Beyond Possible: One Soldier, Fourteen Peaks ― My Life In The Death Zone

Okładka książki Beyond Possible: One Soldier, Fourteen Peaks ― My Life In The Death Zone Nirmal Purja
Nirmal Purja Wydawnictwo: Hodder & Stoughton biografia, autobiografia, pamiętnik
Beyond Possible: One Soldier, Fourteen Peaks ― My Life In The Death Zone
Hodder & Stoughton
2020-08-22
2020-08-22
nimsdai purja beyond possible mountains mountaineering climbing himalayas karakorum world record

Ksiazke czyta sie dobrze. Wpierw ogladalem dokument na Netflixie nastepnie zglebilem wiedze o Nimsie i jego projekcie w internecie . Ostatnim etapem byla ksiazka .Uwazam , ze ksiażka jest zbyt streszczona . Zdobycie 14 gor powyzej 8 tys metrow opisana na 322 stronach ?! Uwazam ze to czego dokonal ten czlowiek zasluguje na cos wiecej . Czytelnik ktory interesuje sie alpinizmem, chodzi po gorach jest w stanie bardziej wczuc sie w ta ksiazke i przezyc to co przezywa nasz bohater . Kocham gory i doskonale czytajac rozumialem jego mysli , refleksje na temat gór i ich zdobywanie które nie raz przeplaca sie zyciem. Oprocz opisu wypraw na szczyty ksiazka swietnie pokazuje jak niezwyklym czlowiekiem jest Nims . Pozycja obowiazkowa dla milosnika gor . Sa jednak pozycje w tematyce gorskiej duzo lepiej napisane .

Uwielbiam tą książkę!

Najpierw obejrzałam dokument na Netflix, a następnie po nią sięgnęłam i niczego nie żałuję. Książka według mnie jest dobrym uzupełnieniem materiału na Netflix. Książka inspiruje, pokazuje, że niemożliwe nieistnieje i możemy pokonać wszystkie nasze przeszkody jeśli tylko naprawdę w to uwierzymy i sięgniemy po to. Oczywiście potrzeba do tego również wytrwałości, samozaparcia oraz ciężkiej pracy, ale mając to wszystko, możemy pokazać wszystkie swoje słabości.

Polecam.

Uwielbiam tą książkę!

Ciekawie było posłuchać o niesamowitym wyczynie z jego perspektywy choć sama treść w swym przekaźie jest mało wyszukana.

Sam konkret, walka z samym sobą w ekstremalnych warunków, piękne i nieprzesłodzone opisy gór. Tu nie ma mistycyzmu, ale ciężka praca, pot i zmęczenie. Purja to himalajski cyborg, człowiek, który po każdym upadku podnosi się jeszcze silniejszy i inspiruje. Niezwykle ciekawa jest jego biografia, wyjście z ubogiej nepalskiej nepalskiej rodziny, edukacja, praca w elitarnych siłach specjalnych UK. Purja jest rekordzistą, który w nieprawdopodobnie krótkim czasie zdobył wszystkie ośmiotysięczniki. Warto przeczytać.

Książka bardzo dobra, Nims opisuje w niej pokrótce historię swojego życia, od lat młodzieńczych do rekordowego zdobycia wszystkich ośmiotysięczników.
Treść motywująca do działania, a zarazem przedstawiająca od podszewki jak udało mu się dokonać czynów wręcz nadludzkich.
Mam wrażenie, że z powodu krótkiej formy, niektóre wydarzeń zostały opisane bardzo skrótowo, choć z drugiej strony, niektóre z informacji powtarzane są w kółko przez cały tekst.
Polecam fanom himalaizmu, gór, ludziom szukającym motywacji.

• Po angielsku
  • Góry
  • English
  • [EN]
  • Książki górskie

Dodaj cytat z książki Beyond Possible: One Soldier, Fourteen Peaks ― My Life In The Death Zone