Ostrzeżenie. Świadectwa i proroctwa o oświeceniu sumień

Okładka książki Ostrzeżenie. Świadectwa i proroctwa o oświeceniu sumień Christine Watkins
Okładka książki Ostrzeżenie. Świadectwa i proroctwa o oświeceniu sumień
2020-01-01
2020-01-01
Monika Mendroch-Karbowska
Duchowość religia

Książka o oświeceniu sumień, przede wszystkim z perspektywy ludzi, którzy mieli objawienia. Nawet nie wiedziałam, że aż tyle ludzi miało lub nadal ma objawienia.

Pozycja obowiązkowa dla każdego, daje do myślenia na temat tego, co ma nastąpić i jak możemy się do tego przygotować. Opowiedziane historie skłaniają do refleksji, ale dają też nadzieję w tych coraz trudniejszych czasach...

Obrazek z okładki idealnie komponuje się z treścią książki! Chociaż to Ostrzeżenie w rzeczywistości nie będzie wyglądać tak cukierkowo. "Co to za wydarzenie? Jest to przełomowa chwila, w której wszelkie światło słoneczne zostanie zgaszone i cały świat pokryje gęsta ciemność. Potem na niebie pojawi się jasne światło, przypominające to, które powstaje ze zderzenia dwóch gwiazd, zostawiając za sobą znak Jezusa Chrystusa triumfującego na krzyżu, widzianego przez wszystkich w Jego chwale. Z ran na Jego ciele wytrysną strumienie światła, które rozświetlą ziemię, jednocześnie przeszywając każdą duszę i oświecając wszelkie sumienie. Wszyscy zobaczą swoje przeszłe grzechy i ich konsekwencje, bez względu na to, czy wierzą w istnienie Boga". Vince Sigala jest zabrany w niedaleką przyszłość, kiedy wkrótce nastąpi wojna atomowa, która jest następstwem grzechów ludzkości. A według mnie stoimy u progu takiej wojny. Christopher Winters: "Ale otrzymywałem też trudne słowa – takie jak "kara" i "oczyszczenie". One muszą nastąpić. I nastąpią. Świat otrzymał jednak czas, by się przygotować i zmienić. Ten czas jest teraz". Natomiast Marino Restrepo przekazuje: "Pan powiedział mi, że jesteśmy na samym końcu samego końca czasów ostatecznych" oraz "Religia stanie się sprawą prywatną, nie będzie jej można praktykować publicznie. Znajdzie się pod obserwacją i kontrolą rządów". Zawarte w tej książce proroctwa "Ostrzegają świat przed nadchodzącymi zawirowaniami, między innymi: komunizmem i jego nadchodzącym szczytem; wojną i użyciem broni nuklearnej; zanieczyszczeniem środowiska, głodem i plagami; rewolucją, niepokojami społecznymi i deprawacją moralną; schizma w Kościele; upadkiem światowej ekonomii; publicznym ukazaniem się Antychrysta i jego dominacją nad światem; wypełnieniem się ostrzeżenia, cudu i kar; uderzeniem w ziemię asteroidy i zmianą układu lądów. To wszystko nie ma na celu przestraszyć człowieka, ale nakłonić go, by zwrócił się do Boga". Szokujące jest moje spostrzeżenie, że obecnie mamy na świecie neokomunizm, czyli nadal komunizm, ale winnym opakowaniu.

"Jeśli chcesz żyć w wierze, nadziei i miłości zamiast w strachu i rozpaczy, to przeczytaj tę proroczą książkę i uwierz w natchnione słowa współczesnych świętych i mistyków. Oni wzywają nas, byśmy oczyścili swoje sumienia i oddali życie Jezusowi, który jest Prawdą i Drogą do życia wiecznego".

"Wśród osób, które zyskały międzynarodowy rozgłos i które twierdzą, że osobiście doświadczyły czegoś zbliżonego do oświecenia, są polscy księża i autorzy: ks. Adam Skwarczyński i o. Augustyn Pelanowski, a także Vassul Ryden, należąca do greckiego kościoła prawosławnego (wobec której wysuwane są pewne wątpliwości, ale która została uznana przez kilku znanych katolickich kardynałów i biskupów)".

"Nie osądzajcie ani swojego zachowania, ani zachowania innych. Nie jesteście zdolni do osądzania. Nie możecie tego robić, ponieważ nie potraficie czytać w ludzkich sercach". "Bóg pokazał mi, że grzech rozprzestrzenia się niczym złośliwy nowotwór. Wystarczy potraktować kogoś źle, by zainicjować efekt pajęczyny. Jeśli nakrzyczę na kogoś rano i wprawię go w zły nastrój, on łatwo przeniesie go na innych, którzy z kolei wrócą z tym gniewem do domu i zrzucą go na swoich bliskich, ci natomiast przeniosą go na sąsiadów i tak dalej, i tak dalej".

Książka wzrusza poprzez wiele świadectw życiowych przeróżnych ludzi – to budzi sumienie.

Lektura obowiązkowa dla KAŻDEGO, szczególnie dla kogoś kto choć minimalnie wierzy w Boga. Dla osób "szukających" również jest obowiązkowa! Jeśli czytasz tą opinię i zastanawiasz się czy sięgnąć po tą lekturę, nie wahaj się!

Niesamowita książka. Na początku dużo informacji na temat oświecenia sumień, czym ono jest i kto o nim pisał. Pierwsza część to świadectwa osób, które dzielą się doświadczeniem przeżycia takiej chwili. Druga część to informacje o świętych i błogosławionych, którzy przepowiadali o nadejściu tego czasu. Każdy - wierzący i niewierzący powinien ją przeczytać. Bardzo polecam! Rozbudza wiarę i porusza sumienie. Pomaga spojrzeć na siebie oczami Boga.

Książka, która pozostaje w sercu i umyśle na zawsze.
Dowodzi jakże mało można wiedzieć, gdy wydaje się że wiemy wiele.

Książka, która pozostaje w sercu i umyśle na zawsze.
Dowodzi jakże mało można wiedzieć, gdy wydaje się że wiemy wiele.

Wybitna książka . Gorąco polecam wszystkim którzy nie wiedzą jak się nawrócić ze złej drogi jak i dla tych którzy nie zechcą zejść ze złej drogi , jak i też dla tych którzy zechcą się zmienić . Dla każdego człowieka jest ta książka . Jest to poruszająca książka , tak poruszająca że każdy kto ją przeczyta zechce odmienić swoje życie .

Myślę, że należy mieć wątpliwości co do tej pozycji. Dlaczego twórca ma Imprimatur uzyskany od Biskupa Nikaragui? Pozwolenie na wydanie powinno się uzyskać od biskupa miejsca gdzie została wydana, a w przypadku tej książki było to w Kalifornii. Autorka również pochwala objawienia w Medjugorje. Jak wiemy budzą one kontrowersje, wyrazili je zarówno Benedykt XVI jak i papież Franciszek. Niech czytelnicy zastanowią się czy jest to rzetelna książka, zanim przystąpią do lektury.

Książka daje dużo do myślenia. Mnie osobiście bardzo wstrząsnęła. Serdecznie polecam wszystkim do przeczytania.

Książka wpadła mi w ręce zupełnie przez przypadek. Zaintrygowana tytułem i w ogóle tematem książki od razu zabrałam się do czytania. Jakoś w połowie lektury miałam już oczy jak spodki i chyba też byłam więcej niż lekko zaskoczona. Czytałam już kilka książek o podobnej tematyce, ale jak dotąd żadna nie wywołała we mnie tak skrajnych emocji. Opisywane w książce świadectwa ludzi, którzy już za życia doświadczyli tzw. "oświetlenia sumień", są mocne i poruszają serducho. Żaden człowiek tego nie uniknie, jednak każdy ma szansę się na te wydarzenie przygotować. Zwłaszcza, że -jak wynika z książki - czasu już mamy ponoć bardzo malutko. Polecam każdemu do przeczytania wierzącemu i niewierzącymu, a wnioski niech każdy wyciągnie sobie sam.

• Religijne
  • Religia
  • 1. Ebook'i
  • Moja domowa biblioteka
  • 2021 ROK

Dodaj cytat z książki Ostrzeżenie. Świadectwa i proroctwa o oświeceniu sumień