Spragnieni, by kochać

Okładka książki Spragnieni, by kochać Anna Szafrańska
Okładka książki Spragnieni, by kochać
Anna Szafrańska Wydawnictwo: Burda Książki Cykl: Spragnieni (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Spragnieni (tom 2)
Burda Książki
2021-01-27
2021-01-27
literatura polska

Okładka książki Siła Wybaczenia Agnieszka Lingas-Łoniewska, Anna Szafrańska
Siła Wybaczenia Agnieszka Lingas-Ło...
Okładka książki Siła zemsty Agnieszka Lingas-Łoniewska, Anna Szafrańska
Siła zemsty Agnieszka Lingas-Ło...

Trochę mnie zmęczyła. Główna bohaterka, Ewelina miała ogromne problemy z oceną rzeczywistości. Chora relacja z uzależnionym bratem nie pozawala jej na normalne funkcjonowanie. Trochę to było przesadzone, że za wszelką cenę chciała z nim zostać. Wiem trauma powoduje, że nie pozwala się sobie zaufać komuś i jest wielki problem z wejściem w normalne relacje ale w tej książce to urosło do rangi dramatu.. Nie przekonało mnie to w ogóle,bo wiem jak to wygląda naprawdę. W normalnym świecie siostra uzależnionego brata który przepija i przećpa pieniądze, sprzedaje sprzęty zgłasza delikwenta na przymusowe leczenie a już na pewno w sytuacji zagrożenia życia wzywa pogotowie a nie jak Ewelina, sama ratuje sytuację. Przeczytałam ale przez większą połowę miałam nerwy.

🩵RECENZJA 🩵
Anna Szafrańska
@annaszafranskaauthor

"SPRAGNIENI BY KOCHAĆ "

Witam Moliki serdecznie i w związku z tym,iż dodaję tą recenzję rano przed pracą, życzę Wam wspaniałego I słonecznego wtorku....

Spragnieni by kochać to książka, która tak jak jej poprzedniczka wywołała we mnie mnóstwo emocji. I muszę Się przyznać, że niekoniecznie tych dobrych .
Byłam wściekła, dosłownie wściekła na brata naszej bohaterki ,że ONA przez niego tak cierpiała. Nie tłumaczy Go nic ,nie umiałam Mu wybaczyć nawet na chwilę..
Ewelina to młodziutka dziewczyna,która pracuje w kilku miejscach ,po to aby jej brat mógł jej zabierać pieniądze i wydawać na swoje uzależnienie.
Obiecała mu po stracie rodziców, że zawsze będzie przy nim ,ale nie chce się stoczyć tak jak On.A On nie chce się zmienić,mimo wielokrotnych próśb, błagań swojej siostry.
Ale ile jest w stanie wytrzymać jeden człowiek???I jak daleko od granicy miłości jest przywiązanie kogoś do siebie???Bo to co robił Piotr dla Eweliny ciężko nazwać braterską miłością..

Jednak w życiu Eweliny pojawia się Ktoś, kto pomoże jej zrozumieć, że jej bratu się nie da pomóc, że to nie miłość tylko cierpienie dla niej....
Mimo,że jej serce już dawno jest zimne jak lód i twarde jak stal, i nikogo do siebie nie dopuszcza, ten Ktoś nie odpuści....

Eryk🥰 to przyjaciel Kuby i Alicji z pierwszego tomu,trójka młodych mieszka razem ,gdzie pracują w przerwie wakacyjnej i razem Spędzają czas.
Kiedy Eryk spotyka Ewelinę,wie ,że nie będzie łatwo, ale wie też, że chce odkryć wszystko o tej dziewczynie.
Bo to właśnie do niej ciągnie jego serce i to właśnie Ona powoduje,że przelatują między nimi iskry 👩‍❤️‍👨

Czy Erykowi uda się uratować Ewelinę???Czy Dziewczyna otworzy się na nowe uczucie???Czy znajomi jej brata są niebezpieczni???Co się stanie kiedy już otowrzymy się na przyszłość, a dogoni nas przeszłość????

Kochani, ta historia również odcisnęła we mnie piętno, autorka pisze tak znakomicie ,że przez powieść się płynie, dosłownie....
Czytając historię Eweliny ,której serce jest skutem lodem doznajemy szoku ,pytając, ile jeszcze wytrzymasz????

🩵RECENZJA 🩵
Anna Szafrańska
@annaszafranskaauthor

"SPRAGNIENI BY KOCHAĆ "

Byłam wściekła,...

Bardzo skomplikowana jak dla umysłu a co mi tam!? Bardzo ciekawa dla wow! Zakończenie grało mi na emocjach. I gdybałam jak się zakończy. Wiadomo że miłość bywa trudna a prawdziwa milosc kiedys wkoncu znajdzie droge do wyznaczonego celu. Bardzo polecam. I po malu zakochuje sie w ksiazkach Pani Szafrańskiej rok ode mnie starszej.

Świetna! Cała ta serio jest naprawdę kapitalnie napisana.

Świetna! Cała ta serio jest naprawdę kapitalnie napisana.

Chciałoby się napisać,że Ewelina była naiwna i durna, ale.. no właśnie. To co znosiła i to z czym się zmagała było okropne i niewyobrażalne. Łatwo jest oceniać innych póki sami nie doświadczymy krzywdy ze strony bliskich. Nikt nie jest w stanie stwierdzić jak się zachowa i jakie kroki podejmie.
Za to Eryk..kochany misio, pocieszacz i najlepszy przyjaciel 🥰

Za to Eryk..kochany misio, pocieszacz i najlepszy przyjaciel 🥰

Odkąd przeczytałam pierwszą część serii autorstwa Anny Szafrańskiej pod tytułem "Spragnieni, by żyć " minęło już trochę czasu i z niecierpliwością czekałam aż sięgnę po "Spragnionych, by kochać". Pierwsza część pozostawiła mnie z pozytywnym nastawieniem i miałam nadzieję, że druga spodoba mi się równie mocno, co pierwsza.
Tym razem śledzimy wszystkie wydarzenia z perspektywy Eryka, najlepszego przyjaciela Alicji, i Eweliny, do której chłopak żywi uczucia, ale ta ze względu na swoją przeszłość go odrzuca i nie pozwala się do siebie zbliżyć. Dziewczyna obawia się, że nie jest zdolna do miłości i mocno przekonana, że na nią nie zasługuje. Jednak Eryk nie zamierza się poddać i jest gotowy zrobić wszystko, aby rozgrzać skute lodem serce Eweliny. Czy dzięki miłości Eryka dziewczyna uwierzy, że jej życie może być piękne i każdy zasługuje na drugą szansę? Może przeszłość zawsze będzie w stanie ją dogonić? A może czasami miłość nie jest wystarczająca...?
Po przeczytaniu pierwszych stron od razu wiedziałam, że to jest książka, której potrzebowałam. Anna Szafrańska ma świetny styl pisania, dzięki któremu przez powieść wręcz się płynie. Historia Eryka i Eweliny była naprawdę wciągająca i szczerze polubiłam ich tak samo mocno, jak Alę i Kubę. Wielokrotnie autorce udało się mnie zaskoczyć, jednak pod koniec wydarzyło się coś, do czego do tej pory nie jestem przekonana. Nie spodziewałam się tego, ale nie jestem pewna, czy mi się to podoba. Nie chcę nic więcej mówić na ten temat, żeby za dużo nie zdradzić. Musicie sami sięgnąć po tę powieść, aby przekonać się o czym mówię i sami zdecydujecie, czy autorka poszła w dobrym kierunku.
Mimo tej jednej drobnej rzeczy książkę oceniam bardzo pozytywnie, ponieważ spędziłam przy niej naprawdę udany czas, mimo że porusza trudne tematy. Wciągnęłam się w tę historię i będzie mi jej brakowało. Nie mogę się doczekać aż sięgnę po kolejną część.
Polecam.

Tym razem śledzimy wszystkie wydarzenia z...

Już dawno nie spotkałam się z tak bezdennie głupią i naiwną główną postacią żeńską. Ewelina była bardzo irytująca, wredna, obrażała się o byle co, za to sama była dla wszystkich suką. Do tego masochistka, odpychała ludzi, którzy byli dla niej mili i życzliwi. Własny brat traktował ją jak śmiecia, a ona to pokornie znosiła i była jego sponsorem. Nawet nie było mi jej żal. A już najbardziej wkurzyła mnie tym, że chciała uciec od Eryka, nawet nie informując go o ciąży. Bo braciszek jej wmówił, że Eryk ją zostawi, że wyrzuci na bruk, w najlepszym wypadku załatwi skrobankę... Tak szybko oceniła chłopaka, który ją kochał i nigdy nie okłamał, który zawsze był przy niej i ją chronił, na którego zawsze mógła liczyć... Tak łatwo było jej zostawić chłopaka, którego ponoć kochała. Wybrała braciszka narkomana, który manipulował nią jak chciał. Biedny Eryk, niestety miłość jest ślepa, a on już gorzej trafić nie mógł...

Poruszająca historia...

Poruszająca historia...

"Nie uciekniemy od popełnienia błędów, ale one nigdy nie staną się naszą porażką, jeśli będziemy się na nich uczyć. Otrzepywać się, stawać na nogi, iść dalej. Bo nie ma czegoś takiego jak złe decyzje- są tylko niewykorzystane szanse. Bo jedyne, czego nikt z nas nie potrafi, to cofnąć czasu."

Ewelina pracuje na kilka etatów, aby jakoś wiązać koniec z końcem. Została jej już tylko jedna bliska osoba i to właśnie dla niej próbuje dalej walczyć o lepsze jutro. Nie jest jej łatwo. Przeszłość cały czas się za nią ciagnie, a Piotrek jej nie pomaga ani nie wspiera. Jest wręcz odwrotnie, przez co dziewczyna jest coraz bardziej wykończona psychicznie.

Eryk zatrudnił się w tym samym barze na okres wakacyjny, w którym pracuje Ewelina. Dziewczyna już wcześniej zrobiła na nim ogromne wrażenie. Eryk całym sobą czuje, że to ta jedyna. Mimo tego, że jego wybranka jest tajemnicza, wycofana i ma swoje problemy, które chce ukryć przed wszystkimi, Eryk się nie poddaje i próbuje się do niej zbliżyć. Chce skruszyć mur, za którym Ewelina tak usilnie się chowa. Zdla niej jest gotowy na wszystko i chciałby oddać jej swoje serce. Nie jest to takie proste, ponieważ dziewczyna nie wierzy w to, że ktoś mógłby ją pokochać. Uważa, że przez swoją przeszłość i swoje zachowanie nie zasługuje na szczęście.

Co ta dziewczyna przeszła, że tak usilnie broni swoich sekretów i nie chce się przed nikim otworzyć? Czy Erykowi uda się znaleźć drogę do jej serca? Co zrobi, kiedy pozna prawdę o swojej wybrance? Czy miłość i tym razem zwycięży?

Uwielbiam tę serię! Jest rewelacyjna! Po prostu sztos !!! Przy pierwszej części przepadłam, przy tej było dokładnie tak samo! 🥰 Nic dodać, nic ująć. Dobrze, że jeszcze trzecia część przede mną 🤭

Ewelina jest postacią z trudną przeszłością i wieloma problemami. To, co przeszła po prostu nie mieści się w głowie. Taka młoda osoba, a dźwigała na swoich barkach taki ciężar doświadczeń. Nie było jej łatwo, a jedyna osoba, z ktorą tkwiła w 'tym bagnie' nie okazywała jej pomocy i wsparcia, tylko ciągle czegoś wymagała.

Podziwiałam ją, że miała tyle siły, aby to wszystko przetrwać. Nie jedna osoba na jej miejscu po prostu by odeszła i to dawno temu. Jednak każdy zasługuje na szczęście i to właśnie Eryk pokazał Ewelinie, że może żyć inaczej. Że może wziąć życie w swoje ręce i czerpać z niego ile się da. Jak on się dla niej starał! Wątek z wycieczką na morze- mistrzostwo! Nie odpuszczał nawet wtedy, kiedy Ewelina go odtrącała. Nie poddawał się, walczył o ich miłość i za siebie i za Ewelinę. Na ich drodze pojawiało się mnóstwo przeciwności losu, były wzloty i upadki. Mimo tego, Eryk małymi krokami burzył ten cały mur, za którym się chowała.

Podobało mi się to, że historia była przedstawiona z perspektywy Eryka i Eweliny. Postacie były rewelacyjnie wykreowane, a ich myśli i emocje rewelacyjnie opisane. Cały czas się coś dzieje pomiędzy bohaterami. Jeżeli szukacie czegoś niebanalnego, co wzbudzi w was mnóstwo emocji i wciągnie od pierwszych stron to ta seria jest dla Was😍

"Spragnieni, by kochać" to drugi tom serii #spragnieni. Książka pochłania już od pierwszej strony, ciężko się oderwać nawet na moment. Autorka stworzyła niebanalną fabułę oraz ciekawych bohaterów, których da się polubić. To historia, która wywołuje wiele emocji oraz porusza ważne i trudne temat. Znajdziemy tutaj malutką namiastkę wątku hate-love. Znajdziemy tutaj skrywane tajemnice, problemy, z jakimi się zmagają bohaterowie, relację między rodzeństwem, która nie do końca należy do tych wspaniałych, a wręcz toksyczna. Książka jest napisana z perspektywy dwóch bohaterów, przez co można poznać ich myśli i uczucia. Książka jest zaskakująca i nieprzewidywalna, która niejednokrotnie wzruszy. Polecam z całego serca.

• Przeczytane 2021