym miała nastoletnią córkę, przekazałabym jej tę książkę. Wyjaśnia wiele w temacie seksualności, a całość jest poparta badaniami, co jest ogromnym plusem.

Książka ‘Dochodzę’ to świetny poradnik z rzetelnymi i popartymi badaniami...

„Dochodzę” to książka, która została napisana na podstawie ankiety wypełnionej przez chętne kobiety. Ankieta ta została zamieszczona przez autorkę w intrenecie. Formularz zawierał pytania dotyczące intymnego życia kobiet. A wszystko po to, aby dowiedzieć się z czym borykają się kobiety. Autorka spodziewała się około tysiąca odpowiedzi, a dostała ich ponad 16 000. Na podstawie otrzymanych odpowiedzi okazało się, że kobiety mają ogromną potrzebę rozmowy na tematy swojej intymności.
Ten poradnik został napisany przez seksuologa i psychoterapeutkę. Autorka jest przewodniczącą Włoskiej Federacji Seksuologicznej. Książka zwiera bardzo ciekawe wnioski wyciągnięte z uzupełnionych ankiet. Zamieszczono również wypowiedzi kobiet, które zdecydowały się udzielić odpowiedzi na zadane pytania. Poradnik jest napisany, tak aby można było czytać dowolne rozdziały niezależnie od siebie. Pozycja zawiera również proste i zrozumiałe informacje nt. kobiecej anatomii i seksualności. Znajdziemy także ciekawe informacje o antykoncepcji i edukacji seksualnej. Treść książki może rozwiać wiele wątpliwości, które mamy względem swojej intymności i ciała. Może być również dobrą pomocą dla mam, które mają przed sobą rozmowę córkami o ich cielesności. Poradnik jest godny polecenia.

• Poradniki
  • Seksuologia