Wieczorek. Plakaty

Bosz
2020-12-01
2020-12-01
album plakat sztuka

Spodziewałam się czegoś lepszego, myślałam, że jak już ktoś wydaje plakaty (a to nie byle kto, bo jedno z moich ulubionych wydawnictw - Bosz),to są one naprawdę dobre, oryginalne, jakieś. Niestety, plakatom Wieczorka brak wyrazistości, charakteru, to są plakaty, które wyglądają jak zrobione pospiesznie, na kolanie.
Samo wydawnictwo świetne, małe, kieszonkowe, cienkie, uwielbiam sztukę w takim wydaniu, stoją w kontrze do opasłych albumów, które nie mieszczą się na półkach i nie ma ich jak oglądać w komforcie, o czytaniu nie wspominając.

Czcionka w plakatach jest brzydka, nie widzę tu żadnej konsekwencji, litery są rzucone losowo, nie wygląda to jednak jak chaos kontrolowany, grafiki są toporne, wszystko jest toporne. Na żaden plakat nie zwróciłabym uwagi i nie przyszłoby mi do głowy, żeby umieszczać je w albumie i uważać za wybitne, bardziej dałabym je do zbioru "coś poszło nie tak".

Wyzwanie czytelnicze LC czerwiec 2021: Przeczytam książkę z ilustracjami lub zdjęciami (12).

Samo wydawnictwo świetne, małe, kieszonkowe, cienkie,...

• Sztuka i kultura
  • Sztuka