Potomkowie Bogów

Dzisiaj mam dla Was parę słów o dość specyficznej książce. A mianowicie “Potomkowie Bogów” Iwony Gajdy. Książka składa się z dwóch części. Pierwsza opowiada historię Charlesa - informatyka, który dostaje propozycję pracy nad tajemniczym projektem od kurii rzymskiej. Okazuje się, że będzie pracował z kobietą, z którą w przeszłości miał burzliwy i gorący romans. Marine oprowadzając go po Rzymie przybliża historie i legendy z nim związane.
Natomiast druga część zabiera nas to świata magii poplątanej z mitologią. Bogowie greccy przedstawieni są jako zwierzęta a dokładniej konie.
Dla mnie to trochę dziwne połączenie, ale także spotkałam się z czymś takim pierwszy raz. Pierwsza część podobała mi się. Szkoda, że była taka krótka i tak słabo rozwinięta. Chętnie więcej bym się dowiedziała o losach Charlesa oraz Marine.
Niestety druga część nie przypadła mi do gustu. Jakoś nie mogłam się przekonać do takiego sposobu przedstawienia bogów.
Nie będę Wam polecać ani odradzać przeczytanie tej książki, ponieważ sama mam do niej mieszane uczucia. Najlepiej jak każdy sam ją oceni.

• E-book/PDF
  • Recenenckie

Dodaj cytat z książki Potomkowie Bogów